Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után tényleg...

Császármetszés után tényleg fáj nagyon?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki programcsászárom lesz, mennyire fog fájni? Volt egy sima szülésem már, nekem nem volt vészes, igaz leányálom se, de pl hajnalban szültem, reggel már semmi bajom nem volt, mintha mi sem történt volna
2019. márc. 26. 12:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A fájdalmat mindenki másképp éli meg.


De a császár egy nagyhasi mütét, ahol átvágják a hasfalat, izmokat és a méhet is... Vagy is bizony nem csak egy kis bör megvágás.

2019. márc. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Mikor először fel kell kelni, az nagyon fáj. De a legtöbben már 1-2 nap múlva semmit nem éreznek. Nálam is így volt mind a 2 császáromnál.
2019. márc. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Sem a gerincérzéstelenítés sem a műtét nem fájt. De kellemetlen a műtét, érzed ahogy taszigálnak , matatnak benned.

Érzéstelenítés után rosszul lehetsz, én hánytam és majdnem elájultam, de pár perc alatt helyre raknak.

Aztán kb 6 óráig nem érzed magad melltől lefelé, nagyon ijesztő, majdnem elájultam megint tőle.

Aztán kb 2 órán át rázkódsz, ahogy megy ki az érzéstelenítő. De úgyis fekszel 6-8 órát az őrzőben.

Aztán az első felállás leírhatatlan fájdalom.

A katéter és a drain cső kiszedése nem fájt. A varratszedés sem fájt.

A véralvadós szuri kegyetlenül fáj minden nap, én 5öt kaptam, mindkéz karom konkrétan tiszta csomó volt és hatalmas kék lila foltok.

Az első 1 hét kegyetlen, megfordulni, felállni, leülni 1 óra logisztika.. Én pl szoptatni is alig bírtam, mindenhogy fájt.

Fürdés is kegyetlen, zuhanyzóba csak csak belépsz, de kádba kegyetlen belépni. Igaz csak a lábaidat moshatod am is kb meg, felül mosdónál cicamosdás. Pisilés is égetett szúrt pár hétig. Nekem kb a 4-5. hétre lett jobb, akkor már nem fájt minden nagyon. Most 9 hétnél járok, már csak bal oldalon fáj, máshol nem, illetve érzéketlen alul a hasam, mintha le lenne zsibbadva. De már tudok csinálni mindent.

Ilyenekre számíthatsz. Kinek jobb, kinek rosszabb.

2019. márc. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Nekem 3 programozott császárom volt, az első volt a legdurvább, akkor alig tudtam felkelni, jó negyed órába telt, mire felkapaszkodtam, hogy egyáltalán kimenjek a mosdóba. Kapkodtam a fájdalomcsillapítókat, nem ijesztgetni akarlak, de szó szerint vért izzadtam, annyira fájt. Hozzá jött még 2 napra rá a belövellés, a mellem is sajgott, eléggé megviselt. A harmadiknál volt a legkönnyebb. Nagyon kell vigyázni, mert a heg könnyen szétnyílik és ha elfertőződik, visszakerülsz a kórházba. Nekem szétnyílt és durván váladékozott, be kellett járnom sebtisztogatásra.
2019. márc. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első felállás tényleg nagyon rossz. Kb, mint egy, 80 éves :D De nekem utána egyáltalán nem volt semmi bajom.
2019. márc. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Sehol nem vagnak izmot! Az nagyon nagyon regen volt mar!!


Nekem is 3 csaszarom nekem egyaltalan nem volt veszes. Az elso felkeles faj, de nem tulelhetetlen. Nekem naprol-napra jobb lett. Es barmilyen hihetetlen elso csaszarom reggel volt, 6 ora utan lementem a babaert, es acsorogtam a folyoson apukaval es a nagymamakkal hogy lassak a babat. Nekem nagyobb bajom volt az, hogy baromi faradt voltam es ehes. Nem az hogy faj vagy sem. Szerintem nem veszes. Masnap mivel folyamatosan jottek hozzam igy szinte non-stop kint acsorogtam. En gyorsan is gyogyultam. De mindenkinek mas a fajdalomkuszobe.

2019. márc. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Nekem egyáltalán nem volt semmi fájdalmam utána. Hatan voltunk a szobában, mind császáros. Négyen altatva voltak, ők nagyon szenvedtek. Nekem semmi bajom nem volt, a másik nő, akit szinten csak érzéstelenítettek enyhe fajdalmat érzett.
2019. márc. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kb ugyanúgy írnám le mint a #3-as. Annyi, hogy nekem nem volt érzéstelenítő hanem altattak és utána is folyton csak aludtam.

Az első felállás az kegyetlenül fáj, en majdnem össze estem, csak szédültem szédültem. Szoptatni sem nagyon tudtam mivel oldalra fordulni nem kevesebb mint 20 percbe telt. De minden nap egyre könnyebb lesz. 2 hétig volt rossz kb. De közben nekem még be is gyulladt. 5 hét után már bicikliztem, kutya bajom se volt.

2019. márc. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pokol volt közben és utána is jó egy hétig, bár sikerült begyűjtenem számos komplikációt, lehet ezért.
2019. márc. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A vajúdáshoz képest nokedli volt. A legrosszabb tényleg az mikor először kell felkelni, de nem kibírhatatlan. Nekem elfelejtettek szólni, hogy mozogni kell sokat az első felállás után, szorgosan feküdtem az ágyban, gondolván így gyorsabban gyógyulok... De tényleg nem volt vészes.
2019. márc. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!