Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ezt általában hogy oldják meg?

Ezt általában hogy oldják meg?

Figyelt kérdés

Ha van egy 2,5-3 éves gyerek, és terhes az anyuka megint. Ha hetekig, hónapokig a kórházban kell feküdnie, vagy szülés után a picinek kell hónapokig kórház, akkor az anyuka hónapokig nem látja az első gyerekèt? Pláne ha nem egy városában van a kórház és a lakás. Vagy akkor napokat egyedül hagyja a picit és megosztja az időt? Egyáltalán lehet úgy a kórházba,megèrtik hogy Xnapot bent vagyok vele, Xnapot meg haza megyek?

Tervezzük a kistesót de én most jelenleg nem tudnám elképzelni hogy heteket,ne adj Isten hónapokat ne lássam a kislányomat aki most 2 éves.


2019. márc. 18. 06:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%
De miért kéne heteket hónapokat bent lenni?Ezt nem értem.
2019. márc. 18. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ha pl koraszülött, vagy esetleg valami betegsége van. Vagy az anyának terhesség során kell kórházi ellátás
2019. márc. 18. 06:21
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Van apja és nagyszülők is. Én nem voltam ilyen helyzetben, én csak 6 napot voltam kórházban a kicsi miatt, a nagy pedig már majdnem 7 éves volt, de így is borzasztóan hiányzott.

Barátnőm mind3 gyereke koraszülött volt. Az első 35. hétre született. A második 3 évvel később 32. hétre, vele 1 hónapot volt kórházban. A harmadik nem egészen 2 év múlva 28. héten született meg. Ő volt legtovább kórházban, volt olyan időszak, amikor egész nap bent volt, de olyan is, hogy csak bejárt. Sőt volt 2 hét, amikor nem mehetett be, mert ő is elkapott valami fertőző betegséget. Apuka volt otthon táppénzen előbb a gyerekek jogán, utána a saját háziorvosa írta ki (tudom, tudom, ez nem szabályos, de így oldották meg).

2019. márc. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Egyes vagyok!Reméljuk nem lesz ilyen,de ha mégis,akkor apuka,rokonok stb.Más lehetőség nem nagyon van.Látogatni meg ő is tudna néha téged.Anyukámnak is kórházba kellett lennie 2 honapot mert ikrek voltunk,neki is ott volt az 5 éves nővérem.Apám vigyázott rá,meg apám testvére.
2019. márc. 18. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
11%
Nem értem miért lennel másik városban kórházban, mint ahol élsz. Mindenütt van nogyogyaszati/szülészeti osztály. Ha az újszülöttel van gond, nem kell nonstop ott lenni, ha van másik gyerek is. Evidens, higy azzal toltok több időt, amelyiknek nagyobb szüksége van rám és az szinten evidens módon a nagyobbik-A kicsi jólétekben van a kórházban.
2019. márc. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%
2. vagyok. Kedves értetlenkedőnek: talán azért van másik városban kórházban, mert vidéken él, nem pedig a városban, ahol a kórház van? Mi egy 4000 fős kisvárosban lakunk, képzeld, itt nincs kórház, csak 40km-rel arrébb a városban. Autónk nincs, buszközlekedés kataszrtófa. Nem feltétlenül van a nagyobbnak szüksége rád, mikor a kicsi az életéért küzd. Biztos jól tudnád magad érezni otthon ülve és várni, hogy mikor telefonálnak, hogy sajnos meghalt a babád vagy épp most van túl egy agyvérzésen, aminek nem lehet tudni, hogy milyen következményei lehetnek.
2019. márc. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%

Ennél azért pozitívabban is hozzá lehet állni.

3,5 év korkülönbség van a gyerekek között, első terhességgel semmi gond nem volt, másodikkal többször voltam kórházban, de nem hónapokat. 2-szer 1 hetet fektettek be, plusz a szülés utáni 4 nap volt kórház. Mivel látogatási tilalom volt, így nem jöhetett be a "nagy", egyébként hozták volna, hogy lásson. Így maradt a telefon. Otthon az apja és a nagyik felváltva foglalkoztak vele. Az első befektetés viselte meg, akkor nagyon haragudott rám, nem értette. A második, harmadikat már jobban vette, csak otthon lett több a hiszti.

2019. márc. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
41%

6!


Várost irt, nem kisvárost vagy falut, nekem még evidens, hogy egy varosban van kórház.

Nem, nyilván nem erezném magam jól, ha meghalna a gyerekem. Normális vagy egyáltalán? De ha valasztanom kell, hogy egy ujszulottet hagyjak a kórházban, ahol 1, szakemberek felügyelete alatt van, 2, ugyse tudok a világon semmit csinálni 3, fogalma nincs róla, higy ott vagyok e vagy sem vagy pedig az idős nagyobbal legyek, akinek 1, szülőre van szuksege es apuka nyilvan dolgozik, 2, erti, hogy mi tortenik kotilort es 3, eleve traumatizalt attól, hogy az anyja hipphopp kórházba került, akkor nekem evidens, hogy a másodikat választom

2019. márc. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Elmèleti kerdes. Nem akartam vitát szítani. Nem szeretnék ilyen helyzetben lenni, de gondoltam rá, hogy ezt hogy lehetne megoldani úgy hogy a nagy minél kevesebbet sérüljön. Én kisvárosban lakom, van itt kórház, de ha az újszülöttel baj lenne akkor nincs itt PIC, el kéne vinni más városba. Erre gondoltam.

Most, hogy még nincs másik baba (lehet még nem tudom annyira beleèlni magam), most a nagy lenne a fontos nekem, hogy vele tudjak lenni sokat. Ettől nem tudom "rossz" anyja lennék a kicsine?

2019. márc. 18. 07:13
 10/18 anonim ***** válasza:
48%
Nem lennel rossz anyja. Komolyan, mit tudnál csinálni a kórházban a csecsemő mellett? Ők, ha nincs másik gyerek, persze hogy ott van az ember, de őszintén, a világon semmi értelme nincs.
2019. márc. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!