Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A baba szempontjából miért...

A baba szempontjából miért rosszabb egy császármetszés, mint a természetes szülés?

Figyelt kérdés
2019. febr. 25. 08:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Azért mondják, mert nem halad végig a szülőcsatornán, nem találkozik az anyja hüvelyében a jó baktériumokkal. A személyes véleményem mondjuk az, pedig nem vagyok császárpárti, hogy nekik sokkal biztonságosabb egy császár. Nincs elakadás, oxigénhiány stb. A többi, hogy a császár nem alakul ki kötődés az anya és a baba közt, nehezebb a szoptatás, meg hasonló hülyeségek már csak belemagyarázás, tudom, mert két császáros gyerekem van, semmi gond a kötődéssel, a szoptatással se volt. (Nálam kellett a császár mindkétszer, ha rajtam múlt volna, rendesen szültem volna)
2019. febr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
90%

Én olyasmit olvastam, hogy a születésélmény megélése miatt mentálisan jobb ha természetes úton születünk meg, fizikailag nyilván kisebb kockázat a császár a baba számára.

Szerintem eü állapot kérdése, melyik mód kedvezőbb az anyának és az babának.

2019. febr. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Kolléganőm kislányának 3 centi hosszan megvágta az arcát az orvos.

Ritka, de előfordul.

Az, hogy nem találkozik a hüvelyben a jó baktériumokkal, nem hangzik olyan érdekesnek. De ezek ugye tejsav baktériumok, és a bélbe kerülve a tejet segít megemészteni. Hasfájós babák anyukái el tudják mesélni, mekkora probléma.

Az egyszerű tény, hogy császár után nehezebb szoptatni, mert később indul be a tej, és kevesebb. Ezt meg is tapasztaltam, sajnos. Ettől még lehet iszsz a baba, csak az első hat hét kicsit szopórolleres.

Sok esetben pont azért kell a császár, mert oxigénhiány vagy elakadás miatt SOS ki kell venni.

2019. febr. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

1. A vajúdás hormonhatásai kellenek a babának ahhoz, hogy megfelelően fel tudjon készülni a megszületés utáni hirtelen váltásra.

2. A hüvelyben található baktériumok természetes védettséget adnak neki sokmindennel szemben.

3. A szülőcsatornán való áthaladás kipréseli a légutakban összegyűlt folyadékot, ami segíti a születés utáni kardiorespiratórikus adaptációt.

4. Elvileg van mentális hatása is, de én ebben nem hiszek.

5. Császár után lassabban lövell be a tej, ami miatt nagyobb eséllyel sárgulhat be a baba, akár súlyosan is.


Az én babám császárral született, és nincs vele semmi gond. Egyáltalán nem beteges -7 hónap alatt 1x sem volt még az. Születése után a sárgasággal azért voltak problémáink.

2019. febr. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Mert amikor végigmegy a szülőcsatornán, a hüvelyen átpréseli magát, akkor az jót tesz a vérkeringésének. És a tüdejéből is kipréseli a bennmaradt magzatvizet.


És az sem mindegy, hogy sürgősségi, vagy programcsászár.

Mert ha magától indul a szülés, akkor megkapja az anya szervezete által termelt hormonokat, ha csak úgy "kikapják" akkor azt sem.

2019. febr. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

A tejelválasztás a lepényleválástól indul meg, nem a szüléstől. Innentől kezdve a szoptatást nem befolyásolja. Két császáros gyerekem első pillanattól iszsz, nem sárgult be egyik sem, és az első 6 hétben sem szívtunk a szoptatással, sőt, elejétől nem volt vele gond. Elsőre 3, másodjára 2 nap után lövelét be a tej, előtej pedig már terhesen is volt, egyik se kapott egy csepp tápszert sem soha. Sokkal nagyobb baj, hogy egy csomó anyuka elhiszi, hogy császár után nehezebb, és így indul neki. Nem nehezebb, mert a lepény leválása indítja el a folyamatot, nem a szülés maga.

Ja, és hasfájás: a lányom egy pillanatig nem volt hasfájós, a fiam minimálisan, 2 hétig kapott espumisant, aztán az sem kellett.

Amúgy szerintem is jobb, ha úgy megy a dolog, ahogy a természet kitalálta, ha rajtam múlt volna, rendesen szülök. De azért ne húzzuk már rá mindenre, hogy a császár megnehezíti, egy csomó dologhoz semmi köze.

2019. febr. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

3as ez abtej emésztéséről írt dolog egy oltári baromság... Az emésztést a laktáz enzim végzi, ami ha kevés, akkor lehet hasfájós a baba, ugyanis ekkor a bélben található baktériumok pl. lactobacillus-ok fermentálják, és ekkor gázgépződés történik, emiatt fáj a hasa.

Vannak erre kutatások, hogy mennyiben járul hozzá a bélflóra kialakulásához, de már csak amiatt sem lehet mérvadó, mert nyilvánvalóan császáros babáknál is kialakul.

Létezik valóban egy nyomás hatására végbemenő hormonváltozás, ami ha nem történik meg előfordulhat aluszékonyság, szopási nehézség, azonban a napjaink csecsemőgondozása mellett ez még mindig kisebb kockázat mint az elakadás miatt kialakuló oxigénhiány. Egyébként állatoknál is előfordul -konkrétan lovaknál hallottam. ún. dummy foal szindroma, de érdekes módon "természetes" születéskor. Ugyanakkor előfordul programcsászárnál is embereknél, higy nincs szopási reflexgyengeség. Szóval nem annyira egyértelmű, hogy ez a hormonális változás pontosan minek hatására történik, feltételezhetően a szülőcsatornában ért nyomás is hozzájárul, de nem kizárólagosan.

Szóval én még minsig azt mondom, a császárnak kisebb a rizikója a babára nézve, mint egy kipréselős megszületésnek.

2019. febr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne rosszabb??

Programozott volt, de ha nincs császár meghaltunk volna mind a ketten..gyorsan lett tejem, nem volt hasfajos, nagyon nagyon kotodunk egymáshoz, alig beteg. Kell ennél több??

2019. febr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20%
Csak a programcsászár a rosszabb. Ilyenkor, mivel nincsenek fájások, a baba nem tud adaptálódni a környezetéhez, hiszen hirtelen emelik ki, és ez később tanulási(diszek) és magatartási problémákat okozhat. Volt egy kutatás, nem sikerült most hirtelen megtalálnom, ami kimutatta, hogy a programozott császármetszéssel született csecsemők között a későbbi ilyen jellegű problémák aránya 45%-al magasabb mint a vajúdás utáni császárosokénál vagy spontán születetteknél.
2019. febr. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A 3. császármetszésem lesz. Én nem vettem észre semmi hátrányt, de sok helyen olvastam, hogy a baba szempontjából nem mindegy hogyan születik.

Végülis mindegy,hiszem változni a helyzetem úgysem fog, így marad a császár.

2019. febr. 25. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!