Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A mai világban van értelme...

A mai világban van értelme szülészorvost felfogadni?

Figyelt kérdés
Sok rémtörténetet hallok hogy a fogadott orvost be sem jött a szülésre, inkább aludt vagy éppen nyaralni volt. Ha meg bejött sokszor akkor ügyelet után, hulla fáradtan. Meg nem is kell egy sima szüléshez a szülésorvos mert mindent a szülésnő bonyolít le.
2019. ápr. 12. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Nekem azért volt fontos (másnak más oka lehet), mert nagyon érzèkenyen tud érinteni ha gorombán bánnak velem, főeg egy ilyen extrém kiszolgáltatott helyzetben. Nem kellett azon izgulnom hogy ki lesz ott a szülésemen, már ismertem, bíztam benne. Olyat nem fogadnék fel akinek olyan híre van hogy gyakran nem megy be. Én fiatal, lelkes orvosra szavazok. Ha baj van, úgysem hagyják egyedül, de egy 50 éves már lehet nem fog felállni a fia szülinapjáról (ami érthető).
2019. ápr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Ez a régi világban is pont így volt. De régi vilagban is volt aki ragaszkodott fogadott orvoshoz, volt aki nem.


Nekem volt és ellentétben a korábbi hozzászólóval egy idős főorvos. Ottani dolgozók mondták hogy csak ilyet érdemes, aki döntési pozicióban van, a fiataloknak konzilíum kell.

2019. ápr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Egyáltalán nem jellemző, hogy a fogadott orvos ne menne be a szülésre és ne látná el tisztességesen a kismamát, csak azt nem szokták kiírni a netre, amikor nincs probléma.
2019. ápr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%

Nekem fontos volt, hogy tudjam, kinél fogok szülni, hogy az elejétől a végéig kísérje a terhességem. Hogy elérhető legyen, ha problémám adódna. Ráadásul csak problémás terhességeim voltak eddig.

A kórház egyik legmagasabb titulusú orvosát választottuk, és nagyon pozitív volt, ahogy gondozta a terhességemet -pedig nem volt könnyű dolga.

A szülésnél a szülőésznőnek mindössze annyi feladata volt velem, hogy felvett a szülőszobára, és bekötött egy branült. Egyebekben mindent az orvosom végzett; az oxitocin adagjának állításától a vizsgálatokon át az EDA bekötésig. Fél óránként jött akkor is, ha épp nem volt teendője velem, és nem csak a kitolásra esett be.

2019. ápr. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Én mindkét terhességemnél úgy gondoltam természetesen szülök majd. Ehhez képest mindkettő császár lett. Szerintem nem mindegy ki vág, ha ne adj isten oda kerül sor.
2019. ápr. 13. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Tegnapelőtt szültem ikreket az orvosom egy fiatal lelkes doktor, a főorvossal is szembe ment értem.


Egy ugyeletestol nem biztos, hogy mindent megkaptam volna.

2019. ápr. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Ez nagyon egyéni és sajnos erősen kórház függő is, hogy mivel jársz jobban. Van ahol valóban nincsen értelme orvost fogadni, mert nagyon jó orvosok dolgoznak az adott helyen és senkit nem ér hátrány ha ügyeletesnél szül, de van olyan hely ahol tényleg lutri, hogy kit fogsz ki.

Én dolgoztam szülőszobán, sokszor tud hátrány lenni a fogadott orvos, mert egy ügyeletes pl simán végigvárja egy akár 20X órás vajódás végét is, de a fogadott orvosnak ehhez ritkán van türelme, inkább császároz. Ugyanígy fogadott doki ünnepek, hétvége, szabadság előtt stb gyakrabban inkább indít és nem várja ki a természetes folyamatokat. Statisztikák alapján gyakrabban is vannak beavatkozások, mert kevésbé mernek kockáztatni.

De sajnos van olyan kórház ahol valóban magasról tesznek rád ha nincsen dokid és csak sodródsz az árral, nulla infóval egymagad.

Szóval érdemes körbenézni a lehetőségeknek ott ahol szülni fogsz és aszerint dönteni.

2019. ápr. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem fogadott orvosom volt, akikkel egy helyiségben vajúdtam ügyeletesnél szültek. Hozzám óránként jött az orvosom, megvizsgált, intézett epidurált(csak én kaptam)többieknek azt mondták már késő nekik hozzá nem adhatják be. Pluszban az orvoson a szülésznőre is rászólt hogy fokozottan figyeljen rám. Én kaptam kekszet, mindig friss vizet, sűrűn ellenőriztek. Nem hagytak feleslegesen szenvedni, mikor nem tágultam több óra után se, vittek császárra. Azokat akik ügyeletesnél szültek, hagyták tovább vajúdni, volt aki akkor került fel a szülőszobáról a kórterembe, mikor én már rég túl voltam a császáron. Én nem mernék ügyeletesnél szülni. Persze biztos vannak kórházak ahol minden orvos jó, nos, a miénk nem ilyen, alig akad-2-3 akire rá merném bízni a babám és a saját életem, az meg hogy ki lesz ügyeletben, lutri.
2019. ápr. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
saját orvosodat joban ismere,djobban megbizol mint 1 ügyeletesbe.fogadot orvossal szültél?
2021. okt. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!