Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy számolják a szülés...

Hogy számolják a szülés időpontját? Egyszerűen nem értem hogy jön ki.

Figyelt kérdés

2018. szeptember 23.án volt meg utoljára. Ciklusaim 40-45 nap.

Ma vagyok 24 +3 napos és július 11.re vagyok kiírva. Akárhogy számolom június 30 jön ki. Valaki segítsen.


2019. márc. 13. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Valamit rosszul számolsz.Nekem szeptember 30 volt az utolsó napja,miszerint ma vagyok 23+3 napos és július 7re vagyok kiírva
2019. márc. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Ha a ciklusomat nézem,nekem 21 naposak és így lett módosítva június 30ra.
2019. márc. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok.Kozben számolgatok.A hosszú ciklusaid miatt írtak ki későbbre mert ha középén volt péteresed,akkor kijön a júli 11
2019. márc. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát nemtudom ma voltam Uh-n és a 12. Héttől így számolnak gondolom méretek alapján. Ma az van írva 24+3nap. Na mindegy jön mikor jön persze csak nem mindegy hogy várjam július 11 vágy már június vége felé:)
2019. márc. 13. 09:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Az elso trimeszteres uh ilyen hosszu ciklus eseten sokkal megbizhatobb. Orulj, hogy figyelembe vettek, van, ahol nem veszik, es aztan inditgatnak idejekoran.
2019. márc. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Betöltött 37. héttől már nem számít koraszülöttnek, ha megszületik.


SZóval ha júli 11-re vagy kiírva, akkor is számíthatsz júni végére. Teljesen természetes lenne sz is.


A végén már nem érdemes 1-2 héttel kalkulálni, mert jöhet előbb is 3 héttel, meg később is 2-vel. SZóval kb másfél hónapon belül akármikor megszülethet.

2019. márc. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó mensi + egy hét - 3 hónap. Ez a 28 napos ciklussal számolva tehát ha hosszabb/rövidebb akkor +- ennyi nap. Jelen esetben: szeptember 23 + egy hét: szept 30 - 3 hónap -> június 30. + 12 nap (40 - 28 = 12) -> július 11. De ez még mindig lehetne akár július 16 is, a 11a legrövidebb esettel van számolva.
2019. márc. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A junius 30 mensi szeriti szamolas egy 28 napos ciklusnal.

Ha ettol rendszeresen hosszabb a ciklusod, akkor feltetelezhetoen abban a honapban is kesobb volt a peteeresed, amikor teherbe estel, ennyivel kisebb a magzt es tolodik a kiiras datuma.

40 napos ciklussal szamolva is 12 nap, majd ket het, ez mar eleg nagy kulonbseg, hogy modositsak a terhessegi kort esne akarjak pl a mensi szerinti kiiraskor “kivarazsolni” a babat beloled, holott neki meg ket hete vigan lenne ott bent. :)

Gyanitom, hogya 12 hetes uh-n latszott, hogy kisebb es a merete alapjan modositottak a kiirast juli 11-re.

A meret alapjan meghatarozott kor megbizhato 12 het kornyeken (kesobb mar nem).

2019. márc. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!