Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet ez a szülés indulása?

Lehet ez a szülés indulása?

Figyelt kérdés
Első baba, szóval fogalmam sincs mit kell éreznem, vagy nem is tudom. Szóval az van, hogy reggel óta megy a hasam, de görcsöl is. De nem csak akkor görcsöl mikor WC-re kell mennem, hanem úgy egész nap eddig. Nagyon fáj a derekam, ami valahogy a combjaim belső részébe meg a szeméremajkakba is kisugarzik és ez folyamatos fájdalom. A görcsöket nézegettem, hol 7percre jönnek, hol 9,hol 6 perc, szóval össze-vissza. Férjem pont reggel ment az egyik kocsinkat vinni muszakira és hozza haza majd a másikat olyan fél négy fele, szóval addig egyedül vagyok itthon. Már szóltam neki, hogy mi a szitu, de mondtsm neki, hogy annyira nem vagyok rosszul, úgyhogy nyugodtan várja meg a másik autónkat és utána jöjjön csak haza. Mert nem tudom, hogy most ez amugyis már a szülés kezdete-e vagy sem. Kereken 39 hetes vagyok és elég gyakran voltak eddig joslo fajasaim. Gyorsan lezuhanyoztam, mert egy - egy gorcsnel még a víz is lever. Nem tudom, mert nagyon szabálytalan időközönként jönnek.
2019. jún. 17. 13:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Lehet az is de lehet a hidegfront. Ha szülés akkor egy idő után rendszeresedni fog.
2019. jún. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

A 7-9-6 perc közel egyidőnek számít, nekem is így indult egyébként, 10-13-9-12 perc után mi már mentünk be, szerencsére.


Szóval igen, lehet a szülés indulása akár, tekintve azt is hogy már mindenórás vagy. :)

2019. jún. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Jesszus 😁. Azt hittem, csak ha rendszeres akkor lehet szülés. Be vagyok ám tojva amúgy rendesen.
2019. jún. 17. 13:57
 4/25 anonim ***** válasza:
Szerintem ideje elindulni a körházba. Inkább potyán, mint hogy késő legyen.
2019. jún. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Hát sajna még nincs itthon a férjem, úgyhogy nem tudok sehova sem indulni, meg szívem szerint várnék is. Közel a kórház, a dokim meg azt mondta legutóbb, hogy elég akkor indulnom majd, ha rendszeres 4-5 perces fajasaim lesznek.
2019. jún. 17. 14:14
 6/25 anonim ***** válasza:

Nekem meg pl sose voltak 5 perces fájásaim mert nem bírtam tágulni, 12 óra után is 10 perces fájások mellett, oxival indítottak mert már veszélyben volt a gyerek, nyakán volt a köldökzsinór stb. Mondjuk nekem a nyákdugó elment előtte és erősen vérezni kezdtem..

Nem ijesztgetni akarlak, de ilyen is van, hogy a fájások nem rendszereződnek és nem rövidülnek, így külső segítség kell a fájások beindulásához és a szülés megkezdéséhez.


Szóval első körben hívd fel az orvosod hogy mi legyen mert egész nap így érzed magad, majd ő mondja mi legyen, az a biztos :)

Sok sikert!

2019. jún. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Nyugodtan várj még, nem fog az a baba olyan könnyen kipottyanni 🙂 Nekem is így indult, 8-9-10 percesekkel, este 9 körül és reggel 6ra szültem meg 🙂 Addig gondold át mindent bepakoltál-e, zuhanyozz egy jót, egyél ha tudsz, mert egy darabig nem fogsz. Könnyű szülést 🙂
2019. jún. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Hát én meg hívnék egy mentőt, mit csinálsz ha véletlenül mégis kipottyan az a baba, mert nem tudja, hogy Apa csak 4 után jön meg?

Első a baba és a te egészséged és biztonságod, és az a kórház.

inkább vigyen haza a párod 4-kor, minthogy baj legyen.

2019. jún. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Hívtam a dokim, hogy mit gondol, mi legyen. Azt mondta, hogy amíg ilyen rendszertelen addig felesleges bemenni, mert úgyis negyed órányira van a kórház, ha sietni kell. Azt mondta pihenjek, ha tudok, ha verzek, vagy bármi olyat észlelek amit nem tartok normálisnak, akkor viszont rögtön kórház. Egyelőre megszünt a hasmenesem is.
2019. jún. 17. 14:32
 10/25 anonim ***** válasza:

Miujsag azóta? Nekem egybefuggő fajassal indult délben, szóval nem tudom milyen a rendszeres vagy a rendszertelen fájás. 3ra értünk a kórházba (akkor az nst 4 perces fajasokat mért) és onnantól még 2.5 óra volt mire megszuletett a kisfiam


Szerintem hívd fel az orvosod es kérd ki a tanácsát. Szerintem azt fogja mondani h nyugodtan vard meg a férjed es menjetek be a kórházba.

2019. jún. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!