Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet e ìgy is egèszsèges...

Lehet e ìgy is egèszsèges babàt szülni?

Figyelt kérdés
A hùgomròl van szò. 41 èves, most akarnak babàt a 45 èves pàrjàval....szerintem ez is rizikòs, nem mèg ax, hogy cigiznek mind a ketten. Mondtam hùgomnak, hogy a kora miatt is oda kell figyelni, de a cigi.miatt biztos, hogy nagyon rossz kombináciò a gyerekvàllaláshoz. De nem teszi le ès rajta vannak a babaprojekten. Most komolyan nem szàmìt neki, hogy beteg lesz a gyermeke? Nagyon dühìt a dolog, ezt nèzni. Volt, aki azt mondta, hogy mèg ìgy is simàn lehet, higy egèszsèges lesz a pici....Nehezen tudom elkèpzelni. Ti mit gondoltok erről?
2019. máj. 19. 08:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a privát üzenetet ès a kedves, megnyugtatò vàlaszt!
2019. máj. 19. 08:56
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Sokan akkor szoknak le a cigiről mikor teherbe esnek.Amúgy ez egy újabb olyan kérdés ahol a 40 felett gyereket vállaló nőket kell ócsárolni? Mert az írásod alapján te magad sem vagy 42 év környéki(pedig ha a húgod 41 éves akkor neked min annyinak lenni kéne)Sőt azt is tudnád, hogy egy 45 éves férfi sem vén szivar még:)

Minden esetre egyrészt felnőtt emberek,másrészt ha beteg lenne a gyerekük is az ő gondjuk volna nem a tiéd.Nincs saját életed,gyerekeid akikkel foglalkozni tudsz?

2019. máj. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Lehet egeszseges ertol meg. Bar teny, hogy joval magasabb esellyel nem lesz egeszseges, mint egy 25 eves nem dohanyzo no gyereke. De siman lehet, hogy a pozitiv teszt hatasara leteszi.
2019. máj. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

A kora egy dolog, a cigi meg egy másik.

Én 3 gyereket szültem, 18 éves koromtól dohányoztam, csak akkor hagytam abba mindháromszor, amikor már biztosan tudtam, hogy terhes vagyok. Mindhárom gyerekem teljesen egészséges, ketten már felnőttek, a legkisebb még középiskolás. Két kezemen meg tudom számolni, hogy a 3 gyerek összesen mennyit volt beteg az elmúlt 27 évben. Komolyabb betegségeket 1 kezemen is (és ebből 3x a bárányhimlő, ami tök független a dohányzástól).

Ha magát a terhességet nem pöfékeli végig, napi 2 doboz cigivel, viszonylag kicsi az esély, hogy emiatt legyen beteg a gyereke.

A kor más tészta, amiatt lehet gond, de nem törvényszerű és nem függ össze a dohányzással.

Legfőképpen pedig: neked kb. nulla közöd van hozzá, hogy ők hogyan élik az életüket, ne szólj bele.

2019. máj. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

A kora mindegy, ha összejön, akkor összejön, ha öreg már hozzá, akkor a természet okosabb mint te, és tudja a dolgát. A betegségeket meg rengeteg vizsgálattal ki lehet szűrni, úgy tudom, 40 felett már amniot is szoktak csinálni.


A cigiről meg leszokik majd, ha terhes lesz.


Te meg törődj a magad dolgával.

2019. máj. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

Simán lehet egészséges gyereke, csak a gyereknek lesz nehéz élete az idős szülei miatt.

Anyám 42, apám 52 volt mikor születtem, anyu dohányzott végig, egészséges vagyok.

Szeretem őket, de gyerekként is nehéz volt és most is. Évek óta a végkimerülés szélén állok. 8 éves a fiam. 7 éve minden nap mennem kell hozzájuk segíteni, ellátni őket. Hogy ne a gyerekemtől vegyem el az idő azután megyek, hogy ő este elalszik. Magamra nincs időm. Most már nyaralni sem mehetek. Napi max 4 óra szabadidőm marad, ez hajnali fél2 és fél6 között van, amikor alhatok.

2019. máj. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Utolsò. Hàt ez szomorù. Gondolom testvèred sincs, nem lehet valami nagyon boldog az èleted. Minden ràdszakadt ès gyakorlatilag a szưleidből csak a leszàllòàgat kaptad, csak a B oldalukat làttad. Nem lehetett valami vidàm.
2019. máj. 19. 13:37
 8/12 A kérdező kommentje:
Remek. Akkor 40 felett dohányozni csodás dolog, 100 százalék, hogy egészséges lesz a baba, mit is aggódunk. Sőt, ha terhesség alatt is szívja, még tutibb. Bocs, tényleg egy bunkó vagyok, hogy féltem a gyereket és nem kívánok a húgomnak beteg gyereket. Mekkora szemét vagyok...
2019. máj. 22. 06:55
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem ezt mondtuk, de most már látszik ez is. Igen, egy bunkó vagy.
2019. máj. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy ilyen surmó választ kapok. De lepontoztalak, ez csak neked "gond"
2019. máj. 22. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!