Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésindító praktikákat...

Szülésindító praktikákat érdemes kipróbálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Csütörtökön töltöm a 41. hetet, aznap be is kell feküdnöm és elindítják a szülést. Tegnap távozott a nyákdugó. Van valakinek tapasztalata, mit érdemes kipróbálni?

Párommal viszonylag gyakran vagyunk együtt, de eddig az is hasztalan volt. A lépcsőzéstől eltiltott a szülesznőm, viszont említette a bábakoktélt. Nem veszélyes ez, ennyi alkohollal? Mellbimbó ingerlést is csinálom minden nap kétszer, de az sem jött be eddig. Nem szeretném, hogy indítani kelljen, viszont pontosan tudjuk a fogantatás dátumát és emiatt nem számolják újra a kiírt dátumot. Ctg, flowmetria eredmények tökéletesek, mocorog, jól van a baba. Nektek mi vált be? Hogy tudnám még segíteni?


Köszi minden tanácsot!


2019. máj. 12. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak a meleg fürdő, ill tonic ivás (sok!)jutott eszembe. Nem tufom, hogy ezek segítettek e, de indítás előtt megszületett a kisfiam.
2019. máj. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

A bábakoktélt nem javaslom. A tonikkal lehet próbálkozni, de kevésben van meg az az anyag, ami valójában beindíthatja az összehúzódásokat. A szex-szel sem próbálkoznék már. De szerintem reggelre meg fog indulni.



Amúgy van olyan, hogy nem indul el, néha annak is oka van. Az enyémet indították, 8 óra vajúdás után egy centit nem indult el lefelé. A császár közben látták, hogy azért, mert a nyakán volt többször a köldökzsinór.

2019. máj. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit próbáltunk első babával: rengeteg szex, rengeteg lépcsőzés, fűszeres kaják, tonik, sok séta. Ami segített: indítás.


A másodiknál nem próbálkoztunk, csak mondtam a picinek, hogy induljon lassan, mert nem szeretném, ha őt is indítani kéne. 3 olyan lusta napom volt, hogy leírni is szégyellem, gyakorlatilag egész nap csak feküdtem, vagy ültem a lányom mellett, a férjemhez sem volt erőm/kedvem, pedig ez nálam ritka. A 3. nap után éjjel elfolyt a magzatvizem...


Na ennyit érnek ezek a praktikák. 😕

2019. máj. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Semmi nem vált be... Ami a neten fellelhető semmi.
2019. máj. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
Rajtam is végigpróbáltak mindent. Tea, masszázs, akupunktúra, zselé, beöntés, meleg fürdő, séta, labda, oxitocin. 3 nap alatt 6 centit tágultam. A császár segített. Ez van. Ha nem akar kijönni a gyerek, dinamittal se robbantod ki.
2019. máj. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!