Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 35-36 hetes kismamák! Bárki a...

Leeluu kérdése:

35-36 hetes kismamák! Bárki a célegyenesben, hogy vagytok? Elsô babát várjuk és nagyon izgulunk.

Figyelt kérdés
Jó lenne valakivel “együtt vajúdni” az utolsó hetekben :) Én már görcsölgetek, keményedek, fôleg így front alatt. Június 20-ra vagyok kiírva, de valami azt súgja, kicsit elôbb kibújik. Szívesen beszélgetnék bárkivel, aki tudja, mit él át egy nô ilyenkor, mentálisan, lelkileg és fizikailag.

2019. máj. 15. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Igaz még csak 33 hetes vagyok,de elöbbre jósólják a keményedeseim miatt..

Ami azt illeti,pocsékul vagyok.Nagyok nehéz már,alig várom,hogy vége legyen. Nekem kijárt minden,ami rossz egy terhességben. Aludni nem tudok,regggelente szinte ki kell gurulnom az ágyból,fájnak a porcikáim..szóval van itt minden :D

És te hogy vagy? Kisfiad vagy kislányod lesz? :)

2019. máj. 16. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is 33 hetes múltam. Nekem veseciszta miatt jósolták hamarabbra, úgyhogy mindennap mantrázom, hogy már csak két és fél hetet kell kibírnia (a választott kórház csak a 36. héttől fogad és nagyon nem szeretnék idegen helyre menni).

Én is sokat keményedek mostanában, pedig kb 2 héttel ezelőttig semmi ilyen panaszom nem volt, de akkor megjártuk a sürgősségit is és azóta szedek magnéziumot. Az alvásmegvonást már megszoktam, nekem a derékfájdalom szokott nagyon rossz lenni estére, meg már nagyon nehezen mozgok, mindenhez lendületet kell venni és ez fura :D

A kórházi csomagot ma fogom összerakni egyébként, bár a múltkori kórházjáráskor a 90%-a be lett pakolva, csak akkor a baba cuccai maradtak ki, meg még nem volt hálóingem.

Én júni 30-ra vagyok kiírva. Kitartás csajok!

2019. máj. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Együtt tudok érezni mindkettőtökkel és bevallom kicsit jól esik, hogy nem vagyok egyedül a szenvedésemmel :) Körülbelül 33 hetesen lett nekem is úgy rendesen elegem először. Azóta a "ki ne gyere még és úristen, szülni fogok!?!" és a "bár kint lennél már, kérem vissza a testem feletti uralmat" között ingadozok, akár percenkénti váltásokkal.

Nálunk elég rossz irányt vett a történet a kezdeti óriási öröm után. 12 hetesen megcsináltattuk a Panoráma nevű genetikai tesztet és magas kockázatot mutatott ki a 22-es kromoszóma deléciójára (Di-George szindróma). Attól kezdve másfél hónapig egy merő aggodalom volt az életünk minden pillanata. Nem mertem beleélni magam, hogy lesz gyermekem és a lelkiismeretemmel küszködtem, hiszen, ha kiderül, hogy tényleg beteg a baba, el kell dönteni, hogy világra hozod-e így is vagy megszülöd halálra ítélve. Borzalmas volt, nem kívánom senkinek. Egy amniocentézis és 3 hét eredményre való várakozás után kiderült, hogy makk egészséges a szentem. Így 20 hetesen végre igazán örülhettem a babnak. Bab. Csak így hívjuk. Különben kislány és Lujza lesz. Lujzi. :)

Nektek? Kukis vagy nunis? És hol szültök?

Én a Róbert Károlyban, feltéve, hogy odaérünk :) Hozzánk legközelebb a dunaújvárosi kórház van, de az egy mészárszék, ezért Pest. Mi az, hogy csak a 36. héttől fogadnak? Ilyet még nem is hallottam.

És hogy van ez a vesecisztával? Egy vesém van, a másikat kivették, úgyhogy volt para, hogy le ne rúgja Bab. De olyan édes, hogy a 30. hét óta be van fordulva és a másik oldalt rugdossa csak :) Nekem is volt már benne ciszta, de felszívódott. És honnan tudod, hogy van? Attól hogy jönne előbb a gyerkőc? Vagy valamit félreértettem? :)

Nagyon ügyes vagy, hogy már most összerakod a csomagot, én hetekig maszatoltam vele és pont ma fejeztem be. :)

És Te kedves első, mikorra vagy kiírva?

Aludni én sem tudok már. Háton nem kapok levegőt, oldalt fekve meg ég a gyomrom, rekeszizmom, bordám? ki tudja mim :) Ez nektek is van?

A másik, hogy nem akarom felfogni, hogy már nem bírok annyit, sőt, szégyellem, ha le kell ülnöm. Folyton attól félek, hogy valaki azt gondolja, hogy rájátszok, hogy jaj, de terhes vagyok. De még a párommal szemben is ilyen félelmeim vannak. Rengeteget szorongok az utóbbi hetekben, mindenfélén. Néha pedig egyenesen úgy érzem, az egész világ ellenem van. Persze, próbálok tudatos lenni és kontrollálni a hormonális őrületet, de valahogy már nem megy. Azért is írtam ide, mert sokszor egyedül érzem magam. Csak én és a bolond gondolatok :)

Úgyhogy örülök, hogy írtatok.

2019. máj. 16. 21:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a 38.héten vagyok. Ha szülésre gondolok vegyes érzelmek kapnak el, várom,pánikolok,izgulok, ilyesmi...

A derekam le akar szakadni,nem ismerek magamra a lábfejem olyan dagi,hogy nem ismerem fel , a bokám meg mintha el lenne törve . Katasztrófa, ma meg el voltam gondolkozva, és mondom banyek fáj a hasam teszek betétet,mert lehet megjön.... de aztán leesett,hogy terhes vagyok az nem kell,aztán bepanikoltam,hogy lehet,hogy aaaaz ...aztán ránéztem a ctg gépre és láttam,hogy nincs is fájásom

Igeeen van baj a toronyban is . Múltkor azért imadkoztam,hogy Istenem adj türelmet magamhoz. Hát így vagyok most

2019. máj. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én is június 20ra vagyok kiírva, a második kisfiúnkat várjuk, 7éves a nagyfiam, 3 éve próbálkoztunk már a tesóval, amikor az új munkaszerződéstemet írtam volna alá, előtte 1 nappal véletlenűl pozitívat teszteltem, előtte 1 hónappal beszéltük meg a férjemmel, hogy mostmár nem is szeretnénk babát, jöhet az új munkahely, új kihívások, hát jött de nem úgy ahogy gondoltuk😂.

Első kisfiam császárral született, fájásgyengeség miatt,most VBAC-ra készülök és nagyon szeretném ha sikerülne. Ma megvettük még a hiányzó apróságokat, a kórházi csomag összekészítve, holnaptól mosom át a kisruhákat, már nagyon várjuk a kis Olivér megérkezését.😊

2019. máj. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!