Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A (komplikációmentes) császár...

A (komplikációmentes) császár rosszabb, mint más műtét szerintetek?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszoljanak, akiknek más műtétük is volt már!

Tudtam, mire számítsak műtét után, volt vakbél, petefészek ciszta is már. És lett egy sürgősségi császár. Szerintem az utóbbi semmivel nem rosszabb a többinél. Persze, mind kellemetlen. A császár csak a szülés velejárói miatt volt nehezebb nekem: ellátni a babát, szoptatás, vérzés. Én vagyok szerencsés?



2019. ápr. 19. 15:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

Egy amputációnál biztosan jobb.

Nem értem mi ennek a jérdésnek a lényege?

2019. ápr. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
Nekem is volt egy vakbel mutetem es 3 hete surgossegi csaszarom na es? Mi van akkor? Jarok a gyermekhez kezdettol fogva etetem pelenkazom stb... Mi ennek a kerdesnek a lenyege amugy?
2019. ápr. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem rosszabb.Mondjuk vakbelem nem volt csak mandulaműtétem.Viszont engem az ébren végzett császár lelkileg is megviselt ill. fizikailag valóban ,,nehezebben" látta el az ember a babát mert minden mozdulat fájt egy ideig.Míg aki szült és ,,könnyű" szülése volt az azért másnap már ,,vígan" szaladgált.

Minden esetre úgy gondolom tök mindegy milyen volt a felépülési idő.A lényeg, hogy van egy egészséges, okos szép gyerekem.A többi meg le van izélve.:)

2019. ápr. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kíváncsiság a lényege. Annyi olyat olvastam, hogy valaki szörnyen élte meg a császárt. Azon gondolkodtam, hogy vajon az, hogy volt már hasi műtétem, mennyivel könnyítette meg a dolgomat. Vajon az éli meg rosszabbul, aki nem tudja, mire számítson (nem volt még műtéte), vagy inkább alkat függő?
2019. ápr. 19. 19:49
 5/11 A kérdező kommentje:

Úgy látszik, rosszul tettem fel a kérdést. Nem a természetes szüléssel szeretném összehasonlítani, arról sok véleményt olvashatok bárhol.

Inkább arra vagyok kíváncsi, akinek van összehasonlítási alapja, mi a véleménye.

2019. ápr. 19. 19:57
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eddig 15 műtétem volt (mozgásszervi, és hasi műtétek); mind közül a császár volt a legrosszabb.

Leginkább azért, mert ennél már nem tudtam pihenni. Ott volt a babám, és 12 órával műtét után már teljesen én láttam el, és mikor hazamehettünk, otthon sem volt segítségem. Szerintem a pihenés hiánya miatt fájt jobban és tovább, mint a többi műtét. A többinél megvolt az a 'luxus', hogy annyit mozoghattam, amennyit úgy éreztem, hogy belefér. Ha már sok volt, akkor lepihenhettem; csak magammal kellett foglalkoznom.

Baba mellett az, hogy engem műtöttek; persze mellékes dolog volt, és ez így van jól; de ettől függetlenül nem könnyítette meg a dolgomat.

2019. ápr. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem laparos mutetem volt fel eve, akkor is ugy ereztem, h nem volt egy nagy szam, de most, csaszar utan...... hat 10lapar se er fel egy csaszarhoz😅 a csaszarmetszes egy borzasztoan komoly hasi mutet, igy nehez osszehasonlitani massal. Szerintem lehalabbis.
2019. ápr. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Programozott csàszàrom volt. Sima ügy volt, nem volt vészes. Nagyon függ milyen orvos, hogyan csinàlja.
2019. ápr. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak a fizikai fájdalom miatt rossz, hanem talán lelkileg is, van aki természetes szülést szeretne, mégis császár lesz, van aki meg úgy érzi magát mint egy boncasztalon stb.

Nekem is császárom volt, ébren voltam ahogy ott kaszaboltak,és emelték ki belőlem a fiam, nekem nem volt jó érzés, mintha anyaként nulla lennék, hogy nem tudom megszülni a gyerekem.., tökre fontos lenne hogy a gyerek áthaladjon a szülőcsatornán, úgy indul be a tej, onnan tudja a szervezeted hogy a gyerek megszületett stb.

Szóval, fájt, meg rossz, és összehasonlíthatatlan a többi hasi műtétemmel, de nekem lelkileg megterhelőbb volt, mint amennyire fájt.

Ez csak az én személyes véleményem, nem biztos hogy más anyuci is így gondolja!

2019. ápr. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Pcs utàn 3 nappal patakokban dölt a tej. Egy hormonhoz van köze, mikor indul meg a tej, ami a méhlepény levàlàsàval van összefüggésben. Ami le van vàlasztva akkor is ha csàszàr. Mindegy egy gyereknek hogy születik, semmi valós kutatàs nincs erről (csak talàlgatàsok, meg "angliai kutatók". Mindenki anya aki 9 hónapon àt tàplàlja a pocakjàban a gyermekét, ha îgy szülte, ha úgy.
2019. ápr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!