Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki elsőre szült és másodjára...

Aki elsőre szült és másodjára császára lett melyiket élte meg rosszabbnak?

Figyelt kérdés
2019. máj. 20. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első volt a császár, és régimódi, köldökig érő hosszanti vágás. Na az volt a rosszabb. Az oka miatt is, sürgősségi, aggódás a babáért, akit elvittek tőlem. Meg a tartós fájdalmak miatt is. A rendes út, még a négy kiló felettivel is nagyságrendekkel jobb élmény volt, összességében.
2019. máj. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Császárt
2019. máj. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Maga a császár könnyebb és szebb élmény mint a hüvelyi szülésem volt. De a felépülés sokkal rosszabb, fájdalmasabb, elhúzódóbb volt a császárnál. Hüvelyi után aznap már simán tudtam ülni a gatmetszes ellenére is, de a császár után 1 hétig minden felkelés maga volt a pokol. Pedig mozogtam rengeteget, mentem a gyerekekhez a picre egész nap (ikrek voltak). 3 hét után vissza kellett nyitni a császársebet mert hatalmas hasfali hematomam volt és ki kellett takarítani. Akkor megint napokig drain csővel éltem (császárnál is kaptam). 8 hét után kuretem volt, mert nem múlott a vérzés. Ehhez képest hüvelyi szülés után 1 hónappal már órákat sétálgattam minden gond nélkül.
2019. máj. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sokan emlegetik hogy szülés után mennyivel könnyebb. Nem tudom nekem rossz volt az orvos vagy mi volt a baj de 3-4 hétig borzalmas kinom volt a gatseb miatt. Se ülni nem tudtam, se fekudni, meg a pisileskor is csillagokat láttam.
2019. máj. 20. 11:43
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Az első gyerekkel természetes szülés volt. Iszonyúan fájt, de kb. órák alatt regenerálódtam, és adott a sikerélmény egy hatalmas pluszt.

A második sürgösségi császár volt. Ezt éltem meg rosszabbul. Aggódtam, féltem (sose volt előtte műtétem), lassan gyógyultam, és sokkal jobban fájt a méh összehúzódása, mint amire számítottam. Napokig küzdelem volt felkelni is. A szoptatás se úgy indult. Teljes kudarcként éltem meg.

A harmadik tervezett császárral jött világra, összességében azt éltem meg legjobban. Már tudtam, hogy mire számítsak, és annyira nem bántam, hogy kimarad a vajúdás, mint az előző két esetben. :)

2019. máj. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a császár volt a rosszabb.

Persze nem bántam, hogy kimaradt a vajúdás, mert az sem egy leányálom; de akkor elég csak magadra figyelned a fájdalmak közepette.

Császár után sokáig fájt még. Az első napokban szörnyen, de akkor már az volt a legkevesebb, hogy velem mi van, el kellett látnom a babám, akárhogy is.

2019. máj. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!