Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a szerepe a kispapának,...

Mi a szerepe a kispapának, édesapának az apás szülésbe és az apás szülés, hogy zajlik?

Figyelt kérdés
2019. febr. 8. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Csak annyi, hogy fogja az anya kezét, de alapjában véve nem segít semmit.
2019. febr. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%

Ott áll és néz, meg nyugtatni próbál, idiótábbak fotóznak és videóznak.


Baromság az apás szülés!

2019. febr. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Gyerekápoló vagyok, dolgoztam szülészeten így láttam pár apás szülést. Őszintén szólva én nem láttam egy apukát sem aki csak állt és nézett vagy fotózott volna. A legtöbb a vajúdás alatt pl masszíroz, segít a pozícióváltásban, rohangál a szülésznőért ha van valami, etet-itat (ahol engedik) stb, a kitolás alatt pedig szintén a pozíciótartásban segít, pl ellentart a lábnak stb.

Nagy segítségek tudnak lenni ha nem ájulósak.

2019. febr. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Fogalmam sincs mit csinált! De megnyugtató volt h ott van velem. Nekem ennyi is elég volt.

Bár így jobban belegondolva, valóban hozott enni, inni, kikisért wcre, masszírozta a derekamat

2019. febr. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%

Igazából a lênyeg, hogy ott van, lelki támaszt nyújt, részese lehet a gyereke születésének.

Segített inni ( hosszú vajúdás alatt már az is csak segítséggel ment :)), rohant a szülésznőt előkeresni mikor elkezdődtek a tolófájások, illetve neki jutott egy különleges feladat, mivel nem akart beilleszkedni a babàm a szülőcsatornàba, rázogatnia kellett, miközben álltam fájások alatt, ettől persze, nem állt be, császározni kellett, ahol ő is jelen volt. Nagyon jó, hogy ott volt, ott is egyszer annyira elkapott a hányinger, megszólalni sem tudtam, ö ott ült a fejemnél észrevette, hogy vmi nem oké és szólt az aneszteziológusnak. Jó hogy ott volt.

2019. febr. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Nekem törölgette a homlokom egy vizes kendővel, tartotta a tálat amibe hánytam, adott inni, ill. fogta a kezem. Jó volt, hogy ott volt velem.
2019. febr. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk magzatvíz elfolyással indult, bementünk a kórházba, férjemet hazaküldték aludni (Este 11kor mentünk be), reggel 8kor jött vissza. Fél 1re született meg, jó volt a férjem jelenléte, hogy átélhette a gyerekünk születését, de segítséget nem igényeltem, nem masszírozott, nem itatott, nem törölgette a homlokom, szerintem a kezem se fogta, de nem is kellett. A fájásaim mint egy közepes menstruációs görcs, simán feküdtem az ágyban meg párszor kicsoszogtam wc-re. Na a kitolásnál felőlem bárki bármit csinálhatott volna körülöttem észre veszem, azt hittem ott halok meg.
2019. febr. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%
Olajjal masszirozta a derekamat, hideg vizes kendovel simogatta az arcom, kikisert wcre, segitett ha pozt akartam valtani. Nekem sokat jelentett h ott van eletem legszebb esemenyen.
2019. febr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!