Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 40. betöltött hét után kinél...

40. betöltött hét után kinél hogy zajlott a szülés? Mikor indult be vagy indították?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve így 10 hónapos terhesen hogy sehol semmi. Kérlek írjátok meg kinek milyen szülésre lett így.

3 héttel ezelőtt 3700 grammra becsülték, ezért is félek már meddig húzom még. A napi ctg - ken állandóan alszik még amúgy is! Ma is háromszor rázták meg a hasam és egy tábla csoki se segített, majd még kekszet is hozattak nekem mire nagy nehezen felébredt. Minden nap járok már, hiába kávé, kaja, csoki, ő csak alszik. Semmi jele hogy jönne és nagyon el vagyok már keseredve.

40+2 hetes vagyok.


2019. ápr. 3. 19:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
73%
Naharagudj, hogy kijavitalak de nincs olyan hogy 10 honapja vagy terhes.. nekem ugy zajlott, 40. betoltott het utan naponta jartam a megyei korhazba. 6. nst-n ( 40+6) mondtak holnap ugy keszuljek burogrepesztes.. hozzam a korhazi csomagom. Hazamentem es amint leultem az agyra szusszanni, elfolyt a magzatviz. Innentol szamitva 9 oran belul mar babaztam :)
2019. ápr. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Lemaradt hogy nagyon megvisel az egész, borzasztó terhes ez a terhesség, és a 30. héttől jósló fájások kinoznak éjszakánként! Minden porcikám fáj, óránként felkelek egyik oldalról a másikra fordulni, nem megy csak nagy nyögésekkel.

Leraktam a cigit is rögtön pozitív teszt után, pedig 10 évig szívtam! A fodrászom meg dohányzott terhesen és egy hónappal hamarabb szült, mint ki volt írva. Én meg egy hónappal később lassan. 😞

2019. ápr. 3. 20:00
 3/30 A kérdező kommentje:
Hát én már úgy érzem, hogy 10 hónapos vagyok, ezért panaszkodok így. :D Tudom hogy nincs olyan de lassan már lesz. Köszönöm a válaszod!
2019. ápr. 3. 20:02
 4/30 anonim ***** válasza:
79%

Az, hogy mekkorára becsülik semmit sem jelent. Nekem sem volt semmi, szépen jártam CTG-re minden második nap, majd bemutattak a főorvosnak aki kitűzte az indítást 40+6 este 8-ra így kerek 41-re született a baba. Ballonnal indítottak este 10-kor, reggel 6 burokrepesztés majd 4 órán át vártunk de semmi nem történt, nem jöttek fájások így 10-kor elkezdtek oxyt adagolni majd kaptam zselét is. Végül így megindult a folyamat és du 3-kor megszületett gátvédelemmel természetes úton. CTG-ken egyébként az én babám is folyton ezt csinálta, aludt és nem lehetett felkelteni hiába ettem, ittam bármit meg lépcsőztem amikor felmentünk. Ha bedudáltak neki akkor megijedt, felkelt és kerek 2 percig aktív is volt majd megint elbóbiskolt. Fél óra helyett rendszeresen egy órákat is ott ültem. Az vigasztaljon, hogy ilyen is maradt, napi 3-4 órákat alszik és 7 hetes kora óta kisebb megszakításokkal átalussza az éjszakát is. :)

Kitartást és könnyű szülést kívánok! :)))

2019. ápr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
77%

A fiam 40+6 naposan született, magzatvízelfolyással indult, másnap indították volna. Naponta jártam nst-re, kétnaponta amnioszkópiára. Én imádtam a terhes létet végig, ez a 6 nap volt unalmas számomra. Végig azt hittem (meg mondták a dokik,védőnő), hogy hamarabb fog érkezni, ehhez képest.. Vegül 23 óra vajúdás után, nagyon hosszú és fájdalmas kitolási szak után megszületett 3060 grammal 52 cm-rel.

A lányomat 2 nappal terminus után szültem. 40. hét után 1 nap nst, 1 nap amnió. Vasárnap pont nst-n voltunk, mondta a doktornő, ha nem indul be magától 41. héten indítanak. Hétfő hajnalban fájásokra ébredtem. 3,5 óra vajúdás, 20 perces kitolás, 3180 gr. 56 cm.

Az elsővel egy jóslóm sem volt, a másodikkal már 36. héttől, de igazi előjele egyiknek sem volt, hogy szülni fogok, egyszer csak beindult. Hidd el, neked is így lesz, hamarosan megszülsz, ezt a pár napot már bírd ki. Könnyű szülést kívánok neked! :)

2019. ápr. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
41%
A normal varandossag idotartama 37-42 het. Nem ertem ezt az i ditgatast. Menzesz szerint, vagy elso trimeszteres uh-meretek alapjan szamoltak ki a szules varhato idopontjat? En menzesz szerint 40+4-re szultem huvelyi uton 4,3 kilos gyereket, vekony vagyok, megis sikerult. Az orvosom konkretan nem volt hajlando sulyt becsulni, mikor en kertem, azt mondta, hogy nagyon pontatlan, semmi ertelme nincs, ezert o nem becsul sulyt. Most a masodikkal vagyok varandos, eleve ra fogok hazudni egy hetet a legutolso menzeszre, de ahol szulni fogok, ott a 42. betoltott hetig varnak. Inditast nem hagynek, inkabb megszulnem szaksegitseg nelkul. Az elozonel kaptam oxitocint kozben, brutalisan felerositi a fajasokat. Ha tul koran kapod, akkor meg nem segit a tagulasban, a baba szivhangja viszont leesik tole altalaban, es mar tolnak is a mutobe. Kaptal tajekoztatast az inditas veszelyeirol?
2019. ápr. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
93%

#6: oka van annak, hogy nem várnak csak max 40+2 hetet. Anyósom idejében még nem volt ilyen protokoll, ő a sógoromat 44 hétre szülte, akkor is császárral, mert a szülés akkor sem indult meg. Ő majdnem ottmaradt, a sógorom pedig olyan vizes volt, hogy teljesen fel volt fúvódva.

Olvass te is utána, hogy milyen veszélyei vannak a babára, ha túlhordásról van szó: a köldökzsinór és a méhlepény károsodásától kezdve a magzatvíz mennyiségének csökkenéséig.

2019. ápr. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz, mind hasznos volt. Továbbra is írhattok.

Utolsó menzesz alapján az ultrahang is egyezett, így számoltak. Bár édesanyám mondta, hogy ő csalt a két kistestvéremmel egy hetet, mert indították velem és nagyon rossz élménye volt így az első szülés. Végül a húgom is később jött, az öcsém pedig időre így egy hét csalással. Ha én ezt hamarabb tudom...!

2019. ápr. 3. 22:01
 9/30 anonim ***** válasza:
77%

41+1 indult spontán


Viszonylag könnyű bár nem komplikációmentes szülés volt


Az első fájástól rendszeres kontrakciók


8 óra alatt született meg a baba, de 6 lett volna ha nincs komplikáció,

Ami miatt hasból kinyomás plusz vákuum lett

2019. ápr. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
47%
#7, tudom, utanaolvastam. A 44. het egyebkent teljesen mas, mint a 42. Itt konkretan a kerdezo nem irt orvosi okot, hogy gond lenne az aramlassal, vagy a magzatviz mennyisegevel, ami az inditast indokolna - mert igen, valoban van olyan, hogy indokolt. 40+2-on nem ertem, miert akarjak inditani, szamomra ez dobbenet, hogy ez a protokoll, es azert. De nemkoteles semmit sem elfogadni. En mindenkeppen kernek masodvelemenyt, flowmetriat.
2019. ápr. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!