Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után futás?

Szülés után futás?

Figyelt kérdés

2 gyerekem van, a kisebbik lassan fél éves. Világ életemben aktívan sportoltam, leginkább futottam. 6 hetes kontrollon megkérdeztem az orvosomat mindkét alkalommal, hogy mikor kezdhetek el futni. Azt mondta, hogy mostmár elkezdhetek lassan, fokozatosan. Akkor lusta voltam, de mostmár 4.hete futok egyre többet. Jól esik, nem hajtom ki magam. Egy barátnőm Németországban él, egyszerre szültük a második gyerekünket. Teljesen ledöbben

t amikor mondtam Neki, hogy futok. Azt mondta, hogy ott kinn szülés után 1 évig semmilyen ugrálós sportot nem szabad csinálni, mert baromira növeli az inkontinencia esélyét. Eddig 9 hónapot mondtak, de mostmár 1 évet. Ti tudtok erről valamit? Megbízom a dokimban, csak furcsa, hogy teljesen ellentétes dolgot mondanak ott, mint itt.



#futás #szülés #inkontinencia #szülés után futás
2019. márc. 1. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Biztos, van benne valami.

Ugye a szülés utáni teljes regenerálódás elvileg annyi időt vesz igénybe, mint maga a terhesség. Belső szervek teljes visszarendeződése, szalagok visszazsugorodása, izmok megerősödése... stb.

Én hosszú hónapokig úgy is éreztem egy szimpla sétától is, hogy mindjárt kipottyan belőlem valami.

2019. márc. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Ez arra az esertre vonatkozik, amikor anyuka nem sportolt soha az életben. Ha a terhesség előtt is sportolt és a terhesség alatt is, a szülés pedig komplikáció mentes volt, ő pedig panaszmentes, simán sportolhat bármit
2019. márc. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
2, a szalagoknak, inaknak, szervek rendeződésének semmi köze a sportossághoz
2019. márc. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mivel minden test, minden előzmény más,nehèz általános szabályt mondani, mit mikortól lehet csinálni. A legjobb, ha megnézeted magad gyógytornásszal. Az igaz, hogy ha túl koràn, előkészítés nélkül kezdesz el futni, vagy intenzíven sportolni, megsüllyedhet a méhed.
2019. márc. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3,


Edzett test eseten nagyon gyorsan vissza áll minden.

2019. márc. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Konzultáltam egy orvossal ma reggel, aki urológus és az inkontinenciával foglalkozik, azt mondta fussak bátran. Amúgy gyógytornász vagyok:).
2019. márc. 2. 09:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Én mondjuk 4 gyermeket szültem simán hüvelyi úton, viszonylag gyorsan egymás után. Hónapokig végeztem a kriston intimtornát és abban is szerepel hogy az ugrálós dolgok, futás stb eleve ellenjavalltak.

Viszont én is imádok futni, engem az kapcsol ki igazán.

A gyerekek után 9-10 hónapot vártam, akkor kezdtem el újból felépíteni a "programom"(ismét mintha nulláról kezdeném, először csak futás séta majd 2 km és így szép fokozatosan 5 km majd a saját mennyiségemre a 7 kmre) , addigra annyi súlyfelesleg sem volt rajtam.

(amikor korábban 8-10 kiló plusszal kezdtem futni, gyakran megfájdult a bal csípőm) .

Nekem ez az elv, hogy amennyi a terhesség volt, annyi időt adjunk magunknak a spontán visszarendeződésre- nagyon tetszett :)

A futás újrakezdése előtt itthon tornáztam, hát és gerinctornát mert mindig be akart szakadni a hátam :) plusz gyerunk anyukám programot. Ezekben nem nagyon van rázkódás, ugrálás.

2019. márc. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Németországban élek. Azt mondták 8hétig ne eröltessem magam, amíg a "mutterschutzgesetz" tart. Utána azt csinálok, amit akarok. Hidd El, a kutyát nem érdekli. A barátnöd félreérthette, vagy minden tartományban más, az is lehet
2019. márc. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek is! Nem értett félre semmit (sajnos?!). Mondta a dokijának, hogy Magyarországon mit tanácsolnak és azt mondta a dokija, hogy ne csodálkozzak, ha 40 évesen inkontinens leszek, mert a legújabb ajánlások szerint 1 évig nem szabad ugrálós sportot végezni.
2019. márc. 12. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!