Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek soha nem volt jóslófájá...

Akinek soha nem volt jóslófájás, se keményedés az honnan tudta, hogy itt az idő?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy nem magzatvíz elfolyással indult a szülése.

Hanem egyből rendes fájásai lettek?



2019. márc. 27. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Onnan, hogy egyszercsak lett fájás. :D Mivel előtte 39 és fél hétig semmit nem éreztem, hiába voltak enyhék, tudtam, hogy elkezdődött. 14 óra múlva megszületett.
2019. márc. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Onnan, hogy 8 órán keresztül görcsöltem :D miután se zuhanyzásra, se helyzetváltoztatásra nem múlt el, a 8 óra elteltével inkább bevonultam a kórházba, úgy voltam vele max hazaküldenek. Mivel nem voltak rendszeresek a fájások, és első baba volt, nem voltam benne biztos, hogy ez még az, de mivel előtte sohase volt ilyen, gondoltam jobb ha a kórházban vagyok, mintha otthon megszülök. 5 ujjnyira ki voltam tágulva, de a fájások még mindig nem voltak rendszeresek. Kb 6 órára rá megszületett a lányom miután rendszerezték a fájásokat.
2019. márc. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja és nekem se folyt el a magzatvíz, burkot repesztettek, kaptam oxytocint, onnantól pedig rendszereződtek a fájások.
2019. márc. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Elsőnél semmi jósló, csak olyan fura volt az a nap. Én meg voltam győződve, túlhordom. 38+3-nál kezdődött, az amúgy végig passzív baba tekergett egész nap, lehetett látni kívülről, hogy nagyon mozog. Aztán fájások. Én még nem tudtam biztosra akkor sem, hogy ez már az, csak a ctg-n, mikor felültem, hirtelen elfolyt a magzatvíz. Na akkor tudatosult, hogy bizony szülni fogok, hajnalban 5:18 meglett a lányom :)


Másik kettőnél voltak jóslók... És túlhúztuk. 41 hétre született a második, emlékszem, reggel volt vmi véres izé, mikor pisiltem. Akkor mondtam a páromnak, hogy nem akarom az ördögöt a falra festeni, de lehet, kórház lesz a vége. Azért még vásárolgattunk, fagyiztunk, közben negyed óránként megálltam, "stop, fájás"... 10 perceseknél bementünk délután, 0:45-re lett meg a baba. :)

(Ja, burokrepesztés volt amúgy.)


Harmadik nem releváns, mert indítottak 40+2-nél.

2019. márc. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy bután hangzott a kérdés de első terhességem indították 41+hétre. Sosem éreztem semmit.

Most ugyanez a helyzet 38+hetesen.

És, ha most talán nem viszem túl és nem kell indítani sem, tudni akarom, ha érzem akkor az már tényleg nem jóslófájás lesz, hanem éles helyzet.

Köszönöm

2019. márc. 28. 00:04
 6/10 anonim ***** válasza:

Én aznap voltam ctgn amikor született a baba, este 6kor. Minden rendben, lehet hazamenni.


Otthon leültem, és akkor jött egy fájás. Ó, gondoltam végre a jóslók így 39.héten megjelennek. Aztán 10 perc múlva mégegy, aztán már figyeltem az órát, pontosan 10 percenként jelentkezett.

Szóval lezuhanyoztam, aztán mentünk vissza, 10re beértünk, kaptam oxit, burkot repesztettek, másnap délután 13.30ra lett meg a fiam. Jó hosszú volt!

2019. márc. 28. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

41+ indult


Egyértelmű fájással

Bár az elmondások alapján sokkal nagyobbra számítottam, emiatt azt hittem jósló.. Mentem tusolni éjjel..

( nem

Tudom mit hittem, hogy terminustúllépésben indulna jósló

😂


Rá 8 órára megvolt a lányom,

2019. márc. 28. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem sem voltak kifejezetten jósló fájasaim. A 36. héttől jartam NST-re,néha olyan volt,mintha megfeszült volna az egész hasam,de leginkább az alhasi reszen éreztem. Mar az első NST-n kérdezték,h nem fájdogál-e,mondtam,h nem. Aztán mindig gyakrabban éreztem,de abszolút nem fájt. A kiírt előtti nap viszont enyhe mensi szerű fájdalomra ébredtem hajnalban. Délutánra rendszeres 10 percessé vált és egyre jobban erősödött. Amikor bementünk,csak 1 ujjnyira voltam nyitva,magzatvíz sehol. Végül,mivel nem tágultam,meg a vérnyomásom is az egekbe ment,igy hajnal 5-kor burkot repesztett a doki és császárral lett meg a fiam.
2019. márc. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem folyt el a víz, csak jöttek a fàjàsok.
2019. márc. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
meddig hordtad a babádat? Szülés hogy sikerült,hogy indult be?
2021. dec. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!