Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mire számitsak a programozott...

Mire számitsak a programozott császárnál? Akinek van tapasztalata leirná?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van már egy gyerekem és ő is császaros volt de nála sűrgősségi császár volt. Most terhes vagyok a második babámmal és úgy néz ki, hogy programozott császárom lesz. Akinek volt már programozott császára az leírná nekem a pozitív és negatív dolgokat, mire számítsak, hogy zajlik.... És akinek 2 császára volt már leírná, hogy mennyivel és miben volt könnyebb és nehezebb a második az elsőhöz képest? Köszönöm előre is. :)
2019. ápr. 16. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindkettő sürgősségi volt, sosem mentem volna bele programozottba, kivéve, ha a baba egészsége megkövetelte volna. A műtét nekem sokkal rosszabb volt a 2., erősebben éreztem a ráncigálást, hánytam is közben. Hosszabbnak is érzékeltem, pedig elvileg ugyanúgy kb 20 perc volt az egész. A felépülés viszont sokkal könnyebb volt, az első felkelés sem fájt, kicsit sem, első nap tudtam guggolni, hajolni, és 3 nap után tök egyenesen jártam, mikor kiengedtek. Pont látogatási tilalom volt, ki volt akadva a férjem, mikor meglátott, h a nagylánnyal kb 3 hét után mozogtam így. 😊
2019. ápr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első császárom nem volt sem sürgősségi, sem program. Hagyták beindulni, de mivel végig faros volt, így tudtuk, hogy műtét lesz, aztán amikor már beindult magától, akkor toltak a műtőbe. Így nem ért váratlanul, bár az első felkelés szörnyű volt, pár napig nehezen mozogtam.

A lányom már progis volt, vagyis befektettek 38 hetesen, mivel nem indult be magától, így 39. hetesen megműtöttek. Előző du. vizitkor mondták, hogy reggel műtét. Már nagyon vártam. Tudtam, mire számítsak, du. 6tól nem lehetett enni, reggel 7kor felkísértek a szülőszobára. Ott előkészítettek egy külön helységben (katéter, branül) és vártam a sorom a műtétre. Közben jöttek felvették az adatokat, anesztes is bejött. Majd vittek a műtőbe. Az őrzőben már megkaptam a lányom, 1,5 órát mellen volt. Amint éreztem a lábam, már próbáltam mozgatni, aztán hamarabb felültem, mint az előttem műtöttek (3. voltam aznap). Meglepően könnyen ment a mozgás, felülés (sokat ültem, mozogtam). Másnap reggel, mikor átkerültem kórterembe, már könnyen mozogtam. Nehézség nem volt a másodiknál, hamarabb lett tejem is, könnyebben ment a mozgás is. Remélem most a 3. is ilyen lesz 3 hét múlva. :)

2019. ápr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem programozott volt. Első gyerek, faros, esélyt sem kaptam normál szülésre. Kiírt idő előtt 2 héttel befektettek, rá 4 napra megműtöttek. Éjféltől nem ehettem, nem ihattam. Reggel 6kor keltettek, felvittek a szülészetre. Borotválás, beöntés, zuhany. Infúzióra kötöttek és katétert kaptam. Ez volt a legrosszabb számomra. Bevittek a műtőbe, fel kellett ülnöm az ágy szélére(ez a katétert miatt baromi rossz volt) majd az altatóorvos elkezdtem nyomogatnia a gerincem mentén a lehetséges szúráspontokat az ujjával. Azután szúrt, nekem ez abszolút nem fájt. Miután megkapod az érzéstelenítést, azonnal le kell feküdni, és nagyon kell rá figyelni, hogy 24 óráig tilos emelni a fejedet, mert erős fejgörcsöd lehet. Én jól viseltem a műtétet, csak a matatás volt fura érzés. Meg az, hogy bódult voltam, kiestek emlékek, jobb lett volna "tisztán" megélni a gyermekem születését. Gondolom a többi már ugyanaz, mint a normál császárnál. 6 órával később talpra kellett állni, aznap éjjel egyedül aludtam, a baba csak másnaptól volt elem 0-24-ben. Én a heggel sokáig szenvedtem, még 6 héttel később is erős fájdalmaim voltak. Kitartást és boldog babázást neked:)
2019. ápr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Remélem nekem is jó lesz a második, első nem volt rossz szerencsére. Azert picit tartok tőle hiába volt már egy császárom de tudom úgyis minden rendben lesz (legalábbis remélem). :)
2019. ápr. 19. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!