Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miskolci Semmelweis kórházról...

Miskolci Semmelweis kórházról vélemény?

Figyelt kérdés

Még nagyon az elején vagyok a terhességemnek, de szeretek mindenre időben gondolni. Azt hallottam róla, hogy bababarát kórház. Aki szült már ott az milyen véleménnyel van róla? És orvost fogadtatok? Van olyan akit ajánlanátok?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2019. márc. 17. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Én ott szültem. Igen bababarát kórház tehát végig veled van a baba csak reggel viszik el fürdetni őket. A csecsemősök nagyrészt kedvesek segítőkészek de azért vannak kivételek. Bár nekem nem volt fogadott orvosom de Gubás Péter volt az ügyeletes így nála szültem. Hát jobb ember nem is akadhatott volna . Emberséges volt nagyon szóval meleg szívvel ajánlom. A kaja az kórházi de nekem akkor és ott az volt legkisebb bajom . Összességében én jó véleménnyel vagyok róla.
2019. márc. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2,5 éve szültem ott a 2. gyerekemet és májusban fogom a 3.at (az elsőt a megyeibe, de annak már 10 éve). A gyerekágyas osztály jó, rendezett. A baba veled van egész nap, csak reggel viszik el fürdeni, átöltötetni, megvizsgálni, addig lemegy a vizit is. A kaja kórházi koszt, de ehető. A nővérek rendesek, de persze vannak mufurcabbak is, ahogy csecsemősök között is van mindkettő. A 2.nál nem volt fogadott dokim, Koleszár doktornő műtött, Gubás doki asszisztált. Mivel Koleszár doktornő is babázik most, így felfogadtam Gubást most, meg vagyok vele elégedve.
2019. márc. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon tiszta es rendezett korhaz. Kedvesek es segitokeszek mind az apolok, mind a csecsemosok. Bababarat, segitenek barmiben. Gubas Peternel szultem, fogadott dokim volt, messzemenoleg a kornyek legjobb dokija.
2019. márc. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia.

Nem tudom mennyire aktuàlis még a kérdésed, de én most szültem ott hàrom hete, leìrom, hogy én mit tapasztaltam.

A szülészet épülete valóban rendezett, tiszta. Voltam terhespatológián is, ott is kultúrát volt a környezet, ahogy a szülőszobán és a gyermekágyas részén is. Tényleg minden nap takarìtanak. Az étel a megszokott kórhàzi koszt.

A szülésem nem fogadott szülésznő és orvos vezette, mégis maximálisan lelkiismeretesek voltak. Sajnos nem igazán vehettem igénybe semmilyen, alternatìv vajúdási technikát, hátonfekvés volt végig (12 órán át).

A gyermekágyas részleg viszont maga volt a pokol. Szerencsére nem volt szoptatási problémánk, de akinek volt, az kapta rendesen az ìvet a nővérektől, főleg az első babás anyukák. A három nap alatt kétszer is voltam tanúja annak, hogy megalázó hangnemben beszéltek az anyukával, aki éppen a szoptatással kinlódott és már sírt az ágyán, de csak álltak felette olyan önelégült ábrázattal amiből látszott hogy élvezik a helyzetet, és mondogatták lekezelően hogy "próbálkozni kell anyuka". Gondolom valami hasznosabb tanácsért már pénzt kellett volna dugni a zsebükbe. Egyszerűen undorìtóak. Megfelelő hozzáállás kellene nem csak a kicsicsázott kórtermeket kellene mutogatni babaöböllel, amikben ordìtanak a babák, meg ott van mellettük a kimerült anyuka aki 72 óra alatt alszik 8 órát, mert vagy a saját gyerekre üvölt vagy a másiké.

Érdemes tehát jól felkészülni a szoptatàssal kapcsolatban, meg eszközökkel is( mellszìvó, bimbóvédő...)

A babàkra adnak ruhàt minden fürdetés után (ősrégi angol pólya), illetve van kint egy tubus popsikrém meg géz a köldökcsonkra, minden màst vinni kell magaddal.

2019. aug. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!