Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csaszar utani tapasztalatok?

Csaszar utani tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Hat ugy nez ki par nap milva csaszaros szulesem lesz, de biznyos dolgok miatt mar reg sejtettuk h igy lesz, nem vagyok meglepodve, keszultem ra.

Megirnatok az “elmenyeiteket” ezzel kapcsolatban? Hogy eltetek meg a mutetet?(allamiban szulunk, apa nem johet ne sajnos:( ) milyen volt eloszor felkelni? Stb stb



2019. ápr. 9. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Az első felkelés pokoli, de utána egyre könnyebb. Minél többet mozogsz, annál jobban belejössz. Nálam legalábbis így volt. Arra figyelj, hogy műtét után a fejedet ne emelgesd, nehogy fájjon utána.
2019. ápr. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem onnantól, h kitoltak a műtőből, semmi bajom nem volt, az első felkelés mítosza is elkerült mindkétszer. Nem fájt durván, egyedül zuhanyoztam, a második után óvatosan hajolni is tudtam azonnal, ahogy felkelhettem. Viszont a műtét az brutál szr volt mindkettő, maga a tudat is, hogy benned matatnak, meg az érzés is. Persze nem fáj, de rohadt kellemetlen, ahogy ráncigálnak. A másodiknál hánytam is, ami úgx kikötözve... nem volt kellemes, na.


Viszont mi pl annyira szeretnénk még gyerekeket, hogy bármikor újracsinálom szívesen, pedig alig 2 hónapos a kicsi. 😊

2019. ápr. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne félj tőle! Nekem is friss az élmény, egy hónapos lesz a babám. Nálunk úgy volt, hogy a műtőben nem lehetett bent párom, de a műtőablakon keresztül láttuk egymást és neki adták oda a babát. Nekem nem spinális, hanem epidurális érzéstelenítés volt, azzal hat óra után fel lehetett állni, de a lábaimat jóval hamarabb éreztem már. Maga a műtét nekem jó élmény volt, az elején egyszer hánytam az érzéstelenítőtől, de az sem volt vészes. Én csak nagyon apró húzásokat éreztem, azt hittem még akkor vágnak, kérdeztem az anesztest, hogy most vágnak-e, erre mondta, hogy dehogyis, az már rég megvan, lassan kiveszik a babát. Felállni először rossz, de nem kibírhatatlan. Nekem azt mondta a nővér, hogy az első lehetőségnél próbáljam meg, mert akkor még jobban hat az érzéstelenítő. Utána is járkálj sokat, úgy hamar fogsz javulni. Nekem varratszedésig volt kellemetlen a heg, húzott picit, utána mintha ott se lett volna. Az egész szülésből nekem a legkellemetlenebb így visszagondolva is a beöntés volt. Összességében nekem nagyon szép élmény maradt az egész császár, már utána nap és azóta is azt mondom, hogy ha csak ezen múlna simán szülnék még egy gyereket.:)
2019. ápr. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindkétszer sürgősségi császárom volt. Fájni nem fájt, utána sem spóroltak a fájdalomcsillapítóval, így egyáltalán nem volt vészes. A műtét maga: Ausztriában szültem, itt elég erős az emberek istenhite. A műtőben is van egy feszület. Pont ráláttam, és az ugrott be, hogy én is pont úgy vagyok kifeszítve, mint Jézus a kereszten.

Felkelés: engem először csak felültettek. Kérdezték, hogy nem szédülök-e. Azt mondták, szóljak, ha érzek elég erőt a felálláshoz. Elég hamar szóltam. Nagyon meg akartam szabadulni a katétertől, borzasztóan zavart. De ugye ahhoz, hogy kivegyék a katétert, ki kell tudnod menni a wc-re. Rooming in volt császár után is. A látogatók szabadon bejöhettek a kórterembe, így a férjem mindent kézközelbe tudott helyezni, babázott, amíg én zuhanyoztam. Felszívódó varratot kaptam, így nem volt varratszedés. Gyógytornász mutatott gyakorlatokat, amik segítették a regenerálódást. Mindenképp kérdezd meg a kórházban, van-e gyógytornára lehetőség. Keresd fel facebookon a császárvonal csoportot, ott nagyon sok info van.

2019. ápr. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ma 6 hete hogy császárom volt. Teljesen pozitív élményként maradt meg.

6 óra leteltével az első felkelés szörnyű volt, ültem az ágy szélén pár percig mert baromira szédültem. Akkor segítettek lezuhanyozni. Elég nehézkesen átcsoszogtam az őrzőből a szobámba, először nem mertem leülni se mert tudtam hogy borzalmas lesz a felkelés. De aztán szó szerint, napról napra jobb lett. Még aznap este nehézkesen ment a zuhanyzás egyedül, főleg lehajolni elég érdekes volt. A 3 bent töltött éjszaka nagyon rossz volt, alig aludtam, azt is csak háton mert esélytelen volt hogy az oldalamon feküdjek. Minden alkalommal amikor fel kellett kelni az ágyból először csak álltam összegörnyedve, nagy levegő és próbáltam kiegyenesedni, akkor kegyetlen volt pár másodpercig, nagyon húzódott a seb.

Ne félj tőle, az a lényeg hogy ne hagyd el magad, mozogj minél többet és egyre jobb lesz! :)

2019. ápr. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ahogy mar elottem is irtak,az elso felkeles rossz.de nem szabad halogatni es elhagyni magad.

en mindharomnal az elso felkeles utan 20-30 percenkent felultem,felalltam es korbeseltaltam az agyat.vagy ha kellett messzebb is mentem persze.

a 3.nal mar a felkelesre ragyakoroltam 😂

el akartam menni mindenkepp a picurhoz,mert o az elso 24 oraban nem lehetett velem.

sok folyaekot igyal(vizet),es mozogj amennyit csak birsz.sokkal jobb mintha csak fekudnel.

en a 3.napon jottem haza.addigra mar egesz jol tudtam setalni.

minden jot es sok sok boldogsagot a babahoz.

2019. ápr. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!