Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ilyen esetben "kell" pénzt...

Ilyen esetben "kell" pénzt adni szülés után?

Figyelt kérdés
Holnap lesz császárom, nincs fogadott orvosom. Tegnap mondták meg, hogy holnap megcsinálják a műtétet, és az az orvos csinálja, aki akkor ott volt. Eddig talán háromszor volt ő, amikor mentem rendelésre, amúgy nem ugyan az az orvos van mindig. Eddig ő tűnik a legszimpatikusabbnak, ezért örülök, hogy ő fog műteni, még akkor is, ha fiatal. Akárki akármit mond, de én nem vagyok híve a hálapénznek meg a társainak, mert lehet, hogy nekik az nem túl sok, de van, akinek igenis rengeteg az a pénz. Nekem például most nincs semmi keresetem... Na meg ugye az orvosnak az a kötelessége és a munkája, hogy életeket mentsen, gyógyítson, akkor is, ha ezt külön nem díjazzák. Szóval nem is terveztem pénzt adni a szülés után. Főleg úgy, hogy nincs választott orvosom. De mivel tudom, hogy ki fog műteni, ilyenkor szokás adni valamennyit? Mennyit? Ha nem muszáj, nem adnék, mert tényleg nincs miből, és azt sem akarom, hogy a párom a saját fizetéséből adjon erre is.

2019. márc. 26. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

A hálapénz azért hálapénz, mert hálás vagy valamiért. Utólag szokás adni ha elégedett vagy az ellátással.

A fogadott orvos más kategória, hiszen ott egy "szolgáltatásért" fizetsz.

Ha nem akarsz adni, akkor nem kell.

Ezt egészségügyisként írom.

2019. márc. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%

Nekem komplikalt szulesem volt, nagyon meg voltam elegedve a dokival, aki epp ugyeletben volt, de nem adtam neki halapenzt, se csokit, se semmit...

Ugy vagyok vele, h ezert kapja a fizujat.


Szerintem, ha nem akarsz, ne adj, nem kotelezo.

2019. márc. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

" a párom a saját fizetéséből adjon erre is."


Miért, nem az ő gyereke is???


AMúgy 1-es jól összefoglalta, HÁLApénz. Tehát ha hálás vagy, adHATSZ. Nem kötelező.


Amúgy nem is értem a kérdést. Határozottan nem akarsz adni, nincs is miből. Akkor miért adnál?

Gondolod akkor nem engednek ki a kórházból, vagy mi???

2019. márc. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

"a párom a saját fizetéséből adjon erre is."

Nekem is ezen akadt meg a szemem, egy család vagytok nem?

Amúgy, ha nem tudsz adni, nem adsz.

2019. márc. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%
A halapenz egy karos rendszert tart fenn. En nem tamogatnam a helyedben. Ha elegedett vagy a dokival, utolag egy csoki vagy ajandekkosar is teljesen jo, foleg, hogy nem is a fogadott orvosod.
2019. márc. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

Ha nem akarsz ne adj.


Amúgy meg nulla keresetre hogy merted bevállalni a gyereket? A férjed pénzére?

2019. márc. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
Attól, hogy előre tudod ki operál, nem kell adni, ha nem te fogadta fel. Meg lehet utólag hálálni, ha akarod, de ha nem tudod/akarod, akkor nem kell.
2019. márc. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%
Azért a gyereknek enni akarsz majd adni??? Hogy veszed meg a szükséges dolgokat ha ennyire nincs pénzed???
2019. márc. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A normális válaszokat köszönöm!


Tudom, hogy mi az a hálapénz.


Írtam, hogy MOST nincs keresetem, egy szóval sem említettem, hogy sosem volt egy forintom sem. Azt sem, hogy egyáltalán nincs pénzem. Csupán annyit írtam, hogy nem tudok miből adni, mert ami van, azt nem fogom ilyenre kiadni a kezemből.


Nem kell aggódni, mert megvan mindene a babának, még több is, mint amire szüksége van. Inkább költöm rá azt a pénzt, amit hálapénzként orvosnak adnék.


Lehet, hogy egy család vagyunk, de nem vagyok az a fajta, aki mindenért pénzt kér a párjától. Ha nem muszáj, nem mondom, hogy ő fizessen akármiért is, még akkor sem, ha ő meg akarja. Egyébként ő adni akar az orvosnak, én nem.


Ja, és az hogy az ő keresetére... Ez nem igaz, különben nem írtam volna, hogy nem akarok tőle pénzt kérni ilyenre. De ha így is lenne, ahogy valaki írta is, az ő gyereke is, nyilván el kell tartania. Akkor is, ha nem volt betervezve a baba. Vállalta, örül neki, a legjobbat akarja neki, sőt náluk nem jelent gondot, ha a nőnek nincs keresete, nem olyanok, mint a magyarok... Plusz megjegyezném, hogy náluk természetes, hogy az apa tartja el a családját, és az is, hogy pénzt ad a párjának, akár van gyerek, akár nem, akár házasok, akár nem. Sok esetben a nő nem is dolgozik, hanem a gyereket nevelő otthon (NEM, én nem ilyen vagyok!) (ő nem magyar állampolgár) Ő akkor is ilyen, ha én mindig mondom, hogy ne adjon pénzt, nálunk ez nem szokás. De különben is, mindenki el tudja dönteni, hogy ad-e a párjának vagy sem, csak tudom, hogy nálunk ezt általában nem szeretik, cikinek tartják és azt mondják, "eltartattja magát".


Hogy miért vállaltam be a babát, ahhoz senkinek semmi köze, nem ez volt a kérdés. De ha ennyire érdekel, még egyszer megnyugtatok mindenkit, hogy megvan és meglesz mindene.

2019. márc. 26. 17:12
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
Lényegtelen hogy magyar-e vagy zsidó a tag.Ha terhes lennék,az lenne a minimum hogy elmondanám a szitut,és megbeszélném,hogy adjunk vagy nem.Holt nem érdekelne hogy az ő pénzéből van fizetve,az ő gyereke is,pont.
2019. márc. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!