Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után mennyi...

Császármetszés után mennyi idő elteltével mertétek felemelni a nagyobb (11 kg-os) gyermeketeket?

Figyelt kérdés
1 hete volt császármetszésem. A nagyobb lányomat még nem merem felemelni. Szerencsére mindig van valaki itt velünk, aki segít, de olyan rossz,hogy nem vehetem fel és ölelhetem magamhoz, nem tudom betenni az etetőszékbe, nem tudom fürdetni, stb. Ti mikor mertétek felemelni a nagyobb gyermeketeket?

2019. ápr. 3. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kb egy het utan , 15 kg osat
2019. ápr. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kb 1 hét után ülve, úgy, hogy mellettem állt. Éreztem, h bírom, úgyhogy onnantól fokozatosan emelgettem kicsit, kb 2 nappal később tettem be az etetőszékbe. Onnantól ugyanúgy, mint előtte. 8 kg. 😊
2019. ápr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Én a második után elég lassan gyógyultam, sokáig éreztem úgy, hogy még nem az igazi a dolog, a külső hegen is volt egy pici lyuk, nehezen forrt össze, így nem mertem nagyon ugrálni. 3 hét után olyat már csináltam h pl a boltban beraktam a bevásárlókocsi ülésébe, beemeltem az autóba, de csak úgy nem emeltem fel 6 hétig. Igaz, ő nagyobb már, 3,5 éves volt, megértette, hogy most nem lehet. Úgy oldottam meg, hogy leültem, és bújjon az ölembe, szóval mindent lehet, csak ne kimondottan azt akarja, hogy megemelve lógjon rajtam. Ez így rendben volt neki.
2019. ápr. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én annyira jól voltam a második császárom után, hogy a műtét másnapján, amikor az akkor 21 hónapos nagyobbik gyermekem röpült felém a kórház folyosóján, ekfeledkeztem a vágásomról, és felkaptam, körbeforogtam Vele, összepuszilgattam. Nem történt semmi baj, de a férjem azonnal kivette a fiunkat a kezemből, és kért, hogy innentől kezdve jobban vigyázzak magamra.

A hazaérkezésünket követően lassan, de emelgettem a fiam ugyanúgy, ahogy az újszülött kislányomat. Szinte már nem is éreztem a fájdalmat, nagyon gyorsan regenerálódtam.

2019. ápr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is ezen gondolkodtam, az én lányom 16 kiló, nagyon anyás, és nagy pocakkal is sokszor felemeltem. Viszont barátnőmnek csúnya lett a hege, mert nem tartotta be az orvos utasításait. Én várnék az emelgetéssel 4 hetet, addig nekem van segítség.
2019. ápr. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
6 hétig nem szabad emelni. A császár egy hasi műtét, nem vicc. Hüvelyi szülés után sem szabad 6 hétig a baba súlyánál nehezebbet emelni.
2019. ápr. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!