Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császaros anyukák! Mit csinálj...

Császaros anyukák! Mit csináljak, hogy hamarabb átvészeljem ezt a hetet?

Figyelt kérdés
április 2-án 11.03kor született meg a kislányom, sajnos császárral...borzasztó volt az első felkelés
2019. ápr. 3. 00:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sajnos még fájni fog egy darabig, de próbálj minél többnet mozogni, sétálni,.attól hamarabb felépülés. Facebook-on keress rá a.császárvonal oldalra, sok hasznos infót olvashatsz.
2019. ápr. 3. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Semmit nem tehetsz. Elmúlik. Tedd a dolgod, és túl leszel rajta. Csak az első hét nehézkes.
2019. ápr. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kitartas napprol napra jobb lesz. Varratszedes után pedig hatalmas lesz a különbség.


Egyetertek az elsővel, minél többet mozogsz, annál könnyebb lesz.

2019. ápr. 3. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Varratszedés után tényleg sokkal jobb.

Mozogj sokat.

2019. ápr. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Idővel jobb lesz. Erre nincs semmi csodamódszer sajnos. En rengeteget mozogtam, mert másik emeleten voltak a gyerkőcök (kicsit koraszülöttek voltak). De szinte folyamatosan az inkubátoraik mellett ültem, fejtem, kenguruztam velük, tehát sokat mozogtam. Mégis sokáig tartott mig helyre jöttem. Sőt egy hasfali hematomam is lett, valószínűleg amiatt, hogy első naptól max 6-7 órát voltam az ágyamban. Ez sajnos ilyen

Idővel jobb lesz. Nekemnegy hét után már nem volt kín minden felállás, de igazán fájdalommentes 3 hét után lett. De bennem 6 kg gyerek volt, rengeteg magzatvíz stb, 17 kg volt csak a hasam.

2019. ápr. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ágyból oldalasan kelj fel, de gondolom ezt tudod. Próbálj minél többet sétálni, akkor is, ha nem esik jól, igyál rengeteg vizet. Egyrészt hamarabb lesz székleted, másrészt a tej miatt sem rossz, harmadrészt sosem árthat,pláne műtét után nem.:)

Nekem is nagyon rossz volt, főleg varratszedésig, de másfél héttel szülés után aki látott lent sétálni a babakocsival az utcán azt mondta nem gondolta volna, hogy császárral szültem. Kitartást, napról napra jobb lesz.:)

2019. ápr. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

A csövek kiszedése nagyságrednbeli javulást hoz a helyzetben. Egyébiránt pedig nem tehetsz mást, mint hogy kibírod, hiszen a gyereket el kell látni.

Lesz ez még otthon is borzalmas, amikor pl pelenkázás közben belerúg a hegbe... de majd összeszorított fogakkal, könnyek között abajgatod tovább, hogy milyen cuki, milyen szép, és a legtökéletesebb gyerek, akit valaha láttál.

Ez van, túl kell élni.

2019. ápr. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ahogy írják a többiek, mozogni sokat, ne hagyd el magad, ne süppedj bele abba, hogy jaj, neked most fáj. Gondolom ott a baba rooming inben, foglalkozz vele sokat, szoptass gyakran, hogy legyen tejed, próbálj magad helyett rá koncentrálni, nekem ez jött be mindkétszer. Egyébként nálam nem volt érezhető különbség a varratszedés után, pedig mindenki ezt mondja. Az elsőnél mondjuk kívül is felszívódó varrat volt, úgyhogy kimaradt, a másodiknál 7 nap után szedte ki a dokim, de nem éreztem másnak, mint előtte. Ami nekem rossz volt, az a tapasz, nagyon utálta a bőröm, az megváltás volt, mikor végre nem kellett. Folyton azt éreztem, hogy ég tőle, húzza. Nem is a heg fájt igazán, hanem körülötte a bőr, mind a két császárnál.

Az első egy hét szar egyébként, utána már azért ki lehet bírni.

2019. ápr. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ja, nekem csövem pl nem volt egyiknél sem, de valóban azt mondják, akiknek volt, hogy azok kiszedése utén sokkal jobb lesz.

8as voltam

2019. ápr. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Gratulálok a babához! Tedd a dolgod, de ne erőltesd túl magad, pihenj is! Mindenki másképp éli meg a gyógyulási folyamatot, vagy pár nap, vagy pár hét és szaladni fogsz. Nekem az első ágyból leszállás maga volt a pokol, nehezebb volt, mint a másik babám születésekor a kitolás. Hazaérkezésünk napján már egészen jól mozogtam, viszont olyan migrén tört rám, hogy csak feküdni tudtam, állva annyira görcsölt a fejem, hogy látni is alig láttam. 5-6 nap után elmúlt, akkor már a 17 kilós gyerkőcömmel az ölemben táncoltam. Mondjuk mikor meglátta az anyukám, majdnem elájult, azt hitte vihet vissza a kórházba. :D Varratszedés csak a 3. héten volt, addig meg se moccant a zsinór, tépte a húsomat is. Szóval nekem nem a varratszedés volt a megváltás (na jó, öröm volt megszabadulni végre tőle), hanem a migrén elmúlása. Barátnőm a 6 hetes kontrollra pl még vánszorgott, és nagyon fájlalta a heget. Azt mondta neki a doki, hogy nem nyafogni, babázni! :/

Jó egészséget nektek!

2019. ápr. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!