Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha csak egy gyereket akarunk,...

Ha csak egy gyereket akarunk, akkor is érdemes levetetni a köldökzsinórvért?

Figyelt kérdés
Mert régebben valahol azt olvastam, ha a gyerek beteg lesz a saját köldökzsinórvére neki nem jó, csak ha van testvére, öt lehet vele megmenteni. Vagy minket szülőket. Ez igaz?
2019. ápr. 15. 07:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%

Nekünk biztos, hogy nem lesz több gyerekünk mégis levetettük. Plusz köldökzsinór szövetet is tetettünk el.


Ilyet nem hallottam még, hogy neki nem jó.


Szerintem ha anyagilag megtehetitek, akkor érdemes.


A tudomány még annyit fejlődhet a következő pár évben.

2019. ápr. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Jelenleg a köldökzsinórvér teljesen hasztalan. Őssejteket a saját véréből is vissza tud kapni az ember például egy kemoterápiás kezelés után. A mi barátaink gyermekénél a rák diagnosztizálása után közölték, hogy a levett vért nem tudják gyógymódként, se sehogy felhasználni. Hála az orvosoknak, és a kitartó családnak, a kicsi meggyógyult, ugyanakkor a fél milliós levétli és tárolási összeget visszakapta a család.

Szóval az lehet, hogy évek, évtizedek múlva hasznosítható lesz a köldökzsinórvér, de jelenleg nem az.

2019. ápr. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Mi se vetettük le.
2019. ápr. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
3 gyerekünk van, de így sem vetettem le. Nem hallottam még olyat, hogy valaki ettől gyógyult volna meg.
2019. ápr. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

2esnek van igaza, jelen pillanat total hasztalan levetettni...


Neztem a TVben, h fulet meg geget csinalnak, a paciensek viszont 30ev koruliek, szoval, tuti nem a sajat koldokzsinor veruk lett hasznalva.

No akk mi ertelme levetettni?!

Most ugy tunik, h semmi...

2019. ápr. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Közvetlen közeli családban volt példa arra, hogy a gyereket az mentette meg, hogy levetették a köldökzsinórvért és szövetet is. A saját vérből és csontvelőből származó őssejtjei nem voltak olyan minőségűek, hogy használni tudták volna. Így mi nem is gondolkoztunk, pedig valószínűleg nem lesz több gyermekünk. 20 évre tetettük el, ezalatt a tudomány ki tudja, mennyit fog fejlődni és mi mindent lehet vele majd gyógyítani.
2019. ápr. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Nagy átverés. Állítólag van olyan cég amelyik nincs is.

Külföldön van közösségi bank onnan ingyen hoznak.

2019. ápr. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%
Khm. Pedig megtörtént már, hogy a sajátot adták vissza. Sajnos tudom, mert ismerem a családot...
2019. ápr. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%

Igen, egyszer volt ilyen. De közösségi bankból kaphatott volna, illetve csontvelőből. Maga az őssejt beültetés kb 50 éve zajlik, eddig is megoldották ezután is meg fogják.


De azok hányan vannak akik nagy lendülettel bementek hogy kéne aztán kiderült 5kg-os gyereknek elegendő maximum. Limitált mennyiséget tudnak levenni, mikor kinek használod el?

Ismerősödnek ha megint kell, akkor?


Amennyiben ingyen lenne, persze, minden további nelkül, de pénzért? Mikor egyébként van ingyen. Jó persze vannak akik nem szeretik az ingyen cuccokat, ragaszkodnak hogy minél többet fizethessenek. Almalé gyártó adja el 50-200-700 forintért ugyanazt az almalét, hogy mindenki megtalálja a saját preferenciáját.


Ha kérdezőnek van pénze és szeretné költeni akkor vetesse le, de ha nincs illetve nem szeretné költeni akkor sincs semmi mert vannak ingyenes bankok.

2019. ápr. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, ennyire nem mentem bele a témába. Én nem vetettem le a fiamnak. Tényleg nem tudom, hogy mi a helyes. Csak írtam, hogy mar megtörtént.
2019. ápr. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!