Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyivel volt másabb, jobb/ro...

Mennyivel volt másabb, jobb/rosszabb a második szülésetek?

Figyelt kérdés
Szerencsésnek mondhatom magam az első szülésemnél, mert 3 óra vajudas után meglett a kisfiam. Persze fájdalmas volt, de gyors. Szeretnénk még gyermeket, és kiváncsi lennék a masodik szülés kinek hogy alakult az elsőhöz képest, tehát hogy van-e rá esély hogy a masodik babám is ilyen gyorsan jön majd vilagra, vagy az is előfordulhat hogy 1 napot vajúdok?
2019. febr. 14. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos császár lett mindkettő, de: az elsőt indították és 23 óra vajúdás után műtöttek, a második indult magától és 31 óra után döntöttek a műtét mellett.
2019. febr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hu ez nem hangzik jól. Ilyen sokáig hagyják szenvedni az anyukat? Amúgy nekem is indított volt
2019. febr. 14. 12:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Az első magzatvízelfolyással indult, és 23 óra volt összesen. A második fájásokkal kezdődött, összesen 8 óra volt. Mindkettő ugyan úgy fájt, de mivel a másodiknál gyorsabban történtek az események, azt intenzívebbnek éltem meg. Hüvelyi szülés volt már terminus után mindkétszer.
2019. febr. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az első szülésem alomszülés voot. Minimális gátmetszés, nagykönyvi fájások, a kitolás sem fájt, kb 3 nyomásra kinn volt a nagyfiam. Hát mondom ez szuper, mázlis vagyok. Kb 6-7 ora volt összesen. A méhlepény ugyan kicsit nehezen jött ki, de nem volt nagy gond.


Persze tudtam, hogy nincs 2 egyforma szülés, hiszen a második terhességem rosszabb volt, fizikailag gyenge voltam, alig bírtam enni, aztán feküdnöm is kellett, meg kímélni magam. Na hát a szülés számomra maga volt a pokol. Igazi kibírhatatlan fájdalmak, és a kitolás annyira fájt, hogy azt hittem, szétszakadok. Ráadásul éreztem, hogy nem fog kiférni a babám feje, és csak nagy nehezen csináltak gátmetszést. Plusz a méhlepényem sem vált le, toltak a műtőbe, nem volt meg az aranyora sem.


Én azt mondom, nekem kijutott ez is, az is. Időben a második is 6-7 ora volt, de a fájdalom felért 24 órányi vajúdással szerintem. Persze nem csinálnám vissza, imádom a gyermekeim, de több babát nem szeretnék vállalni mar.

2019. febr. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Első szülésem első fàjàstól szàmítva kevesebb, mint 3 óra volt, kislànyom 4 kg fölött született,mindössze 2 kitolàs utàn. Borzasztó gàtsebem lett, hetekig ülni alig bírtam. Kisfiam kb bő 2 óra alatt lett meg " mindennel együtt", màr aznap lelépcsőztem 6 emeletet a büféig, mert ő a maga 3880 grammjàval nem volt olyan nagyfejű, így megúsztam odalent a dolgokat. Àlomszülêsnek mondanàm, de màzlinak is, mert olyan gyors volt, h ha nincs az anyai megérzêsem, h menni kell, akkor otthon szülök...
2019. febr. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. 38.heten magzatviz elfolyt 20korul, beertunk a korhazba,hagytak kicsit vajudni de olyan gyorsan tagultam h ejfel utan csaszar lett, mert faros volt (tehat csaszarra keszultunk)


2. 39.heten elfolyt a magzatviz 10korul, korhazba be, szepen tagultam, 14kor megszuletett simaval. Nagyon klassz elmeny h sikerult termeszetesen:)

2019. febr. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Első szülés 2,5 éve: 38. hét, mindenestől kb. 12 óra, rendszeres, 5 perces de nem erős fájásokkal mentünk be reggel, legyintettek hogy csak jóslók. Ennek ellenére kora délután megszületett a nagyfiam :) Az utolsó 4 óra volt durva a burokrepesztés után, a kitolás hosszú volt de szinte már nem is fájt, csak jól elfáradtam. Volt gátmetszés,doki tartotta a kezét a hasamon mert folyton visszacsúszott. Baba 2800 gramm, gátseb pár hétig fájt, szoptatáskor erősebb görcsök 1-2 napig.

Második szülés 3 hónapja: vége felé erősebb jóslók,terminus előtt 1 nappal durva görcsökre ébredtem hajnali 5kor, kb. 7-5 percesek. 6 körül elmentem wc-re, zuhanyozni, mire végeztem más szinte egymást érték a fájások, be is pánikoltam hogy így nem bírok 8-10 órát. Kicsi fiam reggel 8-kor született meg, intenzív, fájdalmas, de gyors kitolás után. Baba 3500 gramm, gátsebet kb. 1 hétig éreztem, szoptatáskor szülési fájásokhoz hasonló méhösszehúzódások 3 napig.

2019. febr. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elsö 36 héten 15 óra vajudàs, de teljesen elviselhetö fàjàsokkal burok repesztès követöen tolo fâjàsok ami jobban fâjt. Màsodik korhàzba éréstöl szâmitva 4 óra de intenziv fàjàsok. Mindent összevetve màsodik nekem rosszabb volt hiàba volt rövidebb.
2019. febr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!