Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van, aki csaszart tervezett/sz...

Van, aki csaszart tervezett/szeretett volna, megis huvelyi lett? Hogy-hogy igy alakult?

Figyelt kérdés

Olyanok tapasztalataira lennek kivancsi, akik mindenkepp csaszarmetszest szerettek volna, igy is terveztek egeszen a szules pillanataig, amikor megis huvelyi szules lett belole (pl. mert gyorsan tortent minden, vagy mert nem ert volt ott a fogadott orvos meg, stb.)


Mondjatok el legyszi, hogy tortent, hanyadik gyerek, es hogy banjatok-e?



2019. jún. 13. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
Nem értem pontosan, hogy hogyan gondolod, de ha valaki császár tervez(?), tehát ha mondjuk van indok a császárra, pl. egészségügyi ok, és az orvosával úgy is készülnek, hogy csak császárral szülhet, akkor akármilyen gyorsan indul is meg a szülés, stb. elvégzik a császárt, ha más nem altatásban.
2019. jún. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%

#1: szerintem nézz utána a "programcsászár" szónak. Vannak nők, akik maguk választják a császármetszést, amit a többség inkább kerülni szeretne. Félnek a fájdalomtól, speciális egészségügyi helyzet indokolja, pont színházjegyük van arra a napra, amikorra várható a szülés, lehet sok oka, hogy inkább előre kijelölnek egy időpontot, amikor felnyisszantják a hasukat és "kikapják" belőle a babát. Programozottan.

Én azon hidaltam le, hogy nem is csak mondjuk IQ negatív nőcikék választják ezt, hanem művelt emberek is (nyilván nem pszichológiában műveltek ezek szerint), de nekem egy orvos rokonom császároztatta meg magát az összes gyerekével, miközben mások meg pont fordítva, még császár után is küzdenek azért, hogy a következőt természetes úton szülhessék, megadva neki a tőlük telhetőt. Olyan meg van, hogy a baba hamarabb kijön, rendszeresen olvasok szüléstörténeteket, meg követek pár ilyen oldalt - pl. Szülni jó a facebook-on - nem egy ilyet olvastam már.

2019. jún. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2-es, koszi a tippet, megnezem a Szulni jo fb-oldalt. Olvastam itt is mar ilyet az egyik jerdesnel, ahol csaszar vs. huvelyi volt a tema, csak nem talalom, ott azt irta az anyuka, hogy nagyon orul neki, hogy nem csaszar lett.
2019. jún. 14. 08:05
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

A Szülni jó elég profi oldal, elfogulatlan, tárgyilagos és nagy műveltségről/tapasztalatról tanúskodik. Folyamatos párbeszédre hívja az oldal látogatóit, kérdéseket tesz fel, szavazások vannak, videómagyarázatok a végén, cikkek stb.

A Természetes szülés oldal - szintén a facebook-on - szintén érdekes és nagyon sok hasznos ismerettel lehet gazdagodni általa és a hozzászólásokból is, de itt erőteljesen a "természetes" szülés felé billen a mérleg, az oldal folyamatosan újságcikkeket oszt meg - szorgalmasan szemlézi a nemzetközi szakirodalmat és a hazai egészségügy helyzetét is - illetve időnként kérdéseket intéz az olvasókhoz. Ezt viszont azért érdemes olvasni, mert sokszor a kórházakban olyan intézkedések történnek (ha az anya nem emel szót), ami káros az érintettekre nézve és egyébként szükségtelen is, csak megszokásból csinálják. Sok infót meg lehet tudni innen, hogy a legújabb kutatások mikre derítettek fényt, miért fontos ez vagy az a szülés előtt/közben/után. Viszont a hazai egészségügy helyzetéről szóló cikkektől meg sajnos attól is elmegy az ember kedve, hogy akár egy vizsgálatra betegye a lábát kórházba. :)

2019. jún. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A testvéremmel ez volt. Első babái ikrek voltak, akik program császárral születtek, így a második terhességnél is mondta az orvos, hogy legyen az. 38 hetesen bement a kórházba, hogy fáj a hasa. Mondták, hogy maradjon benn éjjelre megfigyelésre. 2 óra múlva hirtelen elindult a szülés, szóltak az orvosának, de olyan gyorsan ki akart bújni a kislánya, hogy már nem volt idő császármetszést végezni. Azt mondta, hogy nagyon félt másodjára is a császártól, de ha tudja, hogy meg kell szülnie természetes úton lehet bele se vágnak a harmadik gyerek projektbe😅.
2019. jún. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!