Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek altatásos császárja...

Akinek altatásos császárja volt mesélne róla?!

Figyelt kérdés
holnap indítja az orvosom, de mivel egyelőre rosszul helyezkedik, nagyobb a valószínűsége a császárnak,mint a spontán szülésnek...fájásokon múlik,hogy segít-e a babának beilleszkedni vagy sem...
2019. ápr. 1. 12:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

miért gondolod, hogy altatásban lesz? Attól még, hogy indítják, simán lehet gerinc(közeli) érzéstelenítés.


Nekem altatásban volt. Tolófájások során akadt el (a szívhang is), felülni már nem tudtam, így muszáj volt altatni.

Mit meséljek róla? Kikötöztek, újra borotváltak, kaptam egy kis oxigént maszkon át (totálisan pánikban voltam), majd jött az altatógáz.

Aztán felébresztettek, mondta a doki, hogy gyönyörű és toltak is az őrzőbe.

2019. ápr. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy altatnak?

Nekem altatásos volt. Brutál vérzéssel mentem be a 36.héten. Ömlött belőlem szó szerint. A vérnyomásom csak emelkedett, 140–150 felett volt. Sos ki kellett venni a babát, nem volt idő érzésteleníteni, ezért altattak. Gyorsan történt minden. Előtte aláírattak egy halom papírt. Leborotváltak (bár előtte nap szőrtelenítettem), kaptam katétert, betoltak a műtőbe, átraktak a műtőasztalra. Remegtem, nagyon fáztam és nagyon féltem, aztán elaludtam. Nagyon rosszul ébredtem, annyira remegtem, hogy azt hittem leesek az ágyról, fáztam, fájt a műtét helye is, kába voltam, csak aludni akartam, de nem nagyon tudtam pihenni, nagy nyüzsgés volt. Amikor kicsit észhez tértem, behozták a babám megmutatni. Mondták, hogy egészséges, minden rendben van mind a kettönkkel, majd el is vitték. Ez kb délután 2 körül volt. Legközelebb este hozták be.

2019. ápr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem is altatás volt. Elmentem bevenni a vernyomás csökkentó gyógyszert, közölték hogy császárom lesz ha egyezek. Hát mit mondhatnék, maga látja. Lefagytam. Felhelyezték a katétert majd vezettek a műtőbe mivel majdnem össze estem az ijedtségtől. Felfektettek az ágyra és annyira emlékszem, hogy beszélt hozzám az altató orvos, feltette a maszkot utána se kép se hang. Utána már csak az van meg felébresztettek mutatták a kislanyom, nekem meg kicsordult egy könnyem de olyan kábult voltam, hogy annyi hang jött ki a torkomon, hogy aha vagy valami ilyesmi 😂

Áttoltak a megőrzőbe én meg folyton csak aludtam volna.

2019. ápr. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
én akarok altatást, nem bírnám az érzéstelenítést végig csinálni... már attól pánikbeteg lettem,hogy egyrosszullét miatt bevittek mentővel 5 éve :( kórház fóbiás vagyok
2019. ápr. 1. 15:34
 5/13 anonim ***** válasza:

és gondolod, hogy az altatás jobb?

nem te vagy az első, aki látja a gyerekedet.- Sőt! órákig nem is látod a babát utána. Érzéstelenítésnél lassan szűnik meg a hatás, altatásból felébredsz, azonnal pofán csap a fájdalom. Oké, adnak rá fájdalomcsillapítót, na de akinek gerinc(közeli) érzéstelenítése volt, még igénye sem volt rá, csak nagyon keveseknek.

Érzéstelenítés után nem sokkal már ott "szaladgáltak" körülöttem az anyukák, én meg még mindig csak bőgve tudtam felülni és mozogni.


Sokkal, de sokkal rosszabb (és kockázatosabb) egy altatás, mint a spinális vagy epidurális érzéstelenítés. Nem véletlenül nutóbbiak a bevett gyakorlatok és altatni lényegében csak végső esetben, sürgős műtét során szoktak.

2019. ápr. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

oké! nem bírálást kértem, hanem hogy zajlik...

én így szeretném és pont! fiamat természetesen szültem még se voltam fent akadva, mások hogy akarnak szülni :)

én altatást szeretnék ennyi,ha netán nem illeszkedik be normálisan és nem tudom megszülni spontán

2019. ápr. 1. 16:00
 7/13 anonim ***** válasza:
55%

Ezt nem te fogod eldönteni... pont...

Erről az adott helyzet és az aneszteziológus dönt.

Annál nyomósabb indok kell, minthogy rosszul helyezkedik vagy hogy fóbiád van...

2019. ápr. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

de dönthetek,hogy altatás vagy érzéstelenítés :) és pont,ha mások is dönthetnek műtét előtt egy kismamának is joga van


nyilván legjobban annak örülnék,ha spontán születne

2019. ápr. 2. 05:50
 9/13 anonim ***** válasza:
ott, szülés közben nem biztos, hogy dönthetsz erről. Tervezett műtétnél előre ez megbeszélhető, hogy mi legyen, altatás vagy érzéstelenítés. Szülés során azonban, ha elakad a dolog, akkor hamarabb veszik figyelembe a baba érdekeit, mint az anya "kényelmét", mert ebben az esetben erről van szó. Azt jó, ha tudod, hogy az altató átmegy a babába is, ő is kap belőle, bekerül a vérébe, utána monitorozni, megfigyelni kell, nagyobb eséllyel kerül inkubátorba, oxigénrte, esetleg intenzív ellátásra, mint egy sima gerincérzéstelenítés során, aminek semmi, de semmi hatása nincs a pici keringésére, véroxigénjére.
2019. ápr. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tévedés kérdező, császárnál nem dönthetsz, mivel az altatás veszélyesebb a babára nézve, légzésdepressziót/leállást okozhat nála ha picit is több szert adagolnak. Ezért altatni csak abban az esetben altatnak, ha nincs idő érzéstelenítésre, vagy nem megoldható(gerincrendellenesség pl).
2019. ápr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!