Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan aki nagyon...

Van itt olyan aki nagyon rosszul élte meg a császárt?

Figyelt kérdés
Mesélnétek? Mertetek még egy gyereket vállalni? Mennyi idővel az első után?
2019. júl. 15. 23:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Maga a műtét abszolút pozitív élmény, de a felépülés maga volt a kénköves pokol. Hüvelyi szülés után százszor könnyebb volr minden, pedig nem hagytam el magam császár után sem, mert ikereket kellett ellatnom, így a javasolt sok mozgás pl megvolt. De nekem nem csak a seb fájt, sőt. Az egész hasamban itt-ott ismeretlen nyilaló fájdalom gyötört, rettenetes légszomj. Majd jött a tüdőembólia gyanú , amit nem.tudtak egyértelműen kizárni, így napi 2 verhigitot kaptam, aztán hasfali hematomam lett, ezért újabb műtét, a császár sebet vissza kellett nyitni. Majd nem szűnt meg 2 hónap után se a gyermekágyi vérzés, ezért küret kellett (nem maradt bent semmi, nem értjük, hogy mi volt a baj, főleg hogy a küret se oldotta meg). Lehet, ha nincsenek komplikációk, akkor nem élem meg ennyire negatívan, nem tudom.
2019. júl. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztó rossz élmény volt, sürgősségi már a toĺóknál, azt hittem egyenesben vagyok, erre mégis műtét. Nehezen épültem fel, pedig nem hagytam el magam és nagyon sok idö volt, míg lelkileg elrendeztem magamban.

2 év múlva volt a következő szülés, az progis császár volt már. Teljesen ok volt, alig fájt utána, 2 héttel a szülés után már külön programon voltunk kettesben a "naggyal".

Első szülésnél szépen gyorsan megindult a tejem, gondolom a megelőző hosszabb vajúdás kiatt, másodiknál egy nap csúszással.

2019. júl. 16. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Én. És nem, nem merek bevállalni még egy gyereket, azt a poklot nem akarom átélni mégegyszer. Majdnem ott maradtunk mindketten.
2019. júl. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Én lelkileg éltem meg nagyon rossil, kudarcként éltem meg. 14 hónappal később vbac született a 2., ez segített. Még 2-t szeretnénk. 😊
2019. júl. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

A műtét maga jo élmény volt, de ami utana jott az maga a pokol. 9,5 honapja történt, es csak most erzem ujra ugy magam mint regen. Sajnos nekem nem volt mas választásom:(

Az,hogy műtét lesz, nem érintett meg, mert mar sokban volt részem. A fájdalmakat éltem meg nagyon rosszul, plusz a hólyagom is begyulladt a katétertől, meg rátettek mindenre a hormonok, depi szélén voltam, de szakember segitsegevel kilábaltam belole. Most ha lejár az 1 ev, tul akarok lenni az egyben utolso gyereken, mert kesobb nem csinálom ezt ujra vegig. Most meg benne vagyok a nem alvásos fázisban, a nyavalygásokban, igy meg van erőm hozza.

2019. júl. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Lehet ilyen válaszra nem vagy kíváncsi, de nekem nagyon jó volt. A császár egy rutinmütét, nekem a császáron kívül sok műtétem volt, kettő külföldön, mert magyarországon nem vállalta be senki, azok technikai szempontból valóban bravúrosak voltak. Egy császár viszont egy rutinmütét, bármelyik nőgyógyász megcsinálja neked, hülyeség így rettegni tőle, főleg, hogy utána lesz egy gyereked, más műtét után nincs gyerek és mindegyik fáj. A hüvelyi szülés szintén nagyon fáj. Szerintem ha valaki gyereket szeretne akkor már őmiatta is felnőtt módon kellene gondolkodni, hiszen mi lesz ha ki kell venni a manduláját, nem stresszelheted azzal, hogy mennyire fáj, pedig az is fáj.
2019. júl. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, elég szar élmény volt elsőre, mondtam is, hogy többet nem szeretnék. Ennek ellenére bevállaltam a másodikat, vbac-re készülve, de persze tudtam, hogy benne van a pakliban egy újabb császár. Hát sajnos az lett, és még szarabb élmény volt. Harmadjára bevállalnám ennek ellenére, ha csak ezen múlna, de én sajnos terhességet nem merek vállalni többet, mindkettő problémás volt, komplikációkkal tele, a végén veszélyben a baba is, és sajnos ugyanaz ismétlődött meg, mindkétszer. Ezért voltak a császárok is. Szerencse csak, hogy mindkét gyerek egészséges. Mivel kétszer előjött ugyanaz, már biztos, hogy nem kerülhetném el harmadjára sem, úgyhogy nekünk ennyi volt.

Egyébként nekem maga a műtét volt borzasztó, főleg a második. Utána hanar összeszedtem magam, 6 órával később már nálam volt a fiam rooming inben, szóval nem az a fájdalom volt a gond, csak a műtétnél túl sokat éreztem a cibálásból, mintha a boncolásomhoz asszisztáltam volna kb. Nem fájdalmat éreztem, de határeset volt, kicsit alálőtte az anesztes az érzéstelenítő adagot szerintem. A felépülésnél viszont folyamatosan paráztam, hogy nem gyógyulok jól és baj lesz, tovább voltak tompa fájdalmaim, amik mellett amúgy elvoltam, csak aggódtam, hogy valami nem ok. Elsőre eszembe se jutott ilyesmi.

De mondom, ennek ellenére, ha csak ennyi lenne az ellenérv, vállalnék harmadikat is, túlélem valahogy.

2019. júl. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

6-os igazából minden válaszra kíváncsi voltam, te válaszod is hasznos volt. Lehet én azért éltem meg ilyen rosszul mert semmi féle műtétem nem volt előtte. Másik pedig hogy mindenki a környezetemben azt mondta milyen könnyű annak aki császárral szül mert nem szenved. Szóval egyáltalán nem tudtam mire számítsak. Már az is megrettentett mikor kijelentették hogy azonnal császár. Szó szerint úgy vezettek be mert majdnem össze estem. Altattak tehát magára a műtétre nem emlékszem, de mikor felébresztettek mintha ledobtak volna a 20.emeletről.

2019. júl. 16. 11:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem az altatásos rosszabb lehet, mert hirtelen azt se tudod mi van, mikor magadhoz térsz. Normál esetben érzéstelenítés van, de észnél vagy, szerintem az jobb egy fokkal, mert végig képben vagy, hogy mi van veled, tudod követni a dolgokat. Hacsak nem muszáj, szerintem ne akarj altatást, akkor nem ennyire durva.
2019. júl. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!