Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Szülés

A kérdés

A hüvelyi szülés vagy a császármetszés a biztonságosabb?

Anya-baba szempontjából, oxigénhiány, köldökzsinór előreesés, vérzés stb. szempontok szerint?

Ha választhatnátok melyiket választanátok?

Keress kérdéseket hasonló témákban: szülés, hüvely, császár

jún. 5. 22:46  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3
Császárt választottam ,mert az biztonságosabb a babára nézve.

A válasz 30%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/29Időpont jún. 5. 22:55 Privát üzenet
Császár

A válasz 30%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/29Időpont jún. 5. 22:58 Privát üzenet
Filthfan nevű felhasználó válasza:

A háborítatlan természetes szülés a legjobb a babának és a mamának is. Amikor hagynak mindent a saját tempójában történni.

A válasz 72%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/29Időpont jún. 5. 23:04 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

# 4/29Időpont jún. 5. 23:05 Privát üzenet
Természetes szülés, mindenféle külső behatás nélkül.

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/29Időpont jún. 5. 23:16 Privát üzenet
Természetes

A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/29Időpont jún. 5. 23:21 Privát üzenet
Filthfan nevű felhasználó válasza:

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy akárhogy szülsz, mindig van kockázat. A háborítatlan szülés nagyon elhúzódhat, kifáradhat a méhed. Ettől nem tud rendesen összehúzódni szülés után, és nagyon sok vért veszíthetsz. De ha szépen haladsz, akkor a rutinszerű beavatkozásokkal csak gátolják a folyamatot. A medikalizált hüvelyi szüléssel az a gond, hogy elvégeznek 1 beavatkozást, és az elindít egy láncreakciót. És lesz egy horror szülés. A császármetszés egy nagy hasi operáció. Bizony van kockázata és a felépülés is hosszabb általában. A babának sem jó, ha minden előzmény nélkül kikapják. A vajúdás alatt ugyanis a babában is lezajlanak hormonális változások, amik segítik a kinti léthez való alkalmazkodást. A császármetszès egy csodálatos találmány. Egy életmentő műtét. Nem választható opció (hivatalosan).

A válasz 69%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/29Időpont jún. 5. 23:32 Privát üzenet
Előző, Igen , a Balkánon nem választható. Viszont Nyugat Európa legtöbb országában , Amerikában, Kanadában Ausztráliában a nő választhat, hogy akar szülni.

A válasz 40%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/29Időpont jún. 5. 23:50 Privát üzenet
Mibdkettőnek van kockázata. Az elsőnél azt mondtam, nekem mindegy, csak jöjjön ki egészségesen. GDM, esegető szívhang miatt indították, de meg sem mozdult 8 órán át, így császár lett, ben bántam. A másodiknál ugyanígy vagyok. Ha valamiért természetesen születik, azt sem bánom, ha programcsászár lesz, azt sem, de nem ragaszkodom görcsösen egyikhez sem. Mert az ilyen görcsös elhatározásokból lesz a csalódás meg a depresszió, ha nem úgy sikerül. Holott nem az a lényeg, hogy az történjen, amit én akarok, hanem az, hogx a baba egészségesen megszülessen.

A válasz 70%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/29Időpont jún. 6. 05:26 Privát üzenet
Rejtvényjáték 728x90

Én úgy gondolom, hogy az a legbiztonságosabb, amit az adott helyzet megkíván. Ha nem merül fel bármi kizáró ok vagy veszélyeztető tényező akkor a természetes szülés, ha az anyára/babára nézve ez komplikációt jelent, akkor a császár.

Ha választhatnék (vagyis befolyásom lenne a fentiekre) akkor normál szülés.

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/29Időpont jún. 6. 06:40 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
4 kilós gyereket mennyire nehéz hüvelyi úton megszülni?
Van itt valaki aki a biztonságosabb szülés érdekében a császármetszést "választotta"?
Miért tart annyi kismama a császármetszéstől?
Valaki szült császármetszéssel a Szent István kórházban? Ha igen kérlek írjatok tapasztalatokat! Érzéstelenítés fajtája, közben mit érzett. Stb.
Ha valaki ikrekkel várandós, akkor borítékolható a császármetszés?
Van olyan orvos Szolnokon aki vállal császármetszést kérésre és ha igen mennyi az ára?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Szülés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!