Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Szülés

A kérdés

Kitalálnál valamit csak azért a dokidnak, hogy hamarabb megindítsa a szülésed, ha már 40 hetes lennél?

Keress kérdéseket hasonló témákban: szülés, indok, orvos, indítás, panasz, 40 hetes

ápr. 15. 22:21  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Filthfan nevű felhasználó válasza:

Nem. Ha elég érett lesz rá a babád, akkor meg fog indulni a szülés. Nehéz lehet már a pocakod, sehogyse jó, tùl akarsz lenni a szülésen, találkozni akarsz már a kicsivel. De legyél türelmes. Oka van, hogy nem indult még el kifelé a baba.

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/11Időpont ápr. 15. 22:27 Privát üzenet
Szerencsére nem lehet csak úgy "kitalálni" valamit, hogy beindítsa....

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/11Időpont ápr. 15. 22:29 Privát üzenet
Attolfugg, huvelyi uton szeretnek-e szulni. Ha csaszarral, akkor eleve olyan dokit fogadnek. Ha huvelyi, akkor a szulesinditas kockazatai miatt semmikeppen (a kivulrol adott oxitocin miatti fajdalom, a szoptatas sikertelensegere valo nagyobb arany, a csaszar nagyobb aranya, a gatmetszes nagyobb aranya, stb.). Ezek kozulegyikre semvagyom, en pont, hogy a 42. hetig nem is mennek bele az inditasba, amennyiben a baba jol van, es a fliwmetria eredmenye is jo. Sot, direkt emiattmondok 1 hettel kesobbi idopontot az utolso menzesz datumanak.

A válasz 59%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/11Időpont ápr. 15. 22:30 Privát üzenet
*flowmetria

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/11Időpont ápr. 15. 22:30 Privát üzenet
Tul sok horrorsztorit olvastam inditott szulesekrol, sajnos egy reszeben volt is reszem, mikir surgettek, nem tervezem meg egyszer atelni. Szoval nem, semmikepp sem.

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/11Időpont ápr. 15. 22:33 Privát üzenet
Nem. Ha indoka van az indításnak, akkor indítsanak, de ha nincs, akkor ne. Jobb a babának, ha "ő választ" időpontot a születésre.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/11Időpont ápr. 15. 22:33 Privát üzenet
Nem.De ilyen szempontból szerintem az orvos dönt, orvosi szempontokat figyelembe véve.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/11Időpont ápr. 15. 22:35 Privát üzenet

Nem

Épp az ellenkezőjét kértem

A terhesség 38-42 hét.

Ha érett lesz rá, akkor elindul

41+1 szültem spontán

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/11Időpont ápr. 16. 06:49 Privát üzenet

Nem. Nekem indított szülésem volt a 38. héten. Császár lett a vége. Az oxitocinos vajúdás meg brutális volt.

Egyébként sem tudod átverni az orvost. Minden, ami indokolt az indításra objektíven ellenőrizhető.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/11Időpont ápr. 16. 08:18 Privát üzenet
Biztosan nem. Jobb a babának ha magától indulnak be a folyamatok. Nálunk pl azoknál is kivárják inkább a természetes indulást és hagyják kicsit vajúdni akiknél biztos a császár egyéb okok miatt, mert sokkal jobban adaptálódik a baba. És ez nem külföld, hanem Magyarország.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/11Időpont ápr. 16. 09:30 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha nagyon ciki ok miatt szakítanátok a párotokkal, elmondanád a családodnak, vagy kitalálnál valamit?
Bush papa az I. öbölháborúban miért nem akarta eltávolítani Szaddám-rezsimjét és ifj. Bush miért tartotta fontosnak, hogy megindítsa a II. öbölháborút és leváltsa?
Szombatra vagyok kiírva. Az orvosom tegnap azt mondta, ha utána hétfőig nem lesz meg, megindítaná kedden. Belemenjek? Az orvos legfőképp azért mondta ezt, hogy ne kelljen minden...
Kérhetem hogy meginditsa a szulest?
Mi lehet az oka, ha az orvos úgy dönt, hogy megindítsa a szülést?
Ha el kéne jönnöd a melóhelyedről kitálalnál mindent a főnöködnek, vagy csendben elkullognál?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Szülés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!