Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Arra lennek kivancsi hogy...

Arra lennek kivancsi hogy akik EDA-val szultek, hogy viseltek a szulest? Esetleg volt-e valami mellekhatasa az EDA-nak? Vagy megkonnyitette a szulest?

Figyelt kérdés
A valaszokat elore is koszonom

2019. máj. 21. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem nem hatott az eda. Ilyen is van.

Első szülésnél is kétszer szúrtak, másodiknál nem kértem, de az orvos annyira ajánlgatta, hogy ráálltam, de még a "prof" (az aneszteziológusok legjobbika) se tudott jól megszúrni.

2019. máj. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez szomoru, hogy ajanljak de nem tanultak meg jol beadni 😕
2019. máj. 21. 15:30
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

En az elso ket szulesnel nem kertem, mert gyorsan haladtak a dolgok (amugy ajanlgattak, mar-mar eroszakosan is, szoval nem emiatt nem kertem).

A harmadik szulesem 2 naposra sikeresett es a masodik nap vege fele mar annyira faradt, almos voltam, hogy elfogadtam az eda-t. (Itt is javasoltak az elejetol, mert inditott szules volt magzati ok miatt es oxitocint kaptam, amelle adjak az epiduralt szivesen).

Az tortent, hogy egymast ero fajasok mellett kb 40 perc volt, mire sikerult bekotni rendesen, ugye mozdulatlannak kellett lenni kozben, de fajas kozben ez eleg nehez, de akkor mar kb folyamatos osszehuzodasom volt.

Csak a probaadag ment be, teszteltuk epp, hogy hol-mit erzek, megallapitottuk az anesztessel, hogy feloldalasan hat, de mire a hatam moge ment, hogy csinaljon valamit, addigra ereztem a tolofajast es megszultem. Vegulis szerencse, hogy fel oldalon nem hatott, igy legalabb birtam iranyitani a kitolast (gatvedelemmel szultem).

Utolag en bantam, hogy kertem, mert katerert raktak be miatta, amitol en viszolygok es kellemetlen volt, hogy bent van, masreszt par napig fajt a derekam eleg rendesen a szuras kornyeken. Amugy semmi bajom nem volt, mert nem vagtak, nem repedtem, igy furan vette ki magat, hogy a fajdalomcsillapitas miatt van pont fajdalmam.

Szoval nekem nem erte meg.

Jobb lett volna ha hamarabb raszanom magam, akkor talan elvezni is tudtam volna ajotekony hatasat, vagy varok es nem kerek.

Igy is, ugy is hulla faradt voltam, az aranyoraban elaludtam beszed kozben, a babavalakezemben, annyira kesz voltam.

Amugy jo idoben bekotve jo lehet.

2019. máj. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én kaptam, de sajnos csak féloldalasan hatott, ráadásul harmadjára sikerült csak beadni. Megérte egyebként még így is, de azért jobb is lehetett volna. A szülést így szuperül viseltem, újra kérném ha megint szülnék.
2019. máj. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!