Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 38 hetesen enyhe, de folyamato...

38 hetesen enyhe, de folyamatos alhasi görcsölgetés, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Betöltöttem a 38. hetet. Tegnap voltam ctg-n, annyit mondtak, hogy minden oké. Jóslóim nem igazán voltak, néha keményedek de igazából fájdalom eddig nem volt.


Ma elég aktív délelőttöm volt, kb. 3,5 órán keresztül mászkáltam (boltokba, stb.). Már a vége felé éreztem, hogy kicsit fáj az alhasam, kb. úgy mint menzeszkor szokott (nem szoktak erős görcseim lenni akkor), egyáltalán nem éles fájdalom, csak olyan sajgó inkább. Gondoltam ha hazajövök, elfekszem és elmúlik, biztos nem tett jót a mászkálás.

De már itthon fekszem 2 órája és nem múlik.

Nem hiszem, hogy fájások lennének, mert nem szakaszosan jelentkeznek (ezért az időt sem tudom mérni köztük), hanem folyamatosan jelen van, enyhén, de azért zavaróan. Tényleg egy enyhe mensis fájdalomhoz tudnám leginkább hasonlítani, az alhasamban. Ehhez annyi társul, hogy néha a lágyékomba beleszúr, de ez csak séta közben volt, fekvésnél nem. Amúgy nem érzek semmi extrát, a derekam, combom nem fáj, egy hete még teljesen zárt voltam (azóta nem nézték), nyákdugóval nem találkoztam...


Szerintetek mi lehet ez? Másnak is volt hasonló kellemetlen érzése a terhesség utolsó heteiben?


2019. márc. 14. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem kezd el mérni az időt! a fájások is hasonlóak mint a menstruációs fájdalom!! Nem feltétlenül egyből 5-10 percesek a fájások! Az később rendszereződik. Zuhanyozz le , ha nem múlik akkor készülj fel mert hamarosan szülni fogsz.
2019. márc. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :) De nem tudom mérni az időt, mert folyamatos, nem múló ez az érzés, szóval nem olyan, hogy abbamarad, aztán x idő múlva visszajön. Szóval ha mérném az időt, az jönne ki, hogy órák óta szünet nélkül ugyanúgy érzem. :D Vagyis az utóbbi fél órában enyhült, szóval szerintem nem kell még szülésre készülnöm, csak nem tudom, akkor mi lehet(ett) ez. Mindenhol csak azt olvasom, hogy ha ilyesmit érzek, mérjem az időt, de nekem ez egy órákig tartó, folyamatosan jelen lévő enyhe görcs/fájdalom (volt), most tűnik úgy hogy múlóban van.
2019. márc. 14. 15:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen volt. Kétszer is. Készül a tested, helyezkedik a baba. Ebből bármi lehet. Nekem kétszer azt mondták a dokijaim, hogy még tuti nem megyünk szülni. A fájdalom folyamatos volt. Egyszer a vizsgálat után kb. 6h múltán szültem, egyszer 4 nap múlva. Tényleg kellemetlen volt már, a napi teendőkben gátolt. Azt mondtam inkább szüljek mostmár, de nem bírom. 37 és 38 hetes voltam.

Amúgy igaz. Ha meleg fürdőre szűnik, az még nem A fájás.

Azóta sem tudom mi volt, jóslót nem ilyennek írják le.

2019. márc. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem 3 napig gorcsolt, nulla 24ben, meg se mondta egyik doki se, hogy szulok.

Mikor szultem, 4. Nap reggelen mar 24 oraja nem aludtam semmit...


Mindenkinel mas, annyival egyet ertek, hogy tagulhatsz, keszul a tested, de kozel se jelenti a szulest, se azt, hogy meg lesz..

Kivanom azert, hogy neked ez az legyen, es hamar tul legyel rajta :)

2019. márc. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!