Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés i fájdalomba bele...

A szülés i fájdalomba bele lehet halni?

Figyelt kérdés

Nyilván a történelem során, már volt ilyen. A mai modern technikáknak köszönhetöen biztos nem nagyon fordul elö, de mégis lehetnek kivételek. Milyen ritkán fordul elö?

Most nemcsak a komplikációkra gondolod, hanem hogy maga a fájdalomba is bele lehet halni? Pl. egy nagyon alacsony fájdalomküszöbű ember?


2019. febr. 11. 00:14
 1/10 anonim ***** válasza:
7%
Ezen igazabol valamelyik nap gondolkodtam en is, vannak olyan emberek akik tenyleg annyira alacsony fajdalomkuszobbel rendelkezdek. De a kismama ha keri vagy ha a doki ugy latja akkor kap epiduralis erzestelenitot, fajdalomcsillapitot. Szerintem aki kepes lenne belehalni az tud tola mekkora veszelynek van kiteve o es akar a baba is, gondolom tajekoztatja a dokit es igy kitalalnak valami megoldast. Egyebkent nem zarnam ki az eselyet mert tenyleg hihetetlen dolgok tortennek a vilagban es siman eltudnam kepzelni hogy akar milliardbol egy belehal
2019. febr. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Nem. Fájdalomba senki se hal meg. A fájdalom OKÁBA esetleg. Olyan mértékű sérülésbe, vérzésbe... stb.
2019. febr. 11. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
2essel értek egyet. Maximum elájul a fájdalomtól, de nem abba hal bele.
2019. febr. 11. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Hogy lehetne már magába a fájdalomba belehalni?! Ilyen nem létezik.
2019. febr. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

A fájdalomba nem. Ez az egyik legintenzívebb fájdalom a világon,de különleges, mert nem veszélyt jelez, mint szinte az összes többi fájdalom, emellett a test gondoskodik olyan anyagok termeléséről közben, amelyek végig elviselhető szinten tartják a fájdalomérzetet. Őszintén szólva, bár hármat szültem, legalább kétféle fájdalmat átéltem már életemben, ami sokkal erősebb volt, és amit nehezebb volt elviselni.

Aki retteg a szülési fájdalomtól és ezért görcsben van, az szerintem sokkal nagyobb fájdalmat és a félelme miatt egészen más érzéseket élhet át, mint aki "átadja" magát a helyzetnek. De belehalni még ő sem fog.


A szülés alatti szövődmények lehetnek veszélyesek, nem a fájdalom.

2019. febr. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
Alacsony fajdalomkuszobu ember vagyok, nem kertem erzestelenitest, iszonyatosan fajt, itt vagyok :D A fajdalom okaba, ha olyan, bele lehet halni, igen, magaba a fajdalomba nem hiszem. Ha olyan merteku mar, hogy elviselhetetlen, akkor max elajulsz.
2019. febr. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

Nem. Én bár mindhárom szülésnél azt hittem meghalok, de itt vagyok.

Az utolsónál a kitolásnál majdnem elájultam de nem.

2019. febr. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Bogus20 ***** válasza:
96%
Nálam úgy volt, hogy azt hittem agyvérzést kapok, mert már 20 órája vajúdtam. Én úgy éreztem, hogy a fáradtság és a fájdalom együtt vitte el a vérnyomásom, és igen ez veszélyes is lehet.
2019. febr. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Coffelia ***** válasza:
Nem. Szülés közben a női test természetes fájdalomcsillapító hormomt is termel, ezért vagyunk képesek kibírni. A szervezet okos.
2019. febr. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak azért kiabál az anya, hogy a gyerek hallja merre van a kijárat.
dec. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!