Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Szülés

A kérdés

Egész napos, rendszertelen hasfeszülés 39 hetesen normális?

Sziasztok! Első babás, 39+3 napos vagyok. Jóslóim voltak már a 35.héttől, de az éjjel egészen mást éreztem. Nagyon feszült a hasam alja, szinte lent a hólyagnál, rendszertelenül, igazából aludni is tudtam, tehát nem volt fájdalmas, csak kellemetlen. Hajnalban távozott a nyákdugó egy része, ezt követte egy kevés barna folyás, majd ez megszűnt. Viszont azóta, tehat hajnal 5 óta 15-30 percenként (változó, nem mondanám rendszeresnek) nagyon belenyilall a méhem aljába, pár mp-re. Ez normális? Vagy menjek kórházba, megnézetni mizu?

Dokit hívtam, azt mondta ne aggódjak, ez még nem vajúdás resze, de a szokott dolgokat csináljam meg: meleg fürdő, pihenjek le, vagy sétálgassak, stb.. Nyilván ha vérzés, vagy bármi más panasz lenne hívjam és go be.

Szóval lehetséges, hogy valóban csak a baba feje "illeszkedik", vagy hasonló, azért fáj?

Nem aggódnék, ha csak párszor jelentkezne, de konkrétan egész nap tart, csak nem rendszeresen.

Köszönöm szépen!

Keress kérdéseket hasonló témákban: hasfeszülés, 39 hetes, terhes, jósló fájás, szülés, vajúdás, baba, méh

jún. 8. 15:14  Privát üzenet  

A válaszok
Én holnap leszek 37 hetes és kb 2 hete érzek ilyesmit (bár a nyákdugóm még megvan). Hol jobb, hol rosszabb. 3 napja voltam a nőgyógyászomnál, a méhszájam pl teljesen zárt, doki szerint egyelőre semmi jele a szülésnek.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont jún. 8. 16:02 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Lehet már neked is ékelődik be a pici, nekem ezt mondta a doki, de akkor is elég félelmetes :) nekem azóta is tart, de pl 1 óráig nem jelentkezett, most 30p alatt 2x is enyhén, pár mp-re. Szerirnem ha estére is tart, lehet bemegyek...

# 2/6Időpont jún. 8. 16:40 Privát üzenet

Szerintem a dokidban meg kell bíznod annyira, hogy ha mond valamit, ne kérdezd meg a gyakoris műkörmöst, közgazdászt vagy boltost. :)

Tudom azt fogod írni tapasztalatot akartál, de az orvosod szerintem 500-nál is több tapasztalat alapján mondta amit mondott. Miért nem hiszel neki?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont jún. 8. 16:46 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Jogos :) nem tudom, első babás para! De igazad van, azt kell tennem, amit ő mond.

# 4/6Időpont jún. 8. 16:51 Privát üzenet
Akármit is érzel, amíg nem áll be rendszeresre, addig még nem valószínű, hogy vajúdsz.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont jún. 8. 16:57 Privát üzenet
Annyira más minden szülés. 5 perces fájásokkal érkeztem a kórházba, teljesen zárt voltam 17:00 körül. Mondta az orvos a páromnak, hogy majd esetleg hajnalba lesz valami. A vajúdóba nem jöhetett be, ott voltam egy órát, majd vizsgálták. Akkor már minden sürgős lett. 20:00-kor burokrepesztés (már tolófájásaim voltak) Fél óra múlva megszületett a babám.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont jún. 9. 12:50 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mitol lehet ez? Mar par napja erzem. A mehembe eros szurkalasokat . Nagyon rossz . Ilyen nyilajlasokat erzek. Van hogy 10percenkent erzem. De van mikor rendszertelen. Mikor...
10 percenként erős hasfeszülés, keményedés, székelési inger, , , produktum" nélkül. Menni kell?
Tulhordas eseten rendszertelen fajasokkal bemehetek a korhazba?
Császármetszés után rendszertelen menstruáció meddig normális?
Halvány rózsaszín, gyenge (tágulási? ) vérzés + teljesen rendszertelen, gyenge fájások, mikor mennétek be a kórházba? (39+2)
Lehetséges a fogantatás akkor?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Szülés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!