Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Váltanátok ilyenkor kórházat,...

Váltanátok ilyenkor kórházat, és orvost is? Vagy már "bírjam ki"?

Figyelt kérdés

Sokáig gondolkoztam, hogy magánkórházban szüljek (Maternity), kicsit messzebb és teljesen új orvosnál, vagy itt helyben, és annál az orvosnál, akihez amúgy járok magánúton vizsgálatokra évente 1-2 alkalommal. Végül a második variációnál döntöttünk, mert mindenki mondta, hogy felesleges arra a pár napra kifizetni egy vagyont, messzebb is van. Viszont most beszélgettem egy barátnőmmel, és ő is annál az orvosnál szült, akinél én. Nem most, hanem 4 éve, de ez lényegtelen a kérdésem szempontjából.


Mondta, hogy végig hozzájárt a terhesség alatt, fizetett rendesen minden vizsgálatért, és kb félidőnél jelezte, hogy nagyon fél a szüléstől, jobban szeretné a programozott császármetszést. Először az orvos próbálta lebeszélni, és megegyeztek abban, hogy megvárják azt, hogy a vajúdás elkezdődjön, és majd ha a kórházban úgy érzi a barátnőm, hogy nem bírja, akkor megcsászározza. Ennek ellenére hagyta két napig szenvedni a kórházban, mondván, hogy "úgyis órák kérdése és meglesz a baba". Már az osztályvezető főorvos mondta, hogy császározzák meg, mert semmit nem haladt a szülés, de folyamatosan fájásai voltak. Mondta, hogy hiába akartak a férjével 3-4 gyereket, közel 5 év után is azt mondja, hogy soha többet nem akar szülni.


Én május végén fogok szülni, és már próbáltam beszélni az orvosommal, hogy császárt szeretnék, szereznék neki másik szakorvostól szakvéleményt is, ha ez kell hozzá. De mondta, hogy korai még erről beszélni, meg ráérünk vele. Félek, hogy még a szülés előtt 3-4 héttel is ez lesz, vagy engem is hagy szenvedni feleslegesen. Nyugodtabb lennék, ha már lenne egy biztos dátumunk, nem itt hárítgatna összevissza. Mert ha nem vállalja, én azt is elfogadom, csak akkor mondja meg...


Most még tudnék máshová menni, nem?


2019. febr. 21. 10:23
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
72%
Két császárom volt, ne akarj ok nélkül nagy hasi műtétet.
2019. febr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
47%
Ha programcsászárt szeretnék, akkor váltanék. Ez az orvos most is csak húzza az időt, nem akar megcsászározni. Szerintem még a Maternitybe is be tudsz jelentkezni, külön csak szülést is lehet kérni.
2019. febr. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
32%
Első, hadd döntse már el mindenki, hogy mit akar. Én meg nem akartam szétszakadt hüvelyt, inkotinenciát, gátmetszét és hasonlókat.
2019. febr. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
89%

Hany hetes vagy? Ettol fugg, h tudsz e valtani....

Van olyan orvos, akit le tudsz fizetni, van akit nem.


Nem hiszem el, h a baratnodnek 48oraig eros fajasai voltak, bocsi.

Azt se, h a foorvos szava ellenere se kerult sor csaszarra.

2019. febr. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
87%
Én váltanék, ha mindenképpen császárt akarnék -de császárosként azt mondom, hogy egy indokolatlan császárral rosszabbul fogsz járni, mint egy sima szüléssel.
2019. febr. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
73%
A császármetszés komoly hasi műtét. Lelkiismeretes orvos nem végez ilyet komoly indikáció nélkül. A felek a szüléstől nem ilyen. Ha neked lényeges, hogy császár legyen, akkor egyértelműen a magánklinikát kell választani, ez ilyen egyszeru
2019. febr. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Komoly hasi műtét, igen, tudom. De jobban viselem az olyan fajta fájdalmat, mint ami a vajúdással és a szüléssel járna. Féltem a babát, és magamat is. Bármi gond lehet. Nem szeretnék kockáztatni.


26 hetes vagyok.

2019. febr. 21. 10:54
 8/36 anonim ***** válasza:
74%
Ne akarj foloslegesen csaszart. Hidd el, azis kello keppen faj. Elfertozodott seb, hosszas felepules. Inkabb sima szules, enis 23 orat vajudtam es itt vagyok.
2019. febr. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
81%
Hát akkor ahogy már írtam, egyértelmű, hogy a magánklinikát kell választanod.
2019. febr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
28%
Császárt nem lehet rendelésre kérni.
2019. febr. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!