Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem igazi így már a szülés?

Nem igazi így már a szülés?

Figyelt kérdés

Úgy értem, aki érzéstelenítővel szült. Én azzal, és olvasgattam, hogy sokan nem kértek/kaptak, így bennem az fogalmazódott meg, hogy igazabol mintha gyenge lennék...

Több napig fájtam lenn, anélkül, hogy beindult volna a szülés és végül a nagy napon kértem fájdalomcsillapítót.

Mennyire lehet így igazinak nevezni a szülést? Nyilván tudom, hogy attól még valódi, csak, hogy nem volt meg az erős kitolàs érzés, a szülés előtti 2 perces tágulási érzés, ami mar ténylegesen azt jelenti, hogy elindult.


2019. febr. 16. 21:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%

Normális ember ilyen fájdalmak között nem foglalkozik azzal, hogy mások szemében gyengének tűnik-e, ha érzéstelenítőt kér. Nem attól leszel hős vagy jobb anya, ha többet szenvedsz.

Kijött a gyerek? Akkor a szülésed pont olyan igazi volt, mint bármelyik másik.

2019. febr. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
Te most komolyan kevesebbnek érzed magad, mert nem ordítottál a fájdalomtól?
2019. febr. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Az első gyermekem én is így szültem. A másodiknál a pokolba kívántam volna magam a fájdalomcsillapító nélkül, persze a 7 ora vajúdás tolofajasok ellenére seem ereszkedett le a baba gyors császár lett belőle. Az első és utolsó is nagyon jól fogalmazott. A lényeg hogy a baba világra érkezzen egészségesen.
2019. febr. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Engem mindig csak az érdekelt a szüléssel kapcsolatban, hogy a végeredménye egy egészséges baba legyen, akivel majd teljes életet élhetünk.

Az, hogy maga a szülés ehhez képest hogy zajlik le, egy cseppet sem foglalkoztatott; sem előre, sem utólag.

Úgy voltam vele, hogy a cél érdekében bármit kiállok, amit muszály; de élek a kor adta lehetőségekkel, hogy könnyebb és számomra szebb lehessen, hogy ne az az 'élmény' maradjon meg belőle, hogy 'én ezt soha többé...'; mert eleve több gyermekben gondolkodunk.

Végül a kislányom döntötte el ezt a kérdést azzal, hogy sok óra vajúdás után sem szállt le, és nem illeszkedett be a szülőcsatornába, így császárral született meg. És egyáltalán nem bánt, hogy nem én nyomtam ki, mert a végeredmény a lényeg, ami egy életre szól. A szülés ehhez képest max. egy nap, ami feledhető...

Tervezzük a tesót is hamarosan, de egy műtét miatt (ami nem az előző császár); már sohasem fogok tudni természetes úton szülni; de ez egyáltalán nem érint rosszul, én 'csak' egy egészséges gyermekre vágyom.

2019. febr. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom mivan a nökkel mostanában, de én alig várom hogy vége legyen, és ilyesmi esze be se jutott.
2019. febr. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

😃Ez most komoly?

Hallod, ez legyen a legnagyobb gondod. De ha ennyire zavar, majd legközelebb nem kérsz fainságból, aztán meg az lesz a bajod, hogy mennyire fájt.

Én egyiknél se kaptam, pedig jaj de örültem volna neki. Az utolsó 1 órás szülésembe azt hittem, ott döglök meg, annyira intenzíven fájt.

2019. febr. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az első szülésem 19 óra volt. Nem volt fájdalomcsillapítás. Azt hittem ott pusztulok meg az ágyon.

Most 39 hetes vagyok, rettegek a szüléstől, épp ezért ha lesz rá lehetőség tuti kérem a fájdalomcsillapítót. És nem fogom magam emiatt kevesebbnek érezni!

2019. febr. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ettől még senki nem saumit gyengének vagy sem. Ha van rá lehetőség hogy az ember szenvedését, enyhítsék, akkor miért ne? Én akartam, hetekkel előtte megbeszéltem az orvosommal aki egyben anesztes is volt hogy majd szeretnék kérni edat. Mondta is hogy majd ő fogja beadni. Erre amikor beindult a szülés, nem akarták azonnal hívni az orvosomat, mondván, ebből reggel 7 előtt nem lesz baba (éjjel 2kor értünk be a kórházba elfolyt magzatvizzel). Amikor kértem fájdalomcsillapítót akkor azt mondták azt majd az orvosom fogja beadni. De az orvosomat meg nem akarták értesíteni, mert hogy még korai?! Szóval ott vajúdtam reggel 7ig amikor már tolofajasaim voltak, akkor érkezett meg az orvos alig tudott atoltozni mert már jött a kitolasi fázis. Amikor bejött és fájdalmaim közepette megkerdeztem hogy akkor most már végre kapok valami fájdalomcsillapítót, nézett rám nagy szemekkel hogy most már minek? Most már szülünk, azt a vajúdás alatt kellett volna kérni! Hát mondtam magamban én kértem de b*sztak adni. Szóval ennyit arról hogy milyen lehetőségei vannak az embernek, és még az sem garancia rá hogy hetekkel előtte megbeszeled a dokival. Szülés után egyébként mondta a dokim hogy miért nem hívtuk fel őt azonnal ahogy a kórházba értünk. De hát ő mondta azt meg a terhesgondozas alatt hogy majd őt a kórházban fogják a nővérek értesíteni, mert lehet hogy hiába megyek be éjjel 2kor, ha baba csak másnap délután lesz. Szóval hoppon maradtam, hagytak szenvedni, pedig lett volna más lehetőség. Én nem érzem ettől magam se gyengének se erősnek. És ha a következő gyereknél tudok kérni fájdalomcsillapítást, akkor fogok is! Más kérdés, hogy majd kapok e.....
2019. febr. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%
De amúgy milyen hányadék egy rendszer már ez, hogy kérned kell az edat?? Jó, hogy nem ébren, érzéstelenítés nélkül operálnak, végülis azt is túlélnéd, csak nem lenne olyan jó.
2019. febr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
44%
Szokasos provokativ napi kerdes. Kap x valaszt, egyikre sem reagal, nem koszoni meg, stb. Nektek amugy ez nem gyanus? EDA/nem EDA nem kmindegy? Majd hnap vagy 3het mulva meg felteszi uezt csaszarrol stb.
2019. febr. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!