Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A hüvelyi szülés vagy a...

A hüvelyi szülés vagy a császármetszés a biztonságosabb?

Figyelt kérdés

Anya-baba szempontjából, oxigénhiány, köldökzsinór előreesés, vérzés stb. szempontok szerint?

Ha választhatnátok melyiket választanátok?



2019. jún. 5. 22:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
37%
Császárt választottam ,mert az biztonságosabb a babára nézve.
2019. jún. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
37%
Császár
2019. jún. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
73%
A háborítatlan természetes szülés a legjobb a babának és a mamának is. Amikor hagynak mindent a saját tempójában történni.
2019. jún. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2019. jún. 5. 23:05
 5/29 anonim ***** válasza:
81%
Természetes szülés, mindenféle külső behatás nélkül.
2019. jún. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
73%
Természetes
2019. jún. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
76%
Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy akárhogy szülsz, mindig van kockázat. A háborítatlan szülés nagyon elhúzódhat, kifáradhat a méhed. Ettől nem tud rendesen összehúzódni szülés után, és nagyon sok vért veszíthetsz. De ha szépen haladsz, akkor a rutinszerű beavatkozásokkal csak gátolják a folyamatot. A medikalizált hüvelyi szüléssel az a gond, hogy elvégeznek 1 beavatkozást, és az elindít egy láncreakciót. És lesz egy horror szülés. A császármetszés egy nagy hasi operáció. Bizony van kockázata és a felépülés is hosszabb általában. A babának sem jó, ha minden előzmény nélkül kikapják. A vajúdás alatt ugyanis a babában is lezajlanak hormonális változások, amik segítik a kinti léthez való alkalmazkodást. A császármetszès egy csodálatos találmány. Egy életmentő műtét. Nem választható opció (hivatalosan).
2019. jún. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
43%
Előző, Igen , a Balkánon nem választható. Viszont Nyugat Európa legtöbb országában , Amerikában, Kanadában Ausztráliában a nő választhat, hogy akar szülni.
2019. jún. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
72%
Mibdkettőnek van kockázata. Az elsőnél azt mondtam, nekem mindegy, csak jöjjön ki egészségesen. GDM, esegető szívhang miatt indították, de meg sem mozdult 8 órán át, így császár lett, ben bántam. A másodiknál ugyanígy vagyok. Ha valamiért természetesen születik, azt sem bánom, ha programcsászár lesz, azt sem, de nem ragaszkodom görcsösen egyikhez sem. Mert az ilyen görcsös elhatározásokból lesz a csalódás meg a depresszió, ha nem úgy sikerül. Holott nem az a lényeg, hogy az történjen, amit én akarok, hanem az, hogx a baba egészségesen megszülessen.
2019. jún. 6. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
88%

Én úgy gondolom, hogy az a legbiztonságosabb, amit az adott helyzet megkíván. Ha nem merül fel bármi kizáró ok vagy veszélyeztető tényező akkor a természetes szülés, ha az anyára/babára nézve ez komplikációt jelent, akkor a császár.

Ha választhatnék (vagyis befolyásom lenne a fentiekre) akkor normál szülés.

2019. jún. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!