Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van akkor, ha a tervezett...

Mi van akkor, ha a tervezett császár napjára belázasodik a kismama?

Figyelt kérdés
Mert ugye elvileg lázas pácienst nem szabad mûteni. Megpróbálják elôtte levinni a lázat és gyorsan megmûtik? Vagy nem foglalkoznak vele?
2019. febr. 1. 05:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan szabály, hogy lázas beteget nem lehet műteni. Egy csomó gyulladásos betegség van ami lázzal jár, és sürgős műtétet igényel. Pl. vakbélgyulladás, bélperforáció, stb.

Tervezett császárnál gondolom attól függ, mi a láz oka. Ha méhen belüli fertőzés, akkor azonnal császár. Ha pl. húgyúti fertőzés vagy influenza, akkor valószinűleg előbb kezelik a fertőzést és utána műtenek.

Vagyis először a láz okát fogják vizsgálni.

2019. febr. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 krisztina24 ***** válasza:
100%
Szia. Nekem igaz nem tervezett császármetszésem volt, de vajúdás közben belázasodtam, és sürgősségi császármetszésem volt. Valamilyen fertőzés indult el, ezért lázasodtam.
2019. febr. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!