Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a kismmánál természetes...

Ha a kismmánál természetes uton indul meg a szülés, elfolyik a magzatvize, de hormonjai miatt nem tágul ki, csak később, akkor később kitágulás hogy lehetséges?

Figyelt kérdés

2019. jún. 30. 21:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
??
2019. jún. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Fejtsd ki jobban, hogy mire gondolsz.
2019. jún. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ha a kismamánál természetes uton indul meg a szülés, elfolyik a magzatvize, de hormonjai miatt nem tágul ki, csak később? Akkor Kismama sok óram ulva tágul ki,kézzel,balonnal,oxival kitágitják.tágitási folyamat
2019. jún. 30. 21:45
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
Mi a kérdés?
2019. jún. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
hogy tud a kismama kitágulni,ha elsővizsgálatkor még nem volt kitágulva zárt volt,vagy oxitocin nevü hormon miatt.Kismama hogy tud kitágulni,ha nem termelődik az oxitoci nnevü hormon?
2019. jún. 30. 21:57
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

Ha elfolyt a magzatvíz, akkor eleve nem zárt már a méhszáj


Sok esetben nem sikerül a tágulás, akkor császár lesz.


Vagy csak szimplán beindulnak a fájások..akár az oxi hatására

2019. jún. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%
Mármint mestersegesen adott oxizocinra
2019. jún. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Elfolyt a magzatvizem, de nem voltam kitágulva egyáltalán. Valamennyit várták, de akkor is szinte nulla volt a tágulásom, így felnyomtak valamilyen tágító kapszulát, ami után 2 órán át fel sem állhattam.
2019. jún. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

Nem igazán értem, hogy mit is akarsz tudni, de teljesen normális, hogy spontán burokrepedéssel induljon egy szülés és csak később kezdjen tágulni a méhszáj a fájások következtében.

Első szülésem így indult. Hajnalban pukk, elfolyt a víz, mint a Niagara. Kórházba be, ~fél ujjnyira, azaz szinte semennyire voltam nyitva, de mire beértünk kezdődtek a fájások. 13 órát vajúdtam mire meglett a gyerek természetes úton. Közben kicsit rásegítettek mesterséges oxival is.

2019. jún. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

elfolyt a magzatvizem 22 órakor.


közölték bent, apuka mehet haza,ez még hosszú folyamat. Reggel 5-ig "vártak", majd bekötötték az oxit. fájásaim jöttek dögivel, de tágulni semmit nem tágultam, így délben császár lett, de azért,mert a fiam végig nehezen viselte a fájásokat.

viszont a szobatársamat 22 órán át vajúdtatták, és utána lett császár,mert nem lett meg ottsem a kellő tágulás.


Vagy sikerül,vagy nem.

2019. júl. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!