Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki hogy érezte magát sima...

Ki hogy érezte magát sima szüléd után?

Figyelt kérdés
Terhesség első 3 hónapjában hánytam éjjel-nappal. Szülés után kijött az aranyerem és 2 hétig menni is alig tudtam. Kb. 1-2 hónap alatt húzodott vissza. A varratom sokáig érzèkeny volt. A szex 4.5 hónapig nem ment, úgy fájt, ha próbálkoztunk. Amikor 2 hónapos volt a babám, akkor vesegörcsöm volt. Kiderült, hogy terhessèg alatt vesekő alakult ki nálam. Szóval az anyaság első időszakát nem tudtam èlvezni. Nem is tudom mihez kezdtem volna anyukám segítsège nélkül. Ennek ellenére szeretnèk mèg szülni. Más is èrezte magàt ilyen szarul szülés után?
2019. márc. 26. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy így érezted magad.

Szerencsére nekem nem volt semmi ilyesmi. A gátseb fájt egy-két napig, de mire hazajöttünk már az sem. Lefogynom is sikerült úgy, hogy nem csináltam semmit. Sok striám maradt, ez zavar egyedül.

Egyáltalán nem biztos, hogy megint így jársz

Ha nagyon szeretnél még gyereket, akkor ez netartson vissza.

2019. márc. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kb úgy, mint egy kifacsart büdös zokni 😃😃

2 hetig kb csak ültem, feküdtem es etettem a babát, szenvedtem az aranyer miatt. De utána en testileg mar jól voltam. Lelkileg 4 hónapig rottyon voltam, mert hasfajos volt a pici es sokat sírt. Akkor azt mondtam hogy soha többe nem szulok, ahhoz képest májusban ujra szulok, remelem ezt most kíméletesebb lesz 😁

2019. márc. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon jól voltam, tökéletes terhesség után, gyors (bár kicsit horrorisztikus) szülés, semmi maradandó károsodás, már másnap tudtam ülni is.

Ennek ellenére nem szeretnék több gyereket.

2019. márc. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az alakom nekem is a régi. A fiam jó baba, ebben legalább szerencsés vagyok. Szeretnék második babát, de azért aggódok, hogy látom el a fiamat, ha a kistesónál is így jàrok. Nekem a fekvés is rossz volt szülés után, ülni egyáltalán nem tudtam.
2019. márc. 26. 10:51
 5/10 anonim ***** válasza:
19%

Sajnálom


Hálistennek nem


Úgy éreztem magam, mint egy kiadós edzés után


Jóleső izomfáradtság.

(Oxys

Vákuumos

Hasból térdelős

Gàtmetszéses szülés)



Sebem az első 3 alkalommal igényelt óvatosságot.

8 hónap után ha nagyon hosszú akkor éget, de egy kis síkosító megoldja a gondot ( nincs ciklusom még)


Nekem a székrekedés az azóta is tartó gondom

2019. márc. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Problémamentes terhesség 0 rosszulléttel, gátvédelmes szülés, villám felépülés, alakom/súlyom a régi, fájdalommentes szoptatás, jó evő, jó alvó baba, 6 hetes kontroll után egyből problémantes szex és azóta tornázom is. Szerintem nyugodtan kijelenthetem, hogy a világ legszerencsésebb embere vagyok. Minden tiszteletem azoknak a nőknek akik megszenvedik ezt és mégis bátrak és erősek maradnak! ♥️
2019. márc. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mint, akin átment a vonat 😀 2 hétig kb. sírva WCztem, 2 varattom szétnyílt +aranyér 🙄 Bimbik szétrágva, de túléltem. A lányom 22 hónapig tudtam szoptatni, most pocakban a tesó, szóval annyira nem tántorított el, bár nem volt könnyű 🙂
2019. márc. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Problémás terhesség után (gdm, magas vérnyomás) villám szülés első fájástól számítva, 5 és fél óra múlva megszületett a kislányom, 1. baba. A szülés nem is volt vészes, de utána... Az összes csontom fájt a medencémben, + a gátmetszés. Most 5 hetes Babó, már jól érzem magam.
2019. márc. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Coffelia ***** válasza:

Áhh, nem vagy egyedül... 3 éves lesz a fiam, de még mindig csak egy köd az első pár hónap. A szülés után majdnem elájultam, mikor fel kellett állni a kerekes székből, hogy a gyermekágyas osztályon lefeküdjek az ágyamba. Napokig zúgott a fejem, a vérnyomásom és a vércukrom a béka segge alatt volt, és kapaszkodva jártam, mert öszecsuklott a térdem. Nem tudtam semmit megjegyezni, valójában mindent csak épphogy értelmeztem, annyira legatyásodtam fizikailag a 12 órás vajúdástól. A vastabletták olyan szorulást csináltak nekem, hogy a szüles előtt már többször repedt az aranyerem, ami nyilván kijött. Sikoltoztam a klotyón, annyira fájt. A gátsebem az fájt, jegelni kellett két hétig, de azért tudtam ülni, az csak első éjjel volt rémes, akkor fekve is lüktetett, de kértem fájdalomcsillapítót. Igazából az volt a nehéz, hogy egy soha nem ismert, tartós kimerültségi szintre estem magával a szüléssel, és erre jött rá utána az éjjeli kelés az első 8 hétben. Ez nem hiszti volt, hallás után fáziskésésben értettem meg, amit beszélnek hozzám - mindig. Egy tejködben ültem, letompulva és szédelegve, nem jutottak eszembe szavak, egy értelmes mondatot nem bírtam összerakni, a tükörben úgy néztem ki, mint egy gyépés, kifejezéstelen, bamba tekintettel, nem bírt a szemem fókuszálni... éjjel zokogtam, mert minden felébredéstől szaggatott a fejem.

Szerintem, ha a babám nem dönt úgy, hogy 2-4 hónapos koráig átalussza az éjjeleket, akkor tuti idegösszeroppanást kapok, vagy fizikailag esem össze.

Innen, majdnem három év távlatából nézve azonnal több segítséget kérnék, és egy kicsit sem akarnám egyedül, illetve csak férjjel megoldani az első időszakot, hanem tudatosan vonnék be több családtagot. Mert ezt így nem lehet, a regenerálódást komolyan kell venni, nekem a fiammal megszülető kapcsolatot is rendbe kellett ezért tenni, mert ebben az úthengerrel elütött állapotban a kötődésünk is csak lassan alakult.

2019. ápr. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Az első babám 19 órás vajúdás után érkezett, úgy hogy mikor beindult előtte egész nap kirándultunk, este vendégek voltak, éjfélkor kerültem ágyba, az első felállásnál, hogy na még egy pisi és szunya elfolyt a magzatvíz..miután meglett a lányom, én is csak ködben úsztam. Ugyan aranyerem nem volt, de elfertőződött a gátsebem, lázas lettem, égtek és véreztek a melleim, a gyerek masszívan folyamatosan üvöltött 8 hónapos koráig és összesen 20 perceket volt hajlandó (akár éjszaka is aludni) A nevem nem tudtam elmondani..

Aztán jött az öccse, aki sids-szindromás lett, végre egy jóalvó gyerek, aki nem vesz levegőt, koffeint kapott, elrontották az alvókáját...ismét sötét köd.

Most már jól alszunk, 8 éves a nagy, 6 a kicsi, szóval épp ideje hogy újrakezdjük, 23 hetes a legkisebb pocaklakó :D


Kitartást, lesz ez jobb is!

2019. máj. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!