Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit ne mondjak egy csaszaros...

Mit ne mondjak egy csaszaros anyanak?

Figyelt kérdés

Egyik kozeli szerettem csaszaros lett, annak ellenere, hogy nagyon nem igy keszult. Nincs tapasztalatom abban, hogy ilyenkor mi az, amit mondhatok, mi az, amit ne mondjak, ne kerdezzek. Szeretnem ot tamogatni, amiben csak tudom, es nem akarok olyat mondani, ami rosszul eshet neki.


Csaszaros anyukakat kerdeznem, akik nagyon nem akartak csaszart, mi az, amit ti nagyon nem akartatok hallani/rosszul esett, es mi az, amit viszont jo volt hallanotok?



2019. máj. 3. 22:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Azt, hogy így nem vagyok teljesértékű anya vagy hogy nem fog úgy kötődni a baba. Egyik sem igaz.
2019. máj. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Semmit. Marmint sztem ez eleg privat dolog h hogy szult. De olyat ne h hat ez igy alakult meg igy is jok vagytok, ezbis szules, stb ezek gazok... sztem kb max meghallgatnam es ennyi sztem amugy annyira mindegy az a lenyeg h jol van anya es baba. Ennyi a lenyege ennel sztem
2019. máj. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Pld ne mond, hogy: Ja persze, te nem is szültél.

Nekem ezt mondta egy barátnőm, majdnem nekiugrottam csak nem engedte akkor még a sebem.

A másik meg a :Milyen anyának lenni? Engem nagyon irritált ez a kérdés és szinte mindenki feltette.Volt egy alig pár hetes gyerekem, nem tudtam milyen anyának lenni.Most 2 évvel később is csak tanulom:)


Segíteni abba tudsz hogy őszintén beszélhet veled az érzéseiről akár negatív,akár pozitív dolgokról a babával kapcsolatban és ami belőle kivált az új élethelyzet.

Viszont mindenki más, tutit senki sem fog tudni mondani.

2019. máj. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

Egyetértek az elsővel.

Az is nagyon rosszul tud esni mikor azt mondjak de jó volt neked nem szenvedtél. Nem a fenét!

2019. máj. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
Egy értelmes nő tisztában van vele, hogy a terhessége császárral is végződhet. Nyilván ezt te is tudod, úgyhogy gondolom nem beszélsz majd hülyeségeket. A sima szülés és a császár is szülés, máshol jön ki a baba, de más különbség nincsen.
2019. máj. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ez egy eleg erzekeny tema, nekem is van gyerekem, tudom azt is, hogy magas a csaszarmetszesek aranya, majdnem minden masodik gyerek igy szuletik, tehat nem meglepo, es miutan tobb mas ismerosom is csaszaros lett, es nalunk is felmerult vajudas kozben, tudom, hogy nemsetagalopp, akinek az lett, meselte, mennyire szarul volt utana. Csak mi nagyon kozel allunk egymashoz, es tudom, mennyire nagyon keszult arra, hogy huvelyi uton szulhessen, es miutan sokat beszelunk, kb. szinte ahogy felebredt az altatasbol, es tudott, mar irt is, nincsenek koztunk igazabol tabu temak. Mivel emlekszem meg, hogy ez mennyire erzekeny idoszak, es ismerem is ot, szeretnek felkeszulni, hogy tudjam, mi az, amit ilyenkor rosszul esik hallani, amire esetleg nem gondolnek magamtol, mert nalam nem csaszar lett. Ilyen bunkosagot, hogy az nem is szules, meg hasonlot eszembe sem jutna mondani. Inkabb a kevesbe egyertelmu megjegyzesekre lennek kivancsi, ami egy kivulallo szamara nem feltetlenul tunne tolakodo kerdesnek, es megis nagyon rosszul eltetek meg.
2019. máj. 3. 22:31
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
Nekem pl. bármit mondhatnál, semmin se sértődnék meg. Én örülök, hogy végül mindkét gyerekem császárral született, bár az elsőt én sem úgy terveztem. De így sokkal könnyebb volt. Boldog voltam, hogy ki tudtam hordani, és hogy egészséges lett, kit érdekel, hogy hogyan született!
2019. máj. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
Jézusom, semmit. Egyáltalán miért kell ezt firtatni? Ha ő felhozza és akar róla beszélni az más, akkor mondd el, hogy nem az a lényeg, hogy hogyan hanem hogy tökéletes kisbabája született. Magamtól biztosan nem hoznám fel, annál is inkább mert nagyon irritál ez a “természetesre készültem de császár lett és most depressziós vagyok emiatt” maszlag, remélem a barátnőd feldolgozta már ezt a traumát és szóba se fog kerülni de ha mégis akkor kérd meg, hogy mesélje el hogy is volt azzal is kiadja magából és mutass élénk érdeklődést mintha a legkirályabb dolgot vitte volna véghez.
2019. máj. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem firtatom, szimplan ismerem ot, tudom, hogy szoba fog kerulni, mindent megbeszelunk a huvelygombatol a nem tudom miig, ezt most csak peldanak mondtam. Magamtol amugysem kerdeznek ra.
2019. máj. 3. 22:55
 10/16 anonim ***** válasza:
64%

Ugyanúgy voltam, mint a barátnőd, nálam pár héttel előtte kilátásba helyezte az orvos a császárt a baba farfekvése miatt. Volt időm átgondolni, hogy hasi sebbel milyen lesz az élet, de így sem tudtam felkészülni rá. Nem az zavart, hogy "nem igazi szülés" (volt, aki vigasztalni akart, hogy ne aggódjak, a baba így is szeretni fog, őt majdnem felpofoztam), csak az volt a rossz, hogy sokáig nem voltam teljes értékű anya. Nem tudtam felugrani, ha felsírt, mert annyira csúnya és fájdalmas volt a műtéti heg. Az apja hozta szoptatni, fürdette, pelenkázta, én meg feküdtem és igyekeztem nem felszakítani a friss sebet. Az nyomasztó volt, de ha bárkivel ettől független témáról tudtam beszélni, az jó volt és egy idő után úgy is kibukott belőlem. Pár mondat panaszkodás elég volt, és léptünk tovább a mindennapos gyakorlati dolgokra. Arról szívesen meséltem, hogy már egyedül fel tudok ülni vagy éjjel már én is odaértem az ágyához, mikor felsírt és simogatva megnyugtattam.

Apró sikerélményekre helyezd a hangsúlyt, hadd meséljen részletesen, de ne misztifikáld túl, csak éreztesd vele, hogy ez tényleg siker és a babának pont ennyire van szüksége.

2019. máj. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!