Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Félek a program császártól,...

Félek a program császártól, írnátok pozitív élményeket?

Figyelt kérdés
Volt már egy császárom, de az más volt, mert 8 órát vajúdtam előtte. De most egyből a műtő április 4-én. Imádkozom, hogy előbb elinduljon a szülés, és otthon lehessek az elején. Görcsölget, keményedik a hasam időnként péntek óta. 2 napja lazább a székletem is, csikar a hasam. Bár lehet utóbbi az izgalom miatt. Április 1-re voltam kiírva. Holnap reggel be kell feküdnöm a kórházba.
2019. ápr. 2. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
De mitől félsz? Nekem programcsászárom volt és talán az az egyik legjobb benne, hogy nem kell vajúdni előtte.
2019. ápr. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem jól fogalmaztam, a babám miatt félek, mert a csapból is az folyik, hogy nem tesz jót neki, ha csak kikapják. Nem tudom mennyi az igazság alapja.
2019. ápr. 2. 19:06
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek semmi alapja nincsen, láthatod te is az első gyermekeden. A statisztika még ha igaz is, csak egy nagy átlagot mutat, ráadásul olyan kutatások is voltak, amik a császár elönyeit mutatták, pl. kevesebb esélye van a depresszióra a császárral születettnek, de amúgy én ebben sem hiszek, szerintem tök mindegy a születés módja. Nem véletlenül lesz császárod, az én lányom pl. nem tudott volna hüvelyi úton megszületni, úgyhogy ilyenkor nyilván sokkal jobb a császár.
2019. ápr. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

van a csaszarnak rossz oldala a gyerkocre nezve,pontosabban a program csaszarnak.

nem indulnak el a piciben azok a hormonalis folyamatok,amik segitenek atalni a kinti eletre.

igaz nekem 38 hetesen volt progim a 3. gyerkoc,lehet ha 40+ hetesek vagyunk nem lett volna semmi.

de igy is megusztuk egy nap inkubatorral a csecsemosoknel pici oxigen tamogatassal es megfigyelessel.

mondjuk szegenynek mar a szuletese is eleg hirtelen es kapkodos volt mert volt egy kis gubanc amikor felvagtak a mehem,es szo szerint kikaptak aranyomat.volt akkora surges forgas,hogy en is beparaztam rendesen.

kis nyuzott baba volt az elso fel oraban amig velem volt.nem sirt csak nyoszortott,tiszta lila volt.a masik ket gyerkoc szep rozsaszin volt mar az orzoben is,es rendesen orditottak is.veluk nem program volt es mindkettovel ra is huztunk rendesen.

szerintem ne parazz,annal rosszabb lesz.

amit leirtam az lehet a legnagyobb problema,de ez is eleg ritka.

szules utani 3.napon jottunk haza,most volt 3 eves es igazi vasgyuro a lelkem.

Csak az elso csaszar miatt lesz csaszar?

nem lehet,hogy nem fekszel be?

en a masodikat 8 nappal tulhordtam,inditasra mentem reggel 7 re,de sajna nem sikerult mert az istenert nem akart kibujni,igy lett csaszi 5-6 ora vajudas utan.meg a 3.nal sem kellett elotte befekudnom,csak a csaszar reggelen bevonulni.

2019. ápr. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, meg, hogy elég nagy baba én még picike. Azt mondta a dokim erölködéstől szét mehet a hegem.
2019. ápr. 3. 07:01
 6/10 anonim ***** válasza:

😮Elozo csaszar tudtommal indok arra, hogy a kovetkezo NE legyen az, mert noveli a komplikaciok lehetoseget, huvelyinel kisebb az esely ra elozo csaszar utan. Azt honnan tudjak, mekkora lesz a baba, es hogy most hogyan fogsz tagulni? Erzed te is a lelked melyen, hogy itt valami nem stimmel szerintem. Baratnom csaszaros lett labtartas miatt, becsuszott korabban a kovetkezo, 13 honap van a ket gyerek kozott, a dokija vegig a huvelyi szulesre biztatta, es sikerult is neki. O is vekony, es a babai sem voltak picik.


En kernek masodvelemenyt vbac-t tamogato orvostol(pl. Szent Imreben), hogy valoban indokolt-e a te esetedben a pcs.

2019. ápr. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Már bent fekszel?
2019. ápr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nálunk lehet kérni, hogy oxival beindítsák, és kis vajúdás után műtsenek. Én nem kértem, de nekem is így volt
2019. ápr. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Ma megszületett a fiam császárral. Kiderült, hogy indokolt volt, a méhfal hege és a magzatburok is el volt vékonyodva. Nem úsztam volna meg szövődmény nélkül egy szülés indítást, császár lett volna a vége.
2019. ápr. 4. 16:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Gratulálok!
2019. ápr. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!