Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek milyen rossz tapasztalat...

Kinek milyen rossz tapasztalata volt már dúlával? Szülésemhez fogadtam, dúlát és kizavarták a kórházból, mert bele szólt az eü dolgozók munkájába.

Figyelt kérdés

#dúla #eü dolgozók
2019. febr. 11. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Jól tették. Neki nincs beleszolasa, hogy a személyzet mit csinál.
2019. febr. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Nekem csak egy barátnőm mesélte, hogy szeretett volna dúlát fogadni, és az orvosa azt mondta hogy akkor viszont nem vállalja a szülést (Honvéd Kórház). Azt mondta nehéz velük együtt dolgozni, amikor vészhelyzet van, beleokoskodnak, hogy mit mikor, ezért sok orvos nem szereti ha dúla van bent.
2019. febr. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Dúla vagyok... Nem minden kórház és nem minden orvos nyitott a dúlákra. Én is dúlával szültem az István Kórházban, teljesen jól össze dolgoztak. Mikor az orvos és stulesznonek volt "dolga" akkor a dúlám szépen hátra húzódott. Egy dulanak nem kompetenciája az h bele szóljon az egészségügyi dolgozók munkájába. Teljesen más a dolga. Most megint kismama vagyok, más dokical, mert elkoltoztunk és gyerek mellett így egyszerűbb a kozelebbihez járni, de az első kérdésem ez volt, hogy dúla jöhet e a szulesre.
2019. febr. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem az egy másik évszázadban lesz, hogy a dúla elfogadottá váljon a magyar állami egészségügyben. A Szent Istvánban tényleg eléggé anya és bababarát szemlélet van, nem maradiak, felveszik a lépést a korral ellentétben pl. a Honvéddal, ahol bár elég jó a szülészet, de maradt a tekintélyelv továbbra is a szülő nő előtt.


Összességében Budapesten jó szülészetek vannak, de ha dúlát akarsz, akkor legyen saját orvosod is és olyat válassz, aki nem hárítja élből a dolgot.

2019. febr. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Coffelia ***** válasza:
100%

Dúlával szültem az István kórhában 2016-ban. A dúla dolga az anyával törődni. Van szaktudása a folyamatról, a szülésről, neki is ismernie kell mindent a témában, de joga nincs belefolyni az orvosi döntésekbe. Viszont mivel tisztában van a szülő nő jogaival és lehetőségeivel, és tisztább fejjel tud gondolkodni, mint a vajúdó, így alternatívákat ajánlhat fel, amiket a vajúdó kérhet, például ha semmi nem indokolja orvosilag a sürgetést, akkor bekötött oxytocin helyett a belső oxytermelés serkentése, illetve figyelmeztetheti, hogy vannak dolgok, amiket a vajúdó elutasíthat. Pl. beöntés, gátmetszés, stb...

Az én dúlám pont biológus volt, aki mellette egy komoly laktációs tanácsadói képzés végén járt épp, elég széleskörü volt a tudása, baromi jól együtt is működtek a szülésznővel meg a doktornőmmel.

Így látatlanban elég nehéz megmondani, hogy a dúlád lőtt-e túl a hatáskörén, vagy a doki nem bírta elviselni a gondolatot, hogy más is kapott valami szerepet.

2019. febr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!