Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit gondoltok az otthonszülésr...

Mit gondoltok az otthonszülésről? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok még olyan helyzetben, hogy most kelljen ezt eldöntenem, de 2-3 éven belül szeretnénk babát. Nekem mostanában lett nagyon szimpatikus ez a szülési forma, hogy nem "futószalagon" nagy fénybe születik a baba. Természetesen csak problémamentes terhességgel, a magyarországi törvényeket betartva stb. vállalnám be, és egyáltalán nem vagyok rossz véleménnyel arról, aki mondjuk császárral szül. Csak nagyon tetszik az otthon szülésben a felfogás hogy a "terhesség nem betegség, hanem egy egészséges állapot"

Aki szült otthon, mi a tapasztalata? Van, aki esetleg tervezi?



2019. ápr. 12. 00:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Én eü-i dolgozó vagyok, anyaként és a szakmámból kifolyólag is ezt mindig egy “orosz rulettnek” gondoltam. Szerintem olyan dolgok történhetnek otthon, ami a baba és az anya életébe is kerülhet. Maga az ötlet és a gondolat szép, de szerintem végtelen kockázatos. A lányunkat 6 óra vajúdás után, ahogyan szokták mondani háborítatlanul szültem meg vágás, repedés nélkül, olyan volt, mint a mesében. A második szülésem is mesébe illően indult, majd szaladtak be az orvosok és rohantunk a műtőbe, mert a kisfiamnak megszűnt a szívhangja, “beszorult” a köldökzsinór. Ha ez otthon történik nem éli túl. Azt gondolom, hogy ez nem egy olyan dolog, hogy “nem baj, majd legközelebb sikerül”.... pár hétre rá Németországba meghalt a nőverem barátnőjének a kisfia, mert otthon szült és nem ért be a kicsivel a mentő a kórházba. Szerintem a legfelelőtlenebb dolog otthon szülni.
2019. ápr. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Magánkórházakban már van lehetőséged úgy szülni, mintha otthon lennél. Iszonyu nagy felelotlensegnek gondolom az otthon szulest, mivel kockaztatnam vele a babam es a sajat eletemet is.

Nézd meg pl. Pixyre hipnobirthing videojat, vagy Tucsinek. Ugyanott szultek.

2019. ápr. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Az egyes gyönyörűen leírta.



Szép dolog

Valóban nem betegség

Simán kivitelezhető, ha minden ok



Nálam is így volt..

6órás példaértékű vajúdás után 2 óra kizolád nött még kórházban is. Otthon nem éltük volna túl

😞

2019. ápr. 12. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
*kitolás jött
2019. ápr. 12. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Én sem tudom, mi lett volna, ha nem kórházban vagyok. Megyeiben szültem nincs csak hangulatfény, szól a zene, nem éreztem egy percig sem a futószalagos dolgot. Aranyóra itt is volt, baba vegig veled marad szóval érdemesebb inkabb a kórházak között válogatni.
2019. ápr. 12. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Csatlakozom ahhoz a táborhoz, akik iszonyatosan nagy felelőtlenségnek és orosz rulettnek tartják. 28 évesen szültem, tökéletesen problémamentes terhesség után, aktív és fit anyukaként, első babát. Előesett köldökzsinór... Ha a fiam otthon született volna, akkor vagy nem él, vagy súlyosan fogyatékos. És az én hibám lenne. Mert ahelyett, hogy azt néztem volna, hogy neki hogyan vannak a legjobb esélyei elindulni az életben, azzal voltam elfoglalva, hogy nekem hol kellemesebb eltölteni azt az x órát. Az otthon szülés elsősorban ugyanis nem a babáról szól, az otthonszülés pártiak dumájával ellentétben neki hullamindegy, hogy kórház vagy franciaágy vagy teliholdas rét... Úgyhogy szerintem anyaként az első felelősségteljes döntésünk talán az, hogy NEM szülünk otthon, bármennyire is vágyunk rá.
2019. ápr. 12. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

Problémamentes terhességem volt, a szülés is annak indult. Aztán hirtelen a semmiből 240re felment a vérnyomásom, pár perc leforgása alatt és elkezdett ömleni belőlem a vér, a baba szívhangja pedig leesett. Percek alatt a műtőben voltunk. Így is nagyon rezgett a léc, később az orvos megmondta hogy perceken múlt mindkettőnk élete. A picit így is lélegeztetni kellett, én 5 napot voltam az intenzíven. Ha ez otthon történik, meghalunk mindketten.


Ismét leszögezném, egész életemben sportoltam, testsúlyom normális, minden vizsgálati eredményem tökéletes volt stb. Mégis meglett a baj percek alatt. Én nem kockáztatnám az otthonszülést.

2019. ápr. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
30%

Én még magánkórházban sem szülnék. Magánkórház minimálstílusban nyomja, ha elkezdelsz vérezni nem tudom hány sebész tud esetlegesen megmenteni. Egy magánkórházban nincs annyi sebész, egy közkórházban tuti van. Magánkórházban tapasztalat sincs, közkórházban van.


Egyébként annó Móron lehetett szülni, de nem volt PIC, csecsemőintenzív osztálya, ez azt jelentette, ha bármi baja volt a csecsemőnek, bármi vizsgálat kellett, mentő vitte a megyei kórházba. És nem is mehetett anyuka utána, mert megyei csak nőgyógyászatra tudta volna átvenni, ahol nem lehet vele baba, a csecsemőosztályra meg nem feküdhetett be frissen szült nő. Be is zárták a móri szülészetet, annyira kevesen vállalták be. Holott ott már akkor sem futószalagon születtek a babák, kiváló orvosok voltak, kiváló csecsemősök.


Én azt gondolom ez a legkisebb trauma, hogy fénybe jön világra, ami érhet egy gyereket. Az nagyobb trauma, ha mentő nem ér be vele a kórházba. Keress rá mit okoz egy oxigénhiány, egy agyvérzés, egy fertőzés....és fertőzés például nagyon sok babát érint.


Úgyhogy én csak és ott szülnék, ahol van csecsemőintenzív osztály, PIC. Nem is a szülészet érdekelne.

2019. ápr. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

Egyetértek az előttem szólókkal, orosz rulett. Sajnos tényleg egy teljesen problémamentes terhesség végén is egy pillanat alatt fordulhat a kocka szülés közben, ha ez otthon történik, megszívtátok.

Tudom, az otthonszülés pártiak mindig azzal jönnek, hogy kórházban azért történnek ezek a bajok, mert belepiszkálnak a folyamatba. Ez sokszor tényleg igaz, de nem mindig. Ha te pont azok közé tartozol, akiknél piszkálás nélkül, magától jön a baj, vigasztalni fog a tudat, hogy kicsi volt erre az esély? Vagy a gyereked apját vigasztalni fogja, ha mindketten ottmaradtok? Lehet, hogy kisebb valószínűséggel lesz gond, de ha mégis lesz, nincs segítség. Akkor már inkább a futószalag meg a nagy fény.

2019. ápr. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%

Mindig is rettegtem az otthon szülés gondolatától. Utálom a kórházakat is, de ép ésszel beláttam, hogy a kórház a legbiztonságosabb számunkra. Az első szülésem csodálatos élmény volt, problémamentes, a másodiknál nem vált le a lepény, és elkezdtem vérezni. Ha otthon szültem volna, én elvérzek, mire beérünk, és most lenne 2 anya nélküli babám. Így is alig tudták elállítani a vérzést, sőt a lepényt is alig tudták kivenni.

Szóval én nem hazárdíroznék. Ha újrakezdeném, akkor ia kórházban szülnék. Ahol én szültem, nem futószalag, midenki kedves jól képzett és alapos volt.

2019. ápr. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!