Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Létezhet olyan hogy a 9 hónap...

Létezhet olyan hogy a 9 hónap alatt nem húzódott össze a méhem?

Figyelt kérdés
Szülés után gondolom. Egyáltalán nem voltak görcsölős érzéseim.
2019. ápr. 14. 23:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért, kéne? Nemtudom, de nekem már a 6 hetes kontrollon azt mondta az orvos: szépen visszahúzodott a méhe...
2019. ápr. 15. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Van olyan, hogy atóniás méh, amikor szülés után nem indul be a méhnek az összehúzódása, viszont az kóros állapot, tudnál róla ha így lenne. Attól, hogy nem görcsöltél, még visszahúzódott, nyugi.
2019. ápr. 15. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Eszrevettek volna. Szules utan egybol megindul a mehosszehuzodas, mire a korhazbol kikerultel, addigra mar a java megvolt. Gondolom vizsgaltak a szules utani napokban.

A 6 hetes kontrollon is kiderult volna, ha gond van.

Nem irtad, hogy hanyadik baba, de elso utan en is alig ereztem, csak szoptatas alatt gorcsoltem az elso napokban.

A harmadik szules utan elso ejjel pedig olyan gorcseim voltak, hogy hivnom kellett a novert, mert megijedtem, hogy baj van. Meg fajdalomcsillapitot is kertem, pedig nem szedek ilyesmit soha...

Azt mondtak nekem, hogy tobbedik szulesnel egyre erosebb a mehosszehuzodas, ezert nem nagyon ereztem ilyen eros fajdalmat az elso ket szules utan.

2019. ápr. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Gondolom, voltál 6 hetes kontrollon, ott főleg ezt nézik meg. Görcsölni hozzá nem kötelező :), pláne, mint írták, első gyereknél.

(Ha úgy érzed, még előreesős maradt a hasad, az meg nem a méhed, "csak" a megnyúlt kötőszövetek, esetleg szétnyílt vagy csak gyenge hasizom miatt van, erre lehet gyógytornázni. Ha a hüvelyedbe lóg be viszont valami akadály, az méhsüllyedés is lehet, lásson doki, ill. valószínűleg intimtorna.)

2019. ápr. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Első gyereknél nem voltak görcseim. Másodiknál már igencsak szenvedtem..a harmadiknál kb vajúdtam még 3 napig, annyira erősek voltak.
2019. ápr. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem voltam a 6 hetes kontrollon. Akinél szültem hát nem voltam vele megelégedve. Azóta húztam halasztottam a dolgot. A hasam megmaradt és még sokan terhesnek is néznek. Második gyerek amúgy.
2019. ápr. 15. 13:29
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg kinyúltak a kötőszöveteid és/vagy renyhe/szétvált a hasizmod (ha nem vagy egyébként kövér). Nézd meg tükörben, hogy be tudod-e húzni, ha egyenesen tartod magad, és még gyanúsabb, ha estére nagyobb, hogy csak a beleidet nem tartja a hasfalad. Szerintem ha a méhed nem húzódott volna össze, az más tünetekkel is járna, amikkel rég elmentél volna (legalább egy másik) dokihoz.
2019. ápr. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Van szétnyílt hasizmom.
2019. ápr. 15. 17:25
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kövér. 178cm 75kg
2019. ápr. 15. 17:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor elég valószínűen a szétnyílt hasizom miatt van terhesnek tűnő hasad. Ha még nem tetted, nézesd meg, kell-e műtét vagy elég a torna, mert hasi sérv, gerincproblémák okozója is lehet, pláne ha mellé emelgetsz gyereket, babakocsit.
2019. ápr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!