Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 2 nap múlva lesz császárom,...

2 nap múlva lesz császárom, bármi hasznos jó tanacs?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Most lesz programozott császárom. Mindenféle jó tanácsot, tapasztalatot szivesen fogadok. Mire figyeljek, mit csinalhak-mit ne... Illetve programozott császár tapasztalatok akinek mar volt, hogyan zajlott? köszönöm a válaszokat.
2019. jún. 11. 10:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Utána az őrzőben feküdj nyugodtan, semmiképpen ne emelgesd a fejed, mert az iszonyú fejfájást okoz.
2019. jún. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem a Péterfy Sándor utcai kórházban volt 3 császárom, profik voltak, minden simán ment. Előző nap estétől már nem lehetett enni/inni (bár én titokban ittam néhány korty vizet, annyira szomjas voltam), nem volt beöntés sem, mert sikerült előtte reggel még wc-re mennem.

A császár napján kisétáltam a szülőszobára és rám tették a kütyüket, nézték a baba szívhangját folyamatosan és bekötötték az infúziót. Nézték a vérnyomásomat is folyamatosan. Amikor lement az infúzió, akkor jöttek a gerincembe beadni az érzéstelenítőt. Nem volt kellemes, de simán ki lehetett bírni. Utána elkezdtem deréktól lefelé teljesen lezsibbadni. A férjem végig ott lehetett velem, neki műtősruhában kellett beöltözve lennie. Ezt érdemes előre megvenni, mert a kórházakban nincs mindig. (gyógyszertárban nagyon gagyi, átlátszó köpeny van, olyat ne vegyetek, mert nagyon vicces egy alsógatyás, átlátszó köpenyes férfi). Arra készülj fel, hogy teljesen meztelenül kell lenned már az előkészítés során is, természetesen kapsz egy lepedőt, amivel takarhatod magad.


Amikor az előkészítés lement (kb. 1 óra alatt kész voltam), betoltak a műtőbe. Egy paravánt tolnak elétek, tehát melltől lefelé semmit nem látni, de a férjem ott is bent lehetett velem. Lefertőtlenítenek és kezdődik is a műtét. Először elvégzik a bemetszést, utána szörcsögő hangot hallasz, akkor fogják a magzatvizet leszívni, érzed, hogy jobbra-balra nyomnak, húznak, vonnak és pár másodperc múlva felsír a babád :) az első ordított, a második csak nyávogott, mint egy kiscica, mert tele volt a szája, őt el is vitték azonnal kitisztítani és utána adták oda, meg is ijedtem rendesen. Amint megszületik a babád, úgy magzatmázosan, véresen odaadják neked és összevissza puszilgathatod, a világ legboldogabb pillanata. Utána elviszik lemérni, megvizsgálni, apuka mehet a babával, elvághatja a köldökzsinórt is, téged pedig összevarrnak, eltávolítják a méhlepényt.

Ha van esetleg endometriózisod, akkor előre szólj, hogy el is lehet távolíttattni, nekem szerencsére egy műtéttel megúsztam, a császár után rögtön kivették. Ilyenkor van lehetőséged a petevezeték elköttetésére is (előre erről nyilatkoznotok kell!), ha nem szeretnétek már több babát. Ez egy életre szóló fogamzásgátlás, aki biztos benne, hogy nem szeretne több babát, megéri. Az mindössze plusz 10 perc.

Amint kész vagy, kitolnak oda, ahol előkészítettek és a nővér hozza is a babádat, hogy megkaphassa az első pár csepp anyatejet, amivel egy darabig ellesz. A Péterfy-ben szuper jók a csecsemős nővérek, sokat segítettek. Kérni kell, hogy tegyék mellre a babát, segítsenek neked, mert császár után nem szabad emelgetni a fejed egy pár órát (későbbi fejfájások elkerülése miatt). A babádnak az a pár csepp tej olyan, mint egy védőoltás, rendkívül fontos, hogy megkapja! Ne engedd tápszerezni, sajnos sok kórházban azonnal tápszert adnak, hogy ne sírjanak a babák.

Még ott a kórházban első naptól kérjél szoptatási tanácsadót, aki megmutatja, hogy kell helyesen mellre tenni a babát, elmondja majd, mire kell számítanod, hogy fájdalmas lesz a tejbelövellés, de utána egy áldás lesz, mert a legjobb táplálékot kaphatja a babád.

Még arra kell majd nagyon figyelni, hogy ugye nem tudsz még jó pár órát mozogni. Ilyenkor odaadják neked az újszülöttedet, de a kórházi ágyakon nincs korlát, megerőltető őt fogni, legyen melletted valaki, aki segít átvenni, ha elfáradnál, nehogy leesen a pici az ágyról!


Pár óra elteltével fel kell majd állnod, nehéz lesz, dől belőled a vér, de ki lehet bírni, a babád mindenért kompenzál majd. Kérj fájdalomcsillapítót, mert az első 1-2 nap borzalmas lesz, nekem még a vérnyomásom is az egekben volt, pedig soha nem volt magas vérnyomásom.

Amivel esetleg érdemes bekészülni már a kórházban, az a szoptatós párna, császárosoknak nagyon kényelmes, mert nem kell tartanod a babád, nem kell hajolgatnod, neki is kényelmes és hátradőlve is tudod etetni. A másik pedig, hogy melegvizes palack, párna jól fog jönni, ha begyullad a melled, mert olyankor a forró zuhany alatti masszázs is sokat segít, hogy könnyebben belövelljen a tej. Ne igyál laktoherb teát, mert sok babának fáj tőle a hasa, ugye az anyatejbe minden átmegy, amit eszel/iszol! Nem szabad sem töményen gyümölcsleveket inni, szénsavasat, puffasztó ételeket, sok koffeint az első pár hétben, rengeteg vizet inkább.

Engem mind a háromszor felszívódó cérnával varrtak, nem kellett külön varratszedésre menni. A hajolgatással, hirtelen mozdulatokkal viszont nagyon óvatosan, mert a heg szétnyílhat! Ha váladékozik a heged, fertőtleníteni kell, nehogy elfertőződjön, nagyon figyelj erre oda!


Jó egészséget és minden jót kívánok Nektek!

2019. jún. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl. egyáltalán nem fájt a fejem 1 percig sem,de fogadd meg az első tanácsát,mert nekem csak szerencsém volt. 3 hónapja szültem császárral.Én biztos, hogy másodjára fogok vinni magammal hasleszorítót,magas derekú bugyit,mert úgy éreztem hogy a belső szerveim ki akarnak jönni. Kapsz majd fájdalomcsillapítót,de volt olyan, hogy elfelejtették(vagy nem is akarták odaadni) így azt is hozattam be magamhoz. Egyébként oldalra fordulva könnyebb ki kelni az ágyból. Emelni ne próbálj. Hajolni sem lesz kellemes. Igazából lelkileg sokkal nehezebben viseltem,mint testileg. Sírt a babám és én nem tudtam azonnal felkelni hozzá,hogy megetessem,megnyugtassam. Ez volt talán a legrosszabb.
2019. jún. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem iszonyú migrénem volt utána! A nővérek döntötték belém a kávét.
2019. jún. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Vigyél magaddal olyan kisebb flakont, 2 dl-es gyümölcslevet, stb., amiből szívószállal tudsz inni, míg feküdnöd kell. (Szívószálat is, mert nem biztos, hogy bent tudnak adni.)

Nem minden kórházban rakják rád a műtőben a babát, és az apuka sem lehet bent mindenhol. Ettől függetlenül, ha csak a szobádban lehettek majd együtt, oda is kell köpeny a férjednek.

Esetleg a WC-re vehetsz papír ülőkét (pl. DM-ben), mert frissen műtve nagy eséllyel nem fogod tudni megtartani magad felette.


Boldog babázást, ha megérkezett a pici! :)

2019. jún. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Tök jók ezek a tapasztalatok, mert nekem pl. teljesen máshogy volt, úgyhogy ne vegyél semmilyen infót készpénznek. Az a bizonyos "ne mozdítsd meg a fejed, mert fájni fog" dolgot elkezdtem magyarázni az anesztensnek, lássa milyen felkészült vagyok, csak nézett rám, aztán azt mondta mozogjak nyugodtan, ez olyan 30 évvel ezelőtt volt szerinte igaz, amikor még más szereket használtak. Nem adták oda a babámat magzatmázasan, hanem lemosták, a férjem egy ablakon keresztül nézhette a császárt. Nem véreztem sokat, nem volt nehéz felkelni, kb. 2 napig kicsit fájt a heg, egyáltalán nem vészes. Persze, mindenkinek más, sogornömnek, fájt a heg egy hónapig, szerencse kérdése. Ja és szoptatás közben, méhösszehuzodásaid lesznek, na akkor fájt nekem is a heg, kellemetlen.
2019. jún. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem lévők nagyon jól összeszedték a dolgokat. Annyit tennék még hozzá, hogy minél többet mozogsz, annál hamarabb helyre jössz. Az első felkelés (ebben a nővér segíteni fog) iszonyat nehéz, majd úgy lesz fokozatosan egyre könnyebb. Persze, ne erőltesd túl magad, de próbálj annyit talpon lenni, amennyit csak bírsz.


Jó babázást és jó egészséget!

2019. jún. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Császár után feküdj nyugodtan, ne emeld meg a fejed kb. 8-10 óráig, forgatni lehet csak a párnán. Vigyél magaddal zenét, hogy tudj pihenni, mert lehet hangos szobatársad. Miután felállítottak, próbálj meg minél többet sétálni a folyosón. Fájni fog, de minél később kezded el, annál rosszabb. A baba minden fájdalomért kárpótol majd. Gyors felépülést és örömteli babázást kívánok!
2019. jún. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jó tanácsokat. Már nagyon izgulok, remélem a műtét alatt tényleg nem fogok semmit érezni, mármint fájdalmat, ettől félek a legjobban.Igyekszem testben is és lélekben is felkészülni mindenre. 😊
2019. jún. 11. 18:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, a műtét alatt semmit nem fogsz érezni deréktól lefelé. Minden rendben lesz!
2019. jún. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!