Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magas vérnyomás miatt császáro...

Böbe1990 kérdése:

Magas vérnyomás miatt császározhatnak?

Figyelt kérdés
Ma voltam dokinál, 35hetes vagyok. Elég magas volt a vérnyomásom 156/105 Egy napig hordanom kell azt a kütyüt ami 15percenként méri. Most fekszem de igy is 150.Vérnyomáscsökkentöt irt ki. A CI 2100 Sokat keményedek és görcsölök. Azt mondta a doki még 2hétig húzzam ki. Ki fogom tudni vajon?
2019. ápr. 12. 17:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%
Engem 33 heten a magas vernyomasom miatt gorcsroham kapott el es surgossegivel megcsaszaroztak, nem jatek! Engem a dokim es vedonom nagyon elhanyagolt es aztmondtak minden rendben viszont a korhazban leszidtak hogy 140 folott mar azonnal mentot kell hivni. Keves volt a magzatviz es a babam pici sulyal szuletett koraszulottkent. Vedd nagyon komolyan hidd el jot akarok mert hatalmas kuzdelem
2019. ápr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez már elég magas sajnos, így igen. 😕
2019. ápr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%
Magas, főleg az alsó érték
2019. ápr. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

40 hetesen 180/110-es azonnal csaszaroztak. Bár én már akkor bent voltam, ugyanígy egész napos meresem volt és nyugalmi állapotban volt 150/100 + fehérje a vizeletben.

Toxemia lett a vege.

2019. ápr. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nekem a vizeletem rendben volt. Kedves 4es neked előtte is magas volt a vérnyomásod? Nekem most nagyon ingadozik.. Az előbb 137/84 re lement.. Felkeltem pisilni is 155/100at mért..
2019. ápr. 12. 18:47
 6/22 A kérdező kommentje:
Azt mondták ha eléri a 160at azonnal menjek be a kórházba. De mit csinálnának akkor?
2019. ápr. 12. 18:48
 7/22 anonim ***** válasza:
86%
Most komolyan azert pontoztak le itt az okos anyukak akiknek fogalmuk sincs mi az a vernyomas mert engem emiatt csaszaroztak es azert mert jot akarok a kerdezonek ? Aszta!! Persze akkor csak nyugodtan logasd a labad ekkora vernyomassal igy van. Aztan ha neked sem kap majd emiatt eleg oxigent a babad majd ne csodalkozz
2019. ápr. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
63%
Igen, de fugg attol, hogy mi miatt magas, es mennyire, mert vannak bizonyos esetek, amikor magas vernyomasnal kifejezetten artalmas a csaszar, de nem mindig van mas lehetoseg, ha az eleted veszelybe kerul. Ha gyogyszerekkel sikerul kordaban tartani, akkor a huvelyi szules eseten nagyon sokszor kisebb a kockazat, mint a csaszarnal (ahol meg sokkal jobban elszallhat a vernyomas). Szoval en mindenkeppen megkerdeznek tobb szuleszorvost is.
2019. ápr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írja. Nem játék! Az életetekbe kerülhet. Engem 34 hetesen csaszaroztak emiatt, nagyon kis súlyú babám született. Szerencsére jól van. De vedd komolyan. Megmondom őszintén én sem fogtam fel a súlyát a toxémiának, míg a fiam meg nem született.

Csodálom hogy nem tartották bent.


Amúgy nálam a 31. héten kezdődött. Még 3 hétig tudták kordában tartani, de ekkor már a baba nem hízott. Az agy fejlődésére koncentrált, így a fej méret megfelelő volt szerencsére.

2019. ápr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb. 20.héttől magas vérnyomásom volt. De olyan hogy volt 190/105 is... Igazából nem fektettek be se semmi mivel azt mondta a doktornő, hogy óriási szerencsénk van és a magas vernyomás ellenére szépen fejlődik. 38.hetesen fektettek be és mindjárt meg is császároztak magzatviz hiánya és magas vernyomás miatt. Nem játék az biztos!
2019. ápr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!