Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ismertek olyat aki nem fizette...

Ismertek olyat aki nem fizette ki a fogadott dokit?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, akinél bement a szülésre a fogadott doki, de utána nem adott neki pénzt.

Hallottatok már ilyet? Ilyenkor az orvos szóvá teheti? Vagy bukta, így járt?


(Kérdésem elméleti, én már túl vagyok a szülésen, varratszedésen kifizettem a dokit, szóval nem akarok ilyet, csak kíváncsiság ihlette)


2019. febr. 8. 22:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. febr. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%
Hallottam már ilyet. Nemes egyszerűséggel megtörtént a feljelentés és az összeget ráterhelték a család vagyonára, annak hiányában a jövedelemre. Extraként kamatok és eljárási díjak.
2019. febr. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak olyan doki perelhet, aki a befizetésekről számlát ad... Aki nem ad, annak senki sem köteles fizetni, egyértelmű.
2019. febr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Csak olyan fogadott dokit kotelezo kifizetni aki ad szamlat is. Aki nem annak semmi joga kovetelni es neked sem kotelezo adni, hiaba illik sokan nem adnak
2019. febr. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Igen. Komplikalt szulese lett, a dokit hibaztatta. Gyerkoc nehez heteket elt meg, de nem lett semmi baja, egeszseges. A holgy nemes egyszeruseggel nem hozza ment vissza 6 hetes kontrollra. En akkor adtam a penzt. Semmi se tortent. Nincs fix tarifaja, ha adsz, adsz. En tovabbra is hozza jarok, mert jo orvos. Masnak nem jott be.
2019. febr. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én csak olyat ismerek, akihez a doki nem ment be időben, az ügyeletesnél született meg a gyerek, de a doki igényt tartott volna a pénzre. Nem kapta meg.
2019. febr. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Ismerek, többet is. A fiam koraszülött, így volt "szerencsém" hallani néhány horror sztorit a többi PIC-es anyukától. Sajnos úgy tűnik a dokik csak a viszonylag gondtalan szüleseket szeretik. Mert ha akad valami komolyabb komplikáció, akkor eltűnnek utána mint az aranyaró. Nincs magyarázat, hogy mi miért történt. Meg úgy egyáltalán mi is történt.


De azért egy konkrét példát elmesélek. Kismama járt a méreg drága maganrendelesre. Megegyeztek mennyibe fog kerülni a szülés. Egy nap a kismamának gondjai adódnak 23 hetesen, elmondja a dokinak, hogy valami fura, valami nem jó, valami folyik belőle. Dokit viszi a rutinja, és vizsgálat nélkül közli hogy vizelet tartási problémái lehetnek egy kis bakteriális fertőzéstől. Pánikra semmi ok, ír egy antibiotikum receptet. Kismama megnyugszik, végig szedi a kúrát, közben éli az életét. Jön, megy, dolgozik, nagyobb gyereket lát el. A panasz azonban nem múlik. Újabb időpont következik, elmondja hogy a panasz továbbra is fennáll. Közben eltelt két hét. Vizsgálat. Hopp ez nem vizelet, hanem magzatvíz. Vagyis hetek óta csordogál a magzatvíz, kismama pedig szigorú fekvés helyett éli az életét. Doki leszúrta, mert miért nem vett olyan betétet ami kimutatja, hogy ez magzatviz. Honnan is kéne tudnia a kismamának hogy ilyen egyáltalán létezik? Na innentől 24 órát tudták visszatartani, de olyan veszélyesen kevés volt a magzatvíz, hogy nem volt mese... 25 hétre meg kellett születnie. Ezek után a doki rá sem nézett. Egyszer csak 3 hét elteltével felbukkant és a markát tartotta. Természetesen egy fillért sem kapott.


Az én dokim is eltűnt. Bár nálunk szakmailag nem kifogásolható. Mert mindent megtett értünk. Nálunk pl előre lehetett tudni, hogy koraszülés lesz. Magasvérnyomás miatt a fiam 2 hetes lemaradásban volt. Szoros kontroll alá vont, kórházban is voltam, és végül mikor 3 hetesre csúszott a lemaradás és a magzatvíz is egyre kevesebb volt, akkor külön genetikai vizsgálatot intézett nekem. Majd a fehérjeurites is elkepesztő méretet öltött így befeküdtem ismét. Napokon belül kiírtak császárra. Végül el sem jutottunk a kiírt dátumig. Ugyanis a fiam már jelezte hogy nem jó neki odabent. Sürgős császár lett a vége. Utána ő is eltűnt. Természetesen én kifizettem mivel vigyázott ránk, és nem műtött meg sem idő előtt, sem túl későn. És mikor kellett 20 percen belül ott volt. De emberileg azért kicsit többet vártam volna tőle. Kicsit több utógondozást vártam volna.

2019. febr. 9. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%
Igen, császáros szülés volt, ikrekkel. Anyuka fenn a műtőasztalon, doki még nem kapott zöld jelzést és a teljes elérzéstelenedés előtt belevágott a kismamába. A nő napokkal később is tiszta trauma volt. A férj megtagadta a fizetést. Ennyivel elintézték, szerintem a doki is jobban örült mintha pereskedés lett volna belőle.
2019. febr. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%
Én sem fizettem ki a fogadott orvost. Nem érte el senki a szülés napján (férjem, kórház), ügyeletes orvosnál született meg a lányom. Másnap ott ugrabugrált az ágyam mellett. De az a doktornő is, akivel szültem, csak az ő szemében valódi érdeklődés volt. Ő szedte a varratokat is. Neki ajándékutalványt vettünk nagyobb értékben, tényleg megérdemelte. Azóta nem a fogadott dokihoz járok.
2019. febr. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek ilyet. Nem volt elégedett, nem fizetett, nem történt semmi.

De pl koraszülött osztályon a szobatarsam nem akart fizetni, de a doki annyira rámenős volt, szegény lány meg azt se tudta merre vab az előre, hogy fizetett.

Az nagyon durva, amit az egyik hozzászóló írt, hogy eltűnnek az orvosok, ha baj van. Nálunk rendszeresen járnak be a picre érdeklődni a babák állapotáról, beszelni az anyukákkal. Én másfél hónapot voltam bent, egyik gyerek élet-halál között lebegett. Az orvosom szinte minden nap jött, amikor halálos diagnózis született (később kiderült tévesen), akkor ő tartotta bennem és a férjemben is a lelket. Ott volt a keresztelőn is, imádkozott a lányunk inkubátoránál (nagyon hívő), keresett más kórházakban szakértőket. Minket végigkísért az úton és egy forintot se fogadott el. Ezt csak azért írom, hogy nem minden orvos pattintja le a macerás beteget. Másokhoz is járt be az orvosuk,ha ennyit nem is.

2019. febr. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!