Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a gyakoribb, hogy a kiírtná...

Mi a gyakoribb, hogy a kiírtnál előbb vagy később születik a baba?

Figyelt kérdés

Azt ugye tudjuk, hogy elég kicsi az esély arra, hogy pont a kiírt napon születik meg egy kisbaba. :) De melyik a gyakoribb eset, hogy a kiírt dátumnál előbb vagy később születik? Tehát melyikre van több esély, hogy pl. 1 héttel előbb születik, vagy hogy 1 héttel túlhordja valaki?

Tudom hogy ez rengeteg tényezőtől függ, többek között attól is, mikor fogant a baba, és tudom hogy előre senkinél nem lehet kiszámítani, mikor fog érkezni, én csak arra vagyok kíváncsi, van-e erre valami statisztika, melyik eset szokott gyakrabban előfordulni. :)


2019. febr. 7. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
37-40 hét közötti a normál terhességi hét, úgyhogy a leggyakoribb esetben inkább valamivel előbb szokott jönni a baba, ezért van ez a 3 hetes intervallum.
2019. febr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Altalaban hamarabb es valakit mar inkabb inditanak mert mar tulhordana, vagy magatol erkezik korabban. Kesobb ritkabb
2019. febr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Norman Bates ***** válasza:

Azt mondjak, hogy az elso baba szokott kesobb jonni.

En pont beleestem a 3-5% ba es kiirt napon jott a baba.

2019. febr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahol szültem kórház, ott ilyem statisztika van az utóbbi pár évben:

37. hét előtti szülés: 7-9%

37-40.hét között: 75-85%

Kiírás napján: 3-5%

40. betöltött hét után: 5-15%

De egyre kevesebb a 40. hét utáni szülés mióta új főorvos van. Ő a terminus túllépést nem szívesen engedi, így nagyon sok kismama be van rendelve már a 39. hét második felében indításra, ezért az 5%-os arány a kiírás utáni szülésre.

2019. febr. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is a kiírt napon szültem 😊 de amúgy inkább előbb jönnek
2019. febr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Inkább előbb, de nincs "szabály". Nekem az első nappal a kiírt időpont előtt született, a második négy nappal később. De azt mondjuk már nem igazán viseltem jól, kicsit aggódtam is, nehogy túlhordjam.

Én igazából nem tartom jónak, amikor a kiírt időponttól számítva még két hetet várnak, megszületik-e a kicsi magától avagy sem.

2019. febr. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Magamból kiindulva bármikor, az meg főleg megdőlt, hogy első baba később jön.

1.baba: Spontán, 38+4

2.baba: Spontán, kerek 41 hét

3.baba: 40+2, indított

2019. febr. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kornyezetembe 1 inditott van, es mindenki mas par nappal elobb szult. Nekem 3 hetten elobb jott a kismano. Kiszamithatatlan.
2019. febr. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!