Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Buta kérdés, de a vajúdás...

Buta kérdés, de a vajúdás során szerintetek le lehet kapcsolni a villanyt?

Figyelt kérdés

Egész életemben migrénes voltam és nagyon erős menstruációs görcsökkel is megáldott az ég, így volt időm kitapasztalni, hogy sötétben mérföldekkel jobban tűröm a fájdalmakat. Lehet, hogy bebeszélem, de évek óta működik a dolog, gyakran fájdalomcsillapítót sem kell bevenni ha el tudok vonulni sötétbe. Szerintetek ha épp egyedül vagyunk a párommal a vajúdóban, nincs vizsgálat, le lehet kapcsolni a villanyt?

Szent István kórház egyébként.


Bocsi, ha hülye kérdés, első baba :)


2019. márc. 4. 09:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bár nem ott szültem, de hajnalban mentünk be (6ágyas vajúdóba), és a reggeli műszakváltásig sötét volt, minimális világítás volt. Imádtam. Amúgy menjetek szülőszoba látogatásra, és kérdezzétek meg :)
2019. márc. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Szerintem nem lehet bár jobb lenne ezt meg beszélned a dokival..ö meg tudja mondani hogy lehet-e vagy nem.
2019. márc. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem le lehet, főleg ha ezt előre meg is beszélitek.
2019. márc. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az Istvánban a szülőszobában azt csinálsz amit szeretnél, én is sötétben voltam amíg ki nem sütött a nap. Persze amikor olyan szituáció van, akkor nem árt ha az orvos és a szülésznő lát is valamit és nem sötétben kell matatniuk, ilyenkor ternészetesen kapcsolnak lámpát de eléggé igyekeznek tiszteletben tartani a nők kéréseit.
2019. márc. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nincs akadálya, de azt azért tudd, hogy a migrénnél persze, hogy használ, mivel fejfájás, de mivel a két fájdalomnak semmi köze egymáshoz, ezért nem sokat érsz vele. A menstruációs görcsnél meg gondolom a sötétben nem fel alá futkosol, hanem pihensz, tehát azzal ilyen módon hozható összefüggésbe.
2019. márc. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Fèlhomályban vajùdtam ès szültem. Szerintem ez segìtette a folyamatot, nem volt a bekötött oxy ellenère sem ,,műtőhangulat", a helyzethez képest hangulatosabb lett. A legtöbb emlős sötetben szül, vilàgosban le is àll a folyamat.
2019. márc. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Persze, szerintem ha nincs komplikáció , akkor egy normális kórházban, pláne ha saját orvosod, szülésznőd van, megengedik.

Én is utáltam azt a kivilágítást, a harmadik babámnál már voltam olyan tudatos, hogy megkértem, kapcsolják le. Én is félhomályban vajúdtam végig, a kitolás végére ért oda az orvos (csak fogadott szülésznőm volt aki lényegében simán lebonyolította az egész szülést) amikor betekintett, hogy lett e sérülés és kijött e a lepény egyben, ahhoz kapcsolt csak villanyt.

2019. márc. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
7 vagyok, lemaradt hogy én is migrénes vagyok, de szülés, vajúdás közben soha egyszer sem fájt a fejem...(utána már igen, de közben vhogy a nagyobb fájdalom erősebb )
2019. márc. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

Miskolcon szültem, vajúdáskor úgymond azt csinálhattam amit akartam.

Pontosabban nem kelhettem fel, mert végig bent volt infúzió és rajtam az nst tappancsok, de a lámpa le volt kapcsolva és a mobilomon zenét hallgattam.

Mikor jön a kitolás, akkor viszont nem lehet zenét hallgatni és a lámpát is felkapcsolják.

2019. márc. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A migrént és a menstruációs görcsöt csak példaként írtam mint gyakoribb fájdalmakat, de szinte minden fájdalomnál működik ez nekem. És nem is törvényszerű, hogy a lefekszem vagy leülök ilyenkor. Múltkor műtét utáni fogfájdalomnál csak elsötétítettem és félhomályban csináltam tovább a dolgomat, aznap már nem kellett több gyógyszer például.

Természetesen ha vizsgálat van vagy épp a kitolásnál tartunk, én is nyugodtabb leszek, ha az orvos mondjuk lát is valamit :D Én azokra az időszakokra gondoltam, amikor békén vagyunk hagyva és nincs bent rajtunk kívül senki.

2019. márc. 4. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!