Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második szülés tapasztalatok?

Második szülés tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy sokkal (!!) rosszabb, mint az első szülés? Sokan ijesztgetnek ezzel, vagy próbálkoznak.


Első szülésem spontán hüvelyi szülés volt érzéstelenítés nélkül. Fájásokkal indult, bementünk a kórházba ott előkészítettek, burokrepesztés utan oxival ráerősítettek a fájásokra, 4 órát vajúdtam, ezalatt tágultam ki teljesen, majd megszültem gátmetszéssel, kórházba érkezéstől számított 7 órán belül a lányomat. (Aki átlagos méretű, egészséges, érett újszülött volt: 3520 g 51 cm) Részemről minden tökéletes volt így a-tol z-ig.


Persze úgymond nem volt mitől félni, nem tudtam mi vár ram. Most meg jonnek ezzel, hogy majd megtudom. Mit is? (nyilvan nagyon fájt, de kinek nem? Nyilvan a második sem egy könnyed délutáni masszázs lesz, de hogy rosszabb lenne az nekem fura...)


Masik felelmem az, hogy viszonylag gyorsnak számít a szülésem (legalabbis az orvos is ezt mondta és az ismeretségi körömben szülő nők esetében is inkabb volt hosszabb tágulási szakasz, mint rövidebb) és en félek most, hogy nem érek majd be a kórházba időben. (mondjuk ezzel kapcsolatban az elsőnél is féltem csak nem ennyire irrealisan a terhesség elejen)


Szívesen venném ha realis képet festenétek erről nekem, mert nem akarok hónapokig félni a szüléstől hiszen a lányommal sem tettem. (valamiert megis tiszta szorongás lettem most ezektől)


Köszi



2019. febr. 3. 13:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A szülés kb. ugyanaz volt. Egy órával volt hosszabb mint az első. Ami inkább rosszabb volt az a szoptatás alatt a méhösszehúzódások. Elsőnél nem emlékszem, hogy lett volna. Másodiknál úgy két hétig voltak a görcsök, csökkenő intenzitással. Hat hetes kontrolon méhem szülés előtti nagyságú lett.
2019. febr. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! En ezekre a lányomnal is emlekszem. Igaz, akkor nem volt vészes. Remélem ennel rosszabb nekem se lesz. :)
2019. febr. 3. 13:57
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Az első nekem is álomszülés volt. Kis gátmetszés 8orán belül meglett a fiam. Gyorsan felépültem, kb ugyanaz volt, mint neked.


Viszont most a második magzatviz szivargással indult, majd kaptam antibiot, mert nála is kellett. Lassan indultak a fájások, majd olyan brutálisak lettek, azt hittem, majd meghalok. Nagyobb baba is vokt, nagyobb fejjel, és kb 2x annyira fájt, mint az első. Én csak egy példa vagyok, de nekem tényleg nehezebb volt, és ugyanyannyi időn belül lett meg.

2019. febr. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Felreertes ne essek, nem csak megerositest varok, h jaj nem lesz rosszabb. Az igazat varom.

Realisan szeretnem latni. Nyilvan tudom, minden szülés mas es mas. (lehet siman, hogy nekem a masodik faros lesz vagy komplikacios vagy surgossegi császár, tehat nem ámítani akarom magam) inkabb csak erdekel mas hogy élte meg. Szóval köszönöm, hogy leírtad. Nyilvan ebben a pakliban minden lap benne van.

2019. febr. 3. 14:04
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A második nekem könnyebb volt. Az elsönél a durva fájdalmaktól számitva 5 óra múlva, a másodiknál 3 óra múlva volt kint a baba. Sokkal jobban tágultam, alig kellett gátat metszeni, sokkal hamarabb regenerálódtam mint az elsőnél. Másnap már tejem is volt. Nőgyógyászom is mondta hogy a måsodik szülés szinte mindig könnyebb/gyorsabb.
2019. febr. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nekem az első szülésem az első fájástól számítva 6 óra volt. A második "vicces" volt, bementem vizsgálatra 39 hetesen, majd a doki közölte, hogy irány a szülőszoba, 3 ujjnyi a méhszáj. Nem repedt meg a burok, de nem akart repeszteni, mert akkor felgyorsulnak a folyamatok és nem ér be a férjem (ő dolgozott épp, még haza is kellett mennie a holmijaimért). Így megvártuk a férjemet, utána repesztett, végül ezzel együtt ez is 6 órára sikeredett. Szóval nekem nem volt rosszabb a második szülésem sem, pedig az első gyerekem 2450g volt, a második 3560. Utána született még 2 gyerekem, a kitolási szakasz a negyediknél volt a leghosszabb. Nekem is mind a 4 spontán hüvelyi szülés volt, érzéstelenítés, oxitocin és egyebek nélkül, az első 2-nél volt gátmetszés, a 3. és 4.-nél nem. Szerintem ne aggódj!
2019. febr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Időre pontosan ugyanannyi volt az első és a második (1,5 óra: elsőnél burokrepesztés után; másodiknál a kórházba érkezéstől számítva; a 7 órát én látom annyira gyorsnak ennek fényében). A különbség annyi volt, hogy a második faros szülés volt, egész pontosan lábtartással született a lányom. Természetes úton, nagyon gyorsan. Annyi volt rosszabb, hogy a fekvése miatt, meg mert az egyik karját pluszban felcsapta a feje fölő kifelé jövet, ezért karkifejtésre volt szükség és nagyobbat kellett vágni, ami kellemetlen volt utána pár napig. Később lett még harmadik is, szóval nem tudott elriasztani az eset. Jó helyen, jó dokinál szültem, aki profi volt és gyönyörűen le tudott vezetni egy ilyen komplikáltabb szülést.
2019. febr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
*nem látom
2019. febr. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem első szülésem 8 óra alatt lezajlott, a másodikra azt mondják h gyorsabb de jobban fáj. A barátnőm is megerősítette ezt a dolgot, hamarabb meglett a második lánya, de jobban is fájt neki.
2019. febr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Uh koszi a válaszokat! Tanulságos mindenkie. A faros szulest en is bevallalnam de vagy hagyjak vagy nem. Eleg tapasztalt szuleszem van, bizom benne. A masik, hogy nekem nincs tapasztalatom milyen oxi nelkul, de azert azt is kiprobalnam, bat igy haladosabbnak tunt nekem... Igen, nézőpont kerdese mi a gyors :).
2019. febr. 3. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!