Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha valaki önként választ császármetszés a biztonságosabb szülés érdekében?

Figyelt kérdés
Mostanában sok az ilyen kérdés, és őszintén én is elgondolkodtam rajta. Félek a komplikációktól.

2019. jún. 9. 20:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
34%
Hogy buta.
2019. jún. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
26%
Azt, hogy a műszempillás, műkörmös, műmellű önbizalom hiányos gyáva nők mentsvára a fájdalom elől.
2019. jún. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
20%

Azt, hogy a saját gyávaságát, félelmét a "biztonságosabb szülés" címke alá teszi, és eszébe sem jut az, hogy a gyereknek (de a szülő nőnek is) nagyon-nagy szüksége van a természetes szülés alatti testi-lelki állapotokra, hormonreakciókra, agresszió-szükségletre.


Akit csak úgy kivesznek anyuból, az bizony nem küzdi végig magát a csatornán, és az életben is sokszor lanyhább lesz, nem harcoló típus, kényemeske, mannaváró. Annak minden testi-lelki következményeivel. Elhiszem, hogy anyuka számára kényelmes, de most kényelmeskedünk, és rólunk van szó, vagy a gyerekről?

Véleményem szerint minden akkor a legjobb, ha természetes az életben. A szülés is. Akkor legyen császár, ha valóban nagy szükség van rá. Nem 50%-ban, hanem kb. 5%-ban, amikor igazán életről és halálról van szó.

2019. jún. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
24%
Kb ugyan az a véleményem róla, mint a betegállományba menekülésről. Ma már a terhesség nem állapot, hanem betegség. A császározásnak is van létjogosultsága, de azért ne mondjuk már azt a szülésről hogy alapból veszélyes.
2019. jún. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
76%

Fejlettebb orszagokban a nok errol donthetnek, az orvos felvilagosit minden lehetseges komplikaciorol csaszar es termeszetes szules alatt, a nok pedig merlegelnek es dontenek.


Az nagy baromsag, ha valaki azt hiszi, hogy a fajdalom elkerulese miatt valasztanak csaszart. FYI, az is faj csak utana.

2019. jún. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
83%

Szíve joga szerintem mindenkinek megválasztani, hogy hogyan akar szülni. Nem hiszem, hogy minden ilyen nő a fájdalom elől menekül ebbe, van aki csak tájékozatlan vagy nagyon félti a babáját.

Sokkal jobban elítélem azt aki megálmodik magának egy szülésformát és bárki aki azon kívül gondolkodik azt már megveti. Legyen császár vagy természetes szülés párti, de szerintem idetartozik akár az otthonszülés vagy a szülés fogadott dokival vagy ügyeletben téma, kádban szülés, apás szülés stb.

Szerintem ez egy olyan helyzet amiben egy nőnek joga van dönteni a teste felől és ha ő egy adott módszerben érzi magát a legbiztonságosabban és ezzel nem árt a babának, akkor egészségére.

2019. jún. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
54%
Azt gondolom, hogy állati szerencsés vagyok. Mire kiderült, hogy ez nem jósló, hanem szülök, addigra megijedni se volt időm. Nagyon gyorsan, pár nyomással megszületett a kislányom. (Pár öltés nélkül nem úsztam meg.) Nem tudom elképzelni, hogy biztonságosabb lenne egy hasi műtét, aztán hetekig lábadozni. Láttam, hogy császár után félholtan csoszognak a kismamák, úgy látja el a babát.
2019. jún. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
47%
Azt hogy nincs tisztában a császár veszélyeivel.
2019. jún. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor akiknél nem lehet elkerülni egészségügyi okok miatt a császárt, annak önhibáján kívül fog a babája hátrannyal indulni? Valóban hátrányos helyzetben lesznek ezek a császáros babák? Van esetleg valakinek tapasztalata?
2019. jún. 9. 20:52
 10/28 anonim ***** válasza:
62%
Dehogy is! Kulonben kihaltunk volna mar...
2019. jún. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!