Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti a helyemben mit választanát...

Ti a helyemben mit választanátok inkább, császárt vagy sima szülést?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van már egy gyerekem ő 3 éves és császárral született. Nagyon hosszú vajjúdás után(18 óra) végül sürgösségi császárral megszületett. Viszonylag gyorsan felépülzem utána, nem fájt sokáig. Most vagyok terhes a második gyerekkel és 2 hónapon bellül születni fog. Az orvos mondta, hogy nagy baba lesz és a következő találkozásra eldönthetem, hogy sima szüléssel próbálkozzunk és lesz ami lesz vagy inkább legyen programozott császár. Nem tudok dönteni, félek, hogy megint sokáig vajjúdok és végül sürgősségi császár lesz vagy a heg szétvállik vagy tényleg túl nagy lesz a baba és ez miatt még kockázatosabb a sima szülés... Vagy inkább döntsek úgy, hogy legyen programozott császárom és abból 1-2 hét alatt felépülök de biztos nem lesz kockázatos rossz se a babára nézve se rám. Szerintetek? Ti hogy döntenétek ebben az esetben? Én egy kicsit talán jobban hajlok a császár felé és nem igazán merek kockáztatni inkább vállanám az utána lévő talán nehezebb felépülést...
2019. ápr. 20. 20:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
császár
2019. ápr. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%

Oszinten, szerintem te mar dontottel es megerositesre varsz, mert a csaszarnal csak az erveket latod, a huvelyi szulesnel pedig ellenerveket.

Igy azt mondom, hogy azt valaszd, ami neked nagyobb nyugalmat ad, amelyiket te szemely szerint jobbnak latom.

Hiaba irom, hogy en a huvelyit megprobalnam, mert nekem harom volt es siman ment, en is csak azert irnam ezt, mert en a csaszartol tartok emiatt jobban. De te ezzel nem lennel elorebb. :)

2019. ápr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%
Én császárt választanék.
2019. ápr. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 piroska és a farkas ***** válasza:
81%
Szerintem ha van benned egy " mi lesz ha megint elhúzódik, stb" félelem, akkor simàn megtörténhet, h emiatt a lelkiàllapot miatt nem tudod majd elengedni magad, nem tàguksz, és tényleg elhúzódik. Tehàt ha azt érzed, h nagyobb nyugalmad lenne , ha kimondanàd, h csàszàr, akkor legyen az. Úgy legyen, ahogy nagyobb biztonsàgban érzed magatokat.
2019. ápr. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
66%

Annyira egyszerűen és simán ment minden az első császárom után (nem sürgősségi), hogy utána amikor a másodikkal terhes lettem meg sem fordult a fejemben, h megprobálom természtesen. Inkább számomra mindig az volt a furcsa, hogy valaki miért ragaszkodik foggal körömmel a természetes szüléshez, pláne egy császár után (jöhet a lepont).

A másodiknál is minden rendben volt, pár napig fájt, húzódott a sebem, 1-2 hét után más kutya bajom sem volt. Sosem csinálnám másképp.

2019. ápr. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
57%

Császár után nem igazán kell 2 hét..

Első pár nap szar utána nagyon hamar helyre áll az ember lánya.

Legalábbis nekem így volt!

2019. ápr. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Én nem ragaszkodom a sima szüleshez jobban. Igazából csak azt szeretném, hogy a babával meg velem is minden rendben legyen. Jobban húz a szivem a császár felé de még nem tudtam véglegesen eldönteni, hogy melyik lenne a jobb.
2019. ápr. 20. 22:29
 8/21 anonim ***** válasza:
73%

Mit jelent a nagy baba? Ha 4 kiló felett volt az első és a második is ekörül ígérkezik, hajlanék a császár felé.

Nekem az első szülésem egy horror hüvelyi volt, rettegtem a következőtől. Megosztottam az orvossal is a félelmemet, de ő biztatott a természetesre. Abban maradtunk csak, hogy semmiképp nem hagy szenvedni. Ha úgy tűnik, nem halad a szülés, inkább vág, mint kivár.

Végül olyannyira simán ment a második, hiába lett nagyobb mint az első, hogy hálás vagyok, hogy nem tudtam rábeszélniaz orvost, hogy mindenképpen vágjon fel.

2019. ápr. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%

nekem 24 óra vajúdás után lett császár mert kiderült h a baba feje rosszul van

a köv gyereknél sima szülésre készültem szintén 24 óra volt a vajúdás

hát mit ne mondjak sokkal jobb érzés volt rendesen szülni mint h felvágnak


egyébként meg majd eldől kezdj neki a rendesnek és lehet kiderül h mégis császár

de legalább ott lesz h megpróbáltad


szóval én sima szülést javasolnék

2019. ápr. 21. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Az első babámnál az volt a baj, hogy túl pici volt a baba. Nem kapott elég tápanyagot és nem tudott hízni bennem. 37 hetesen beindították nálam a szülést mert a baba éhen halhatott volna bennem. Egyiknap délbe beindították és masnap reggel megcsászároztak mert nem is tágultam rendesen meg a baba túl gyenge volt addigra már és ezért császár lett, 37 hetesen nem volt 2 kiló amikor megszületett. Most meg a második babával 30 hetesen már 2 kilós és erre azt mondta az orvos, hogy nagy baba lesz mert lehet szülésig simán duplázhatja a súlyát.
2019. ápr. 21. 07:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!